Якою програмою оцифрувати відеокасету в домашніх умовах

436

Доброго дня. Не тільки авторитетні видеоблоггеры, але і звичайні комп’ютерні користувачі, які займаються створенням крутих роликів. Зараз доступно безліч редакторів з простим інтерфейсом, значно спрощують задачу новачкам. Сьогодні пропоную розглянути тему – якою програмою оцифрувати відеокасету в домашніх умовах, адже це питання залишається актуальним для багатьох, але з вибором зрозумілого додатки часто виникають проблеми.

Сподіваюся, з технічною стороною Ви вже розібралися – що і куди підключається. Залишилося тільки запустити софт, провести конвертацію аналога на цифру з подальшим збереженням файлу потрібного формату на жорсткому диску ПК.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Яка краща програма для оцифрування відеокасет?
  • Movavi Video Suite
  • Pinnacle Studio
  • Aver Media Center 3D
  • Windows Movie Maker
  • EDIUS
  • AVS Video ReMaker

Яка краща програма для оцифрування відеокасет?

Відразу скажу, що існує безліч утиліт для «перегонки» на відео з магнітної плівки на комп’ютер. Але не всі вони підходять для домашнього застосування.

І так, приступимо до розгляду найпростіших і доступних рішень. Деякі з них безкоштовні, інші – доведеться купувати (або шукати альтернативні способи видобутку ліцензії «на халяву»).

Movavi Video Suite

Один із кращих інструментів сучасності для обробки відео. В арсеналі розробників є кілька спеціалізованих утиліт, але в даному випадку ми маємо справу з комплексом програм, що дозволяє:

 • Швидко конвертувати файли з одного відеоформату в інший;
 • Виконувати захоплення зображень з екрану з метою подальшого редагування, накладення ефектів;
 • Оцифровка старих відеокасет VHS і більш сучасних MiniDV.

Вам залишається лише вибрати необхідну функцію в барвистому меню, підключити обладнання (камеру, програвач) до ноутбука і слідувати покроковим інструкціям Майстра конвертації».

Я не перший рік використовую цей програмний комплекс. Хотілося б відзначити його лояльне ставлення до ресурсів системи, швидкість роботи і постійні оновлення, поліпшують функціонал. На жаль, безкоштовна версія надається на обмежений термін, до того ж на відео буде накладатися водяний знак Мовави. Але якщо мають намір займатися редагуванням і в майбутньому, то варто придбати ліцензію (вартість дуже прийнятна).

Скачати Movavi Video Suite

Pinnacle Studio

Один з перших професійних продуктів обробки відео, який вміє робити практично все, що потрібно пересічному користувачеві. В тому числі, оцифровувати VHS-касети.

Якою програмою оцифрувати відеокасету в домашніх умовах

Софт має багато вбудованих інструментів, обширну базу навчальних матеріалів на офіційному сайті Youtube каналі. Зовнішній вигляд елементів управління дуже дружній і не викликає відторгнення. На жаль, зі слабким «залізом» програма буде сильно гальмувати. Тому, ознайомтеся з системними вимогами на сайті розробників.

Скачати Pinnacle Studio

Aver Media Center 3D

Дані розробники відомі не лише своїм софтом, але і пристосуваннями для захоплення відео з камер, ТБ-тюнерами для ПК та іншими конверторами. Раніше для оцифрування відеокасет застосовувалася утиліта AverTV, яка була зручним для перегляду телевізійних каналів. Зараз же потрібне нам дію перенесено в комплекс Media Center.

Якою програмою оцифрувати відеокасету в домашніх умовах

Це унікальний у своєму роді продукт, який підтримує всі існуючі нині формати файлів, здатний організувати в будинку мультимедійний центр. В ньому реалізований захоплення сигналу з будь-яких джерел – навіть сучасних ігрових консолей (що буде корисно геймерам і стримерам).

Інтерфейс російською мовою і відрізняється граничною простотою. Налаштувань багато, але розібратися в них не складе особливих труднощів, адже на офіційному сайті можна переглянути детальні інструкції.

Скачати Aver Media

Windows Movie Maker

Якщо хочете завантажити програму для оцифрування відеокасет і у Вас Windows 7, то не поспішайте борознити простори інтернету. Адже у Вас у системі є вбудований засіб роботи з відео та фото.

Муві Мейкер не підтримується в нових версіях Віндовс, але його все одно можна встановити, використовуючи обхідні шляхи. Доведеться завантажити ISO образ софта MFI, що містить набір можливостей, прибраних розробниками з «десятки».

Якою програмою оцифрувати відеокасету в домашніх умовах

Бажано хоча б трішки дружити з англійською, щоб запустити додаток і активувати за допомогою функції Movie Maker 6.0.

Іншим способом отримати цю програму для оцифровки касет VHS на ноутбуці у Вас не вийде. Microsoft видалив всі офіційні сторінки скачування, а сторонні ресурси частенько пропонують замість потрібного ЗА шкідливі скрипти. Посилання, яку дав вище, є перевіреною сервісом VirusTotal, і маса позитивних відгуків на форумах говорять самі за себе.

Не хочете морочитися? Тоді йдемо далі!

EDIUS

Універсальне рішення, що підтримує сучасний стандарт 4K. Розробники постійно оновлюють, додаючи в нього нові можливості. На жаль, інтерфейс не такий вже і зрозумілий для новачків, так ще й англійською.

Якою програмою оцифрувати відеокасету в домашніх умовах

Але якщо розібратися, то ця краща програма для оцифрування відеокасет може стати Вашим улюбленим інструментом. От тільки доведеться викласти певну кількість доларів за придбання ліцензії. На офіційному ресурсі варто пошукати контакти реселерів у Вашій країні, щоб зробити покупку.

Утиліта стоїть, але для домашнього застосування не зовсім підходяща. Хіба що Ви плануєте серйозно займатися монтажем і диджитайзингом старих носіїв інформації.

Скачати EDIUS

AVS Video ReMaker

Дуже придатне ЗА масою інструментів і російською мовою. Дозволяє не тільки обрізати відео, накладати фільтри і ефекти, але і конвертує будь-які типи файлів, захоплює дані з зовнішніх пристроїв, створює яскраві меню для DVD-дисків.

Якою програмою оцифрувати відеокасету в домашніх умовах

Якщо не знаєте, якою програмою оцифрувати відеокасету в домашніх умовах, то порадив би спробувати саме це додаток.

Завантажити AVS Video ReMaker

Я розповів про самих популярних рішень для обробки старих VHS-касет. Якщо Ви прочитали статтю і знайшли в ній похибки, або ж Вам відомі більш ефективні рішення, то поділіться ними в коментарях, якщо не важко.

З повагою, Віктор!