Вуглецеві сонячні панелі замінять вікна і зможуть працювати 30 років

21

Американські інженери розробили новий тип сонячних панелей. Вони засновані на вуглеці, що дозволяє зберегти їх ефективність на рівні 80% від початкової навіть через 30 років безперервної експлуатації.

Технологія прозорих сонячних панелей з вуглецю створена командою з мічиганського університету. Вони володіють достатньою прозорістю для використання в якості заміни звичайних віконних систем. Розробники розповідають про високу ефективність, а також розраховують на термін служби более30 років.

В даний час найбільш ефективні сонячні панеліізготавліваются з кремнію. Проблема в тому, що кремній непрозорий, що недозволяє використовувати його в віконних системах. В якості альтернативи був обраний вуглець, збільшити термін роботи якого вдалося в ході додаткових експериментів. Як виявилося, деградацію матеріалу можна знизити шляхом блокіровкіультрафіолетового випромінювання з додаванням шару оксиду цинку на звернену ксолнцу сторону скла. Після цього інтегрується тонкий шар цинку іматеріал на основі вуглецю під назвою ic-sam. Останній шар складається з фулеренав формі футбольного м’яча і сприяє захисту поглинача світла.

Перший прототип має прозорість на рівні 40%. Команда дослідників впевнена, що в майбутньому їм вдасться збільшити показники до 60%. Матеріал може випускатися у вигляді рідини, що дозволить знизити витрати на виробництво.