Astra space подала заявку на запуск в космос 13 600 інтернет-супутників

25

Приватна аерокосмічна компанія astra space, що займається розробкою малих ракет-носіїв, подала заявку до федеральної комісії зі зв’язку (fcc) сша на розгортання орбітального супутникового угруповання з більш ніж 13 600 апаратів і призначеної для надання послуг широкосмугового доступу в інтернет. Передбачається, що супутники будуть працювати в v-діапазоні і розмістяться на низькій навколоземній орбіті для забезпечення глобального покриття землі.

Джерело зображення: john kraus / astra

” сузір’я astra забезпечить глобальний безпечний зв’язок з високою пропускною здатністю для надання телекомунікаційних послуг, забезпечення роботи додатків з охорони навколишнього середовища та природних ресурсів, а також виконання завдань національної безпеки. Враховуючи фінансування, отримане завдяки недавньому публічному розміщенню акцій, можливості вертикально інтегрованого запуску, а також досвід проектування і експлуатації космічних систем, astra має хороші можливості для розвитку цього проекту і впровадження нових космічних послуг, включаючи рішення в області зв’язку, при збереженні безпечного космічного середовища, ефективному використанні спектра і відсутності радіочастотних перешкод”, – йдеться в повідомленні astra.

На початковому етапі компанія має намір вивести 40 супутників зв’язку на геостаціонарну орбіту висотою 700 км. Після початку тестування супутникової системи astra планує доставити в космічний простір ще 2296 супутників на сонячно-синхронні орбіти і орбіти із середнім кутом нахилу на висотах від 690 до 700 км.після цього планується почати надання комерційних послуг. У заключній стадії ще 11 284 апарати відправляться на орбіти висотою від 380 до 400 км і забезпечать додаткову ємність мережі.

У заявці не вказується розмір і характеристики супутників, але наголошується, що вони будуть проводитися власними силами astra і для їх запуску компанія має намір використовувати власні невеликі ракети, кожна з яких зможе за раз виводити на орбіту по два апарати. Також не виключається можливість використання ракет-носіїв сторонніх виробників.