Bonjour – що це за програма, потрібна вона, як видалити?

475

Доброго дня. Сьогодні мені б хотілося поговорити з вами про утиліті Bonjour, що це за програма, для чого використовується, і як її видалити. Ці питання хвилюють багатьох користувачів, тому інформація буде актуальною для більшості.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що це таке?
 • Потрібна програма Bonjour?
 • Можна видалити цю утиліту?
 • Як скачати?

Що це таке?

Для початку зазначу, що це від відомої корпорації Apple – програмний модуль, який в автоматичному режимі знаходить технологічний пристрої, наприклад, принтери, комп’ютери та інше обладнання, що працює з мережами IP. Для його роботи не знадобиться настроювати мережеву адресу, різні сервера роутера. Зазвичай антивірусний софт виділяє Bonjour як шкідливого об’єкта, і наполягають на її видаленні. Насправді софт працює у фоновому режимі з утворенням кеша, а при знаходженні сервісів і приладів, які підтримують його роботу, видає вам їхній перелік при першому запиті.

Цей продукт є на операционках MAC OS X, а також iOS, крім того доступна власникам Айфонів, Айпадів, iTunes та інших «яблучних» розробок. Ось тільки вона легко працює не тільки на операційній системі Apple, вона також відмінно себе почуває на Windows, для цього знадобиться версія утиліти, сумісна з цією платформою.

Потрібна програма Bonjour?

Якщо ви самостійно не скачували і не виконували установку Бонжур на своєму ПК, отже, вона була запущена одним з додатків:

 • браузерами Інтернет Explorer, Сафарі;
 • утилітою Adobe Фотошоп;
 • Adobe Creative Suite;
 • сервісами Apple ТБ;
 • Айтюнз для Віндовс;
 • iCloud для Windows 10 і інших версій.

В процесі інсталяції одного з таких пакетів відбувається автозапуск і розпакування сервісу Бонжур. В каталозі виконуваних завдань його легко знайти за позначенню mdnsNSP.dll або ж mDNSResponder.exe.

Bonjour – що це за програма, потрібна вона, як видалити?

Для чого ж цей сервіс необхідний? Для простих юзерів це необов’язковий додаток. Воно буде більш корисно компаніям, часто перевіряючим оновлення і виконують величезну кількість інших процедур з системою. Звичайний користувач може використовувати її для активації послуг Еппл ТБ. Для отримання можливості перегляду розважального контенту, знадобиться не тільки інтернет, але і доступ до підключених пристроїв. Для економії часу можна згадати про функціонал Bonjour. Наприклад, iTunes запитує пошук потрібних програм у мережі, а Бонжур обробляє дані, задані іншими пристроями, а також дозволяє миттєво видати результат. Крім того, утиліта може бути корисною в наступних випадках:

 • Adobe Creative Suite дозволяє оперативно знайти контакт з моніторингової службою цифрових активів;
 • знайде техзабезпечення для AirPort Express;
 • встановить з’єднання з камерами, пристроями для друку та іншим обладнанням, використовує її служби оповіщення;
 • дасть можливість знайти сторінки в мережі з потрібними параметрами.

Можна видалити цю утиліту?

Звичайно, її можна видалити з комп’ютера. Щось зміниться? Якщо вам не потрібні функції, які були вказані вище, то все залишиться як і раніше. Можуть з’явитися проблеми тільки з оповіщеннями від Айтюнз про те, що йому потрібна Bonjour, але все інше буде працювати у звичному режимі, тобто ви також будете копіювати музику, робити бекапи «яблучного» пристрою. Деякі користувачі відзначають, що можуть виникнути проблеми з синхронізацією Айфона з iTunes по бездротовій мережі.

Як видалити програму Bonjour? Загалом-то, Бонжур нічим не шкодить вашій операційці, але зазвичай вона встановлюється автоматично, тобто без вашої згоди. Багатьом просто не подобається знаходити в менеджері завдань утиліту з цим дивним назвою. Іноді користувачі відзначають, що після її активації збільшується час на завантаження системи. Так що ресурси вона точно витрачає, і якщо у вас з’явилося бажання від неї позбутися, зробити це можна декількома варіантами.

Перший метод – під час відкриття диспетчера завдань відстежуйте параметри всіх працюючих додатків на власному комп’ютері. Служба Bonjour використовує mDNSResponder.exe. Зупинка процесу не позбавляє від проблеми. При повторному запуску Віндовс, утиліта знову включить свою роботу. Для повного видалення необхідно:

 • натиснути “Пуск” і “Виконати” (або натиснути Win + R );
 • у рядку завдання вписуємо:

cmd

Bonjour – що це за програма, потрібна вона, як видалити?

 • відкриється вікно, в якому вводимо:

C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe-remove

Також можна перейти за вказаною вище шляхи і видалити цей елемент.

 • Далі відкриваємо диск С, програмні файли, безпосередньо папку Bonjour і змінюємо тип файлу “mdnsNSP.dll” на “.old”, щоб вийшло “mdnsNSP.old”. Як міняти розширення – розповідав тут;
 • перезавантажуємо систему;
 • видаляємо папку програми.

Другий варіант більш універсальний і простий, він використовується для видалення всіх зайвих об’єктів на Windows 7 і інших версіях:

 • Заходьте в панель управління;
 • вибираєте “Програми та компоненти”:

Bonjour – що це за програма, потрібна вона, як видалити?

 • знаходите в переліку програм “Бонжур” і натискаєте “Видалити”:

Bonjour – що це за програма, потрібна вона, як видалити?

Варто пам’ятати про те, що якщо Apple Software Update зробить оновлення Айтюнз або Айклуд на ПК, то корисність буде встановлена повторно.

Як скачати?

Якщо ви позбулися програми, а після цього з’ясували, що вона вам все-таки потрібна для опцій, використовуваних сервісах Еппл, то можна зробити повторну установку, для цього:

 • видаляєте iTunes (або iCloud) і знову встановлюєте, краще завантажувати їх з офіційного ресурсу компанії. Також можете встановити одне з цих додатків, якщо друге вже є;
 • можете скинути собі установник вищезгаданих додатків з сайту розробника для 64 bit або 32, а потім розпакувати інсталятор будь-яким архіватором, наприклад, WinRAR. Всередині даного архіву Bonjour.msi або ж Bonjourmsi.exe.

Bonjour – що це за програма, потрібна вона, як видалити?

З одного боку, програма є досить корисною та практичною, але при цьому не можна не зазначити, що вона може містити приховану загрозу. Софт створює щось схоже на бібліотеку по дорозі користувача та інтернету і сканує абсолютно весь інтернет-трафік з ПК. Часто хакери користуються вразливістю програмних кодів і «вшивають» у неї з вірусами, різні скрипти, які запускають набридливу рекламу. У результаті рівень працездатності обладнання скорочується, а сам користувач перебуває під загрозою.

Ну ось, мабуть, і все, що я хотів розповісти про Bonjour, що це за програма і як її видалити. Перш ніж зробити це подумайте, чи справді ви нею не користуєтесь, хоча при бажанні ви можете встановити її знову. Якщо у вас виникли питання, пишіть у коментарях.

З повагою, Віктор!