Що таке Смарт ТВ в телевізорі – огляд Smart TV різних брендів

391

Доброго дня. Що таке Смарт ТВ в телевізорі? Дана технологія стрімко набрала величезну популярність. У цій статті ми розглянемо її функціональність та основні переваги. Сьогодні такі телевізори різного розміру та можливостей представлені в широкому асортименті, більше того, багато виробників, раніше випускали прості апарати почали створювати і Smart обладнання.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що таке Smart технологія?
  • Опція 1 – підключення до Інтернету
  • Опція 2 – спілкуємося зі Smart ТБ
  • Опція 3 – використання USB флешки
  • Опція 4 – управляємо без пульта
  • Опція 5 – записує потрібний контент
  • Опція 6 – ігровий софт
 • Недоліки технології
 • Як налаштувати Смарт ТВ
  • LG Smart TV
  • Смарт TV Samsung
  • Smart TV Sony
  • Смарт ТВ Philips
  • Smart TV Toshiba

Що таке Smart технологія?

Саме формулювання з’явилося завдяки подібності з сучасними смартфонами – універсальними гаджетами, які мають не тільки функції, але і величезна кількість унікальних можливостей – вихід в Інтернет, робота з програмами, ігри. Все це стало функціоналом і телевізорів Смарт, які тепер можуть здійснювати показ фільмів, а також підключатися до мережі для перегляду відео онлайн, погоди, спілкування через Скайп і багато чого іншого. Найбільш просунуті моделі можуть з легкістю замінити навіть ПК. Зупинимося докладніше на додаткових опціях.

Опція 1 – підключення до Інтернету

Вийти в мережу на сучасному пристрій з цією технологією можна декількома варіантами:

 • підключення до вай фай;
 • підключення до дротової мережі по кабелю через LAN-порт.

На старих моделях зазвичай використовували спеціальну приставку. Зараз в стандартній комплектації вже є вбудовані модулі для бездротового зв’язку. Але є одна умова – у вас вже повинен бути wi-fi маршрутизатор. Багато телевізори оснащені браузерами, які включаються пультом управління. Часто в апараті є віджети, наприклад, YouTube, Вконтакте, Facebook для прямого доступу до цих популярних сайтів.

Опція 2 – спілкуємося зі Smart ТБ

В телевізор буває вбудована відеокамера і Скайп, дозволяють телефонувати з нього, а також відмінно бачити при цьому співрозмовника під час розмови. Зазначу відразу, дана можливість є не у всіх апаратів. Навіть якщо камера відсутня, вбудована система може дозволити самостійну установку програми для спілкування, а веб-камеру завжди можна вибрати і придбати окремо.

Що таке Смарт ТВ в телевізорі – огляд Smart TV різних брендів

Корисний контент:

 • Де в телефоні знаходиться буфер обміну, як очистити
 • Як заблокувати номер телефону різними способами
 • Як зайти в Рекавері меню на Андроїд на різних пристроях
 • Як заповнити вкладку «Власник пристрою на Android?
 • iCloud — вхід в обліковий запис «хмарного» сховища

Опція 3 – використання USB флешки

Будь-яку модель зі Smart TV можна підключати до комп’ютера, планшета або мобільного гаджету, а також можна використовувати стандартну флешку. На деяких продуктах можна використовувати карти SD і інші носії. Ось тільки, не кожен формат вдасться відтворити.

Що таке Смарт ТВ в телевізорі – огляд Smart TV різних брендів

Опція 4 – управляємо без пульта

Після синхронізації ТБ з планшетом, телефоном через бездротову мережу, можна користуватися ними, як пультом для керування. Також є здатність виведення картинки зі смартфона відразу на хороший монітор великого розміру. Для керування Смарт ТВ знадобиться встановити спеціалізовані утиліти для ОС Android або iOS.

Що таке Смарт ТВ в телевізорі – огляд Smart TV різних брендів

Крім того, в деяких моделях присутній голосове керування, наприклад, деякі представники Самсунг легко справляються з командами – «наступний канал» або «третій канал». В бюджетних апаратах перед налаштуванням потрібної гучності доведеться пару раз сказати «Голосніше» або «Тихіше». Так що нові методи управління не обов’язково будуть крутіше звичних. У топових пристроях крім камери для спілкування по Skype, в комплектації можна знайти:

 • функцію розпізнавання жестів рухом рукою можна перемістити по монітору покажчик, а стиснення кулака викликає меню;
 • додатковий пульт, має гіроскоп і здатний пересувати курсор рухом руки – більш зручний варіант управління.

Опція 5 – записує потрібний контент

Якщо у вас є Смарт телевізор, ви можете в будь-який час активувати запис цікавої телепередачі, фільми на будь-який зовнішній носій, наприклад, це може бути карта пам’яті юсб. Якщо на каналі немає захисту від запису, в інструкції до своєї моделі ви знайдете послідовність дій, яка допоможе зберегти відео для повторного перегляду. Варто відзначити, що переглянути те, що було збережено, ви зможете тільки на цьому ж ТБ, ПК або інший пристрій для цього не підійде.

Що таке Смарт ТВ в телевізорі – огляд Smart TV різних брендів

Опція 6 – ігровий софт

На кожному обладнанні зі Смарт технологією є кілька попередньо встановлених програм для ігор. Апарати, що функціонують на ОС Android, допоможуть завантажити і встановити зацікавила вас гру, навіть ту, що за якістю буде як сучасна програма для приставки або комп’ютера.

Що таке Смарт ТВ в телевізорі – огляд Smart TV різних брендів

Недоліки технології

Про достоїнства таких апаратів можна говорити нескінченно, саме вони дозволяють набирати популярність, але при цьому не можна не відзначити й деякі мінуси:

 • відео відтворюється в нестандартному форматі, наприклад, mkv, тому часто виникають неполадки зі звуком. На дисплей можуть випливати повідомлення про те, що немає підтримки кодеків. При цьому на ПК, смартфоні, можна просто завантажити ЗА необхідне і переглядати контент з різним розширенням (не на всіх Смарт пристроях є дана можливість);
 • відео, яке підтримує телевізор. Для техніки Smart є багато різного ігрового софту, ось тільки основна частина їх залишилася на рівні 10, 20-річної давності. Більш того, користуватися пультом, як контролером не дуже комфортно. Ідеальний варіант – девайс на платформі Android, яка дозволить грати в більш просунуті гри, а також використовувати геймпад;
 • не завжди можна подивитися кіно або інтернет-контент у браузері за можливостей самого устаткування або програми;
 • висока вартість, тому такі моделі продаються гірше стандартних. Деяким користувачам подібні опції не потрібні, або вони їх просто з легкістю можуть замінити комп’ютером.

Як налаштувати Смарт ТВ

Перш ніж починати налаштування роботи апарату, необхідно забезпечити безперебійне підключення до мережі, швидкість повинна бути не менше двадцяти Мбіт/сек. Як було зазначено вище, підключення можливе через кабель, через wi-fi, а також завдяки спецтехнологіями WPS, One Foot Connection. Вибрати варіант сполучення можна у підпункті меню з мережевими налаштуваннями. Найбільш якісним вважається використання провідного методу. Для цього потрібно вставити кабель в роз’єм, розташований на задній телевізійної панелі, а потім вписати налаштування маршрутизатора в зазначене меню. Після успішного підключення до інтернету можна налаштовувати канали.

Майже у кожного відомого бренду, який випускає даний вид техніки, з’явилася лінійка Смарт ТВ, яка допомагає збільшувати можливості для користувачів. Сьогодні великі компанії можуть запропонувати не тільки продукти з унікальним функціоналом, але і спеціалізовані сервіси, які доступні виключно з продуктів конкретного бренду.

LG Smart TV

Одну з лідируючих позицій у цьому сегменті займає корпорація LG. У далекому 2009 році з’явилися пристрої, здатні вийти в мережу завдяки наявній системі NetCast. Цей бренд пропонує дійсно серйозні можливості, такі як:

 • перегляд ТВ онлайн;
 • доступ до популярних соціальних мереж;
 • стандартний інтернет-серфінг.

З телевізора ЛШ з цією системою легко відразу без використання браузера використовувати сервіси YouTube, Пикаса, дивитися погоду на AccuWeather, заходити в Яндекс, Твіттер, Фейсбук. При цьому в соцмережах ви зможете швидко прочитати повідомлення, а також при необхідності відправити СМС. Власники телевізорів з 3D можуть активувати 3D World, він з легкістю замінить відсутність подібного сервісу у постачальників телепослуг Росії.

Що таке Смарт ТВ в телевізорі – огляд Smart TV різних брендів

Є можливість заходити в спеціалізований магазин софта від виробника, в якому є більше 200 утиліт для навчання, ігор і розваг. Ви можете увійти в мережу з використанням встановленого веб-ресурсу. Управляється техніка традиційним пультом, а також ексклюзивної опцією компанії – Magic Motion, вона працює за технологією джойстика для ігор і дублює рух ваших рук.

Смарт TV Samsung

Бренд Самсунг з Кореї – один з основних постачальників Smart TV. В його каталозі ви знайдете продукти, вартість яких починається з чотирьохсот – п’ятисот доларів і доходить до декількох тисяч. Технології Смарт ТВ є у всіх пристроїв серії від 6500, правда, у недорогих версій можливостей не дуже багато. Топові пропозиції мають підвищений функціонал. В телевізорах є головне меню Smart Hub, що дозволяє використовувати функції апарату, завантажувати новинки додатків з офіційного магазину. Серед передвстановленого софта зазвичай присутній Ютуб, соцмережі, Скайп. Ось тільки навіть в дорогій моделі, розмір якої від сорока дюймів, не буде камери для спілкування, її потрібно буде придбати додатково.

Що таке Смарт ТВ в телевізорі – огляд Smart TV різних брендів

Слід знати, що для пристроїв з цією технологією потрібні спецкамеры, прості веб камери, що використовуються на ПК, не підходять. Крім того, на техніці Samsung не будуть працювати продукти інших марок, так що краще це враховувати під час вибору окремих модулів. Операційка обладнання даного виробника відрізняється від інших тим, що у неї є вбудований великий пошук. Як користуватися ним? Не обов’язково заходити в мережу, ви просто вводите свій запит в рядок пошуку, і техніка сама підключиться до Інтернету, знайде запитувані відомості і виведе всі на монітор.

До того ж посилання на мультимедійний контент з’явиться не тільки для ресурсу, але і для пов’язаних з ТБ пристроїв, що мають даний файл. Ресурси Самсунг мають підтримку Flash відтворення, так що можна здійснювати роботу з декількома вкладками одночасно. У продуктів даного бренду є ще один сервіс – Social TV, він відповідає за підтримання спілкування у соцмережах і в той же час перегляду відео.

Smart TV Sony

Моделі Соні з розумним управлінням поки зустрічаються досить рідко. У них проблематичніше встановити ПО тому, як додатків у цього виробника не дуже багато. Для сполучення з мережею застосовується Internet Video, який працює відразу з великою кількістю каналів, наприклад, Ютуб, Євроспорт та інші. Вітчизняних користувачів може залучити те, що можна дивитися RuTube, а значить програми з ТНТ. Відмітна особливість Internet TV від Соні – настройка розташування на дисплеї необхідного віджета.

Що таке Смарт ТВ в телевізорі – огляд Smart TV різних брендів

Смарт ТВ Philips

В останні роки виробник відвоював собі пристойну нішу на ринку. Це призвело до розвитку операційної системи для такого обладнання, що зовсім не поступається ЗА інших брендів. Найпростіші опції, в тому числі і wi-fi, є навіть в бюджетних 32 дюймових моделях. У встановлених програмах є стандартні сервіси і відеохостинги Dailymotion, Вімео. Користувачі позитивно відгукуються про функціонал ТВ Філіпс, який пропонує:

 • вбудований доступ до ресурсу Megogo;
 • вітчизняним відеосервісам;
 • новинного контенту;
 • перегляд HTML5 Video.

Що таке Смарт ТВ в телевізорі – огляд Smart TV різних брендів

У топових апаратах є функція «Указка», вона являє собою навігацію по монітору рухами пульта управління. Для того щоб було зручно щось вводити, на звороті є традиційна QWERTY-клавіатура.

Smart TV Toshiba

Тошиба практично один з останніх випустив свій Смарт телевізор. У них немає особливих опцій, але стандартний набір все ж є. При цьому на деяких моделях ви знайдете вбудовані камери і можливість створення відразу декількох акаунтів, наприклад, можна зробити профіль кожного члена сім’ї.

Що таке Смарт ТВ в телевізорі – огляд Smart TV різних брендів

Сподіваюся, у мене вийшло відповісти на питання, що таке Смарт ТВ в телевізорі і його основні переваги. Ця технологія дійсно унікальна, розширює межі звичного телебачення. А як ви вважаєте, без Smart TV можна обійтися, або все ж не варто економити і варто придбати собі такий пристрій.

З повагою, Віктор!