RivaTuner Server Statistics – що це за програма?

345

Доброго дня. Якщо Ви є власником комп’ютера з ігровою відеокартою, то очевидно є геймером. Спеціально для таких людей компанія MSI створила корисну утиліту RivaTuner Server Statistics. Що це за програма, як завантажити, встановити, користуватися і вилучати при необхідності – дізнаєтеся з продовження статті.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Важлива статистика
  • Як RivaTuner Server Statistics завантажити з офіційного сайту?
  • Налаштування RivaTuner SS

Важлива статистика

Гравці повинні уважно стежити за такими показниками, як FPS (частота кадрів), температура центрального процесора і графічного ядра, кількість споживаних системних ресурсів в процесі гри. Існує безліч утиліт, здатних відображати дану інформацію. Однією з таких є RTSS, яка встановлюється разом з додатком MSI Afterburner. Останнє дозволяє не тільки стежити за показниками, але і виконувати настройку, оптимізацію «заліза».

В комплексі цей софт дозволить задовольнити всі запити геймерів. Ось тільки є обмеження – програма не працює на Windows 10. А ось з Віндовс 7 дружить відмінно. На жаль, виправити цей нюанс ніяк не вийде, оскільки розробники запустили оновлення свого продукту і не забезпечили його сумісність з новою ОС.

Як RivaTuner Server Statistics завантажити з офіційного сайту?

Якщо спробувати шукати в Яндексі або Google, то можна потрапити на сайти зловмисників, де пропонується завантажити архіви сумнівного змісту. Не рекомендую цей шлях!

  • Краще перейти за посиланням на офіційну сторінку, на вкладці «Download» клікнути по кнопці закачування, після чого на Вашому ПК з’явитися Zip-файл:

RivaTuner Server Statistics – що це за програма?

  • Розпаковуємо в будь-яку папку отриманий архів і всередині знаходимо інсталяційний елемент:

RivaTuner Server Statistics – що це за програма?

  • Подвійне клацання лівою кнопкою мишки дасть старт процедурі інсталяції, яка не відрізняється особливою унікальністю. Але на одному з кроків слід перевірити, щоб були обрані обидва компоненти:

RivaTuner Server Statistics – що це за програма?

Є ймовірність, що в кінці копіювання файлів видасть помилку «не працює в цій версії Windows». Навіть якщо клікнути по кнопці «Подробиці», відкриється браузер і запропонують завантажити саму нову Бета-версію софта – 7.0.0. Але й вона не допоможе виправити ситуацію. Проблема проявитися знову. Доведеться відмовитися від затії з RTSS і підбирати аналоги.

Налаштування RivaTuner SS

Спочатку запускаємо «основне» додаток Afterburner і посередині знизу бачимо кнопку з зображенням «шестерінки». Натискаємо її для входу в меню параметрів:

RivaTuner Server Statistics – що це за програма?

  • Відкриється вікно з декількома розділами. Потрібно вибрати «Моніторинг», потім перегорнути перелік опцій до категорії «Активні графіки…» і вибрати ті пункти статистики, які необхідно відслідковувати в процесі гри:

RivaTuner Server Statistics – що це за програма?

  • Для цього потрібно трохи нижче у вікні активувати опцію «Показувати в ОЭД» (на скріншоті вище виділено підкресленням).
  • Крім того, якщо стандартні назви показників здаються Вам довгими і невідповідними, Ви можете запросто змінити їх, поставивши «галочки» біля таких параметрів (а нові назви прописуються справа в полях введення):

RivaTuner Server Statistics – що це за програма?

З MSI Afterburner покінчили. Але тепер потрібно виконати нескладні маніпуляції в RivaTuner Statistics Server для Windows 10. В області сповіщень знаходимо значок утиліти:

RivaTuner Server Statistics – що це за програма?

Клікаємо по ньому подвійним клацанням лівої кнопки миші для запуску, після чого запуститься наочна модель того, як буде виглядати відображення статистики у грі. Ви можете вибрати колір шрифту, розташування блоку, його габарити та інші настройки.

RivaTuner Server Statistics – що це за програма?

Звичайно, бажано трохи розбиратися в англійській, хоча Вам не доведеться часто заходити в параметри – достатньо один раз внести коректування і потім спокійно грати.

З приводу видалення – немає ніяких особливостей. Відкриваєте «Програми та компоненти» в панелі керування, знаходите непотрібний софт, виділяєте його і тиснете на «Видалити»:

RivaTuner Server Statistics – що це за програма?

Ми розібралися з RivaTuner Server Statistics, що це за програма, як налаштовувати, завантажувати, встановлювати і «зносити». Є питання – пишіть, все вийшло – поділіться корисною інформацією у соціальних мережах!

З повагою, Віктор!