Як дізнатися IP свого компютера або чужого ПК?

647

Доброго дня. Знаю, що багатьох цікавить питання, як дізнатися IP свого комп’ютера. Ця інформація може знадобитися в різних ситуаціях. В основному, коли користувач запускає сервер з особистого ПК. Наприклад, ви вирішили запустити ігровий або файловий сервер і потрібно якось повідомити дані для підключення друзям. Як це зробити? Зараз ми про це і поговоримо.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Почнемо з теорії
 • Як дізнатися зовнішній IP комп’ютера?
 • Отримання внутрішніх даних
 • Працюємо з Mac OS X і Ubuntu Linux
 • Дізнаємося чужу адресу

Почнемо з теорії

Для початку трохи теорії. IP є свого роду адресою вашого ПК в комп’ютерній мережі. Він буває внутрішнім і зовнішнім. Під першим мається на увазі ай-пі, присвоєний вашому обладнанню в локальній мережі. Другий являє собою адресу у всесвітній інтернет-мережі, тобто враховуються загальні масштаби. Користувачі однієї сітки можуть мати різний, так і однаковий IP.

Є дві версії цього протоколу:

 • IPv4;
 • IPv6.

Таким чином, сам ай-пі буде відрізнятися згідно з версією протоколу. У першому варіанті застосовується адресу з тридцяти двох біт. Його представляють у вигляді 4 десяткових чисел від 0 до 255. Кожне з таких чисел у самому IP повинно бути розділене крапкою.

У другій версії протоколу довжина адреси буде становити сто двадцять вісім біт. Так що він буде записаний як 8 груп з 4 шістнадцяткових цифр. Кожну групу поділяють двокрапкою. При цьому IPv6 можна скорочувати шляхом заміни груп, які складаються лише з нулів на двокрапка. Цей протокол розробили для зміни вже застарілого IPv4. Проблема старого полягала в тому, що у нього був досить обмежений вибір адрес, до того ж вони практично закінчилися. Процес такого масового переходу з однієї версії на іншу просувається дуже повільно, так що сьогодні ми більше уваги приділимо комбінацій типу IPv4.

Як дізнатися зовнішній IP комп’ютера?

Зробити це досить просто. Для цього можна скористатися одним із спеціалізованих ресурсів, що подають таку інформацію абсолютно безкоштовно. Найбільш популярними вважаються 2ip.ru, myip.ru та інші. Повірте, вибрати є з чого. Заходите на будь-який подібний сайт і одразу на головній сторінці будуть видні необхідні відомості. Більше того, такі сервіси допомагають дізнатися про провайдера, операційної системи, браузера і багато іншого.

Дізнатися зовнішній IP можуть допомогти навіть пошукові системи. Для цього вводите цікаву фразу для пошуку і відразу отримуєте результат.

Як дізнатися IP свого компютера або чужого ПК?

Особливою популярністю сьогодні став користуватися сервіс Интернетметр від Яндекса, він також видає великий обсяг інформації за запитом.

Отримання внутрішніх даних

Такі відомості можна отримати кількома простими способами. Для першого (актуальне для Windows 7) знадобиться:

 • Відкрити панель управління;
 • Далі – “Мережа та інтернет”;
 • Центр управління мережами і загальним доступом;
 • Змінити параметри адаптера – у віконці, що з’явилося буде позначено ваше підключення до локалці. Воно відкривається подвійним клацанням мишкою;

Як дізнатися IP свого компютера або чужого ПК?

 • Буде доступний розділ “Відомості”;
 • Підключення по локальній мережі – тут вибираємо кнопку з відомостями.

У новому віконці з’явиться інформація про кожного мережевому підключенні. Внутрішній айпішнік прописується навпроти пункту «Адреса IPv4». Ці прості дії допоможуть швидко дізнатися необхідні дані. Збіг або розбіжність адреси залежить від інтернет провайдера.

Як дізнатися IP свого компютера або чужого ПК?

У Windows 10 просто натискаєте правою кнопкою мишки на “Пуск”, далі вибираєте “Мережеві підключення”.

Як дізнатися IP свого компютера або чужого ПК?

У десятці зазвичай локальне підключення називається просто Ethernet, по ньому потрібно клікнути двічі, в меню, що з’явилося, тиснемо “Відомості” і отримуємо підсумковий результат (як і у випадку з Віндовс 7).

Для більш просунутих юзерів можна використовувати спосіб трохи складніше, його краще запам’ятати, адже завжди може стати в нагоді – через командну консоль.

Просто натискаємо комбінацію клавіш Win + R , у рядку прописуємо

cmd

натискаємо на кнопку ОК. У відкритому чорному вікні вводимо:

ipconfig/all

далі всім відому клавішу Enter . Відразу на екрані з’являється інформація про мережевому підключенні і ip-адресу.

Як дізнатися IP свого компютера або чужого ПК?

У комп’ютера є такий IP в домашній мережі або підмережі провайдера і зовнішній адресу в Інтернеті. Якщо ваше обладнання вже підключено до wi-fi маршрутизатора, то воно вже складається в локалці, навіть якщо інших підключених апаратів немає. Перший зазвичай потрібен для сполучення з підключеним принтером та інших подібних дій. Другий – приблизно те ж, тільки додається ще встановлення VPN-з’єднання з ЛВС ззовні, прямих підключень різного софту.

Під час визначення внутрішнього адреси варто враховувати такий момент: якщо пристрій підключено до одній гілці через роутер, то командний рядок допомагає дізнатися дані про вашу власну гілці, а не провайдера. Для визначення підмережі саме у нього, можна відвідати налаштування роутера і знайти ці відомості в статусі з’єднання або в спеціальній табличці маршрутизації. Для багатьох популярних провайдерів локальний айпішнік починається з “10”, а закінчується на “1”.

Як дізнатися IP свого компютера або чужого ПК?

Не можна не згадати про програми, завдяки яким можна просканувати сітку і сформувати список комп’ютерних пристроїв, що знаходяться в мережі, їх основні дані. Приміром, є софт MyLanViewer. Він повністю безкоштовний, скачується на однойменному сайті.

Для користувачів, що працюють з мережами, можна порадити відмінну прогу Wireshark, це досить якісний і надійний продукт, який може стати хорошим помічником.

Працюємо з Mac OS X і Ubuntu Linux

Є ті, хто вже перейшов на ці операційні системи, тому варто трохи уваги приділити і їм. Що стосується Mac OS, то в ній визначити адресу можна за допомогою пункту «Системні налаштування», далі «Мережа». В цьому розділі окремо прописані айпі для кожного активного підключення.

Як дізнатися IP свого компютера або чужого ПК?

Якщо говорити про Лінукс, то, як і багато в чому програмному забезпеченні, що тут можна просто ввести через командний рядок ifconfig-а, після чого ви відразу ж отримаєте відомості про активних сполуках. В доповнення до цього є можливість натискання мишкою по значку з’єднання в ОС і знайти розділ «Відомості про з’єднання».

Як дізнатися IP свого компютера або чужого ПК?

Ці варіанти перегляду можна назвати основними і найбільш універсальними.

Це може стати в нагоді:

 • Як відключити кнопку Fn на всіх моделях ноутбуків
 • Як очистити буфер обміну Windows
 • Як зашифрувати диск або флешку з секретними даними з допомогою Bitlocker
 • Відповіді на часті запитання по клавіатурі ноутбука
 • Як дізнатися пароль від вайфая на комп’ютері?

Дізнаємося чужу адресу

Якщо вам прийшов лист, і ви хочете дізнатися ім’я чужого комп’ютера, можна використовувати поштовий ресурс mail.ru. Для цього:

 • відкриваєте отриманий лист;
 • у меню знаходите посилання «ще» і «службові заголовки»;
 • на сторінці з текстом буде прописана потрібна інформація.

Складно уявити, яка кількість користувачів щодня сидить у соцмережах. Мільйони людей там переписуються, ставлять лайки і залишають коментарі. Якщо вам з якоїсь причини знадобилося дізнатися адресу співрозмовника, можна скористатися сервісом IPLogger.

З допомогою нього генеруєте спеціальну коротке посилання і відправляєте її співрозмовнику. Після того, як він її натисне – він автоматично перенаправляється на сайт, вказаний в засланні. Тепер у статистиці можна подивитися айпі людини, перейшов по посиланню.

Як дізнатися IP свого компютера або чужого ПК?

Подивитися ім’я комп’ютера з IP чужого користувача ви можете також через Яндекс пошта. Для цього необхідно відкрити будь-який лист і натиснути на його властивості, в полі з незрозумілими написами знаходите потрібний рядок. Сторонні сайти, про які йшлося вище, також можуть у цьому допомогти.

Як дізнатися IP свого компютера або чужого ПК?

Сподіваюся, моя стаття була для вас корисною, і ви зрозуміли, як дізнатися ip свого комп’ютера, просто вибирайте зручний для себе варіант. По суті, ці дані не особливо інформативні для юзерів, в тому числі і для зловмисників, якщо тільки вони не є просунутими хакерами і не хочуть роздобути щось важливе. Єдине, що можна дізнатися по айпі – приблизне місце розташування пристрою, з якого були відправлені листи або повідомлення в соцмережах.

З повагою, Віктор!