Facebook знову звинуватили в недостатній модерації проблемного контенту

19

Компанію facebook знову звинуватили в тому, що вона ставить прибуток вище інтересів суспільства. Про це заявив колишній співробітник «команди соціальної чесності» facebook, підкресливши, що для компанії витяг прибутку є більш важливим, ніж боротьба з розпалюванням ненависті і дезінформацією всередині належної їй соцмережі.

Зображення: alex castro / the verge

Неназване джерело, як повідомляється, дав свідчення під присягою в комісії з цінних паперів і бірж сша. Крім іншого, він відзначив існуючі відмінності між публічними заявами facebook і тим, як приймаються рішення всередині компанії. Інформатор заявив, що проект гіганта соціальних мереж internet.org, покликаний забезпечити безкоштовним доступом до деяких інтернет-ресурсів жителів найменш розвинених країн, всередині компанії розглядався як засіб отримання даних про неосвоєних ринках і точка опори для подальшого розвитку бізнесу facebook.

” це створить небезпечний прецедент, якщо повісити всю історію на одне джерело, що робить широкий спектр тверджень без будь-якого очевидного їх підтвердження. В основі цієї історії лежить помилкова передумова. Так, ми ведемо бізнес і отримуємо прибуток, але ідея про те, що ми робимо це за рахунок безпеки або благополуччя людей, не дозволяє зрозуміти, в чому полягають наші власні комерційні інтереси», — прокоментував дане питання представник facebook. Незважаючи на цю заяву, свідчення інформатора багато в чому збігаються із заявами колишньої співробітниці facebook френсіс хаген (frances haugen), яка, крім іншого, також звинувачувала компанію в тому, що отримання прибутку для неї важливіше боротьби з проблемним контентом.