Що таке браузер в компютері і як його відновити?

424

Доброго дня. Багато новачків стикаються з різними незнайомими для них комп’ютерними термінами. Щоб трішки заповнити прогалини, вирішив написати оглядову статтю по темі: «Що таке браузер в комп’ютері і як його оновити».

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Навіщо потрібен Web browser?
  • Технології не стоять на місці
 • Браузер за умовчанням – як це?
 • Оновіть систему! …і буде Вам щастя.
  • Універсальна інструкція

Навіщо потрібен Web browser?

Це програмне забезпечення необхідне для відкриття веб-сторінок і перегляду всієї інформації, яка міститься на них. Я не буду глибоко впроваджуватися в технічні особливості, просто скажу, що всі сайти написані переважно на мові HTML. Якщо заглянути «за куліси», то можна побачити безліч рядків коду, але у нас на екрані відображається красива картинка: форматований текст, зображення, відео та інші елементи дизайну.

Ви можете самі переконатися в цьому, натиснувши на клавіатурі Ctrl + U під час перегляду будь-якого інтернет-ресурсу. Так-так, це і є той самий код, який оглядачі перетворять в приємний для очей результат.

Що таке браузер в компютері і як його відновити?

Коли Ви запускаєте додаток браузер і введіть в адресний рядок назва сайту, програма відправляє запит на сервер, де розташовані файли ресурсу. Після обробки даних на Ваш ПК приходить відповідь, сторінка завантажується в читаному вигляді.

Що таке браузер в компютері і як його відновити?

Тобто, оглядач потрібен не тільки для відкриття сайтів, але і для перетворення «сухого» коду приємне для сприйняття видовище.

Технології не стоять на місці

Якщо ще десять років тому подібні додатки виконували найпростіші задачі, описані вище, то зараз вони обросли різними розширеннями, плагінами, які дозволяють істотно розширити можливості веб-браузерів.

Доступні численні інструменти для розробників, дизайнерів. Деякі доповнення роблять перегляд відео більш комфортним, дозволяють грати в Флеш ігри і т. д.

Тепер Ви без проблем можете скачувати файли, слухати музику і дивитися відео онлайн. Навіть доступна можливість відкривати джерела, заблоковані провайдерами. А адже раніше всього цього не було.

Відразу ж після установки ОС Windows на ПК вже присутній стандартний браузер Internet Explorer. А Віндовс 10 має ще й програму Edge, яка за пару років із «гидкого каченяти» перетворилася в гідного конкурента для авторитетних розробників браузерів.

Що таке браузер в компютері і як його відновити?

Варто відзначити, що не всі утиліти подібного роду працюють однаково. У кожного є свої алгоритми обробки коду, що позначається на продуктивності і швидкості завантаження сайтів. Творці програмного забезпечення регулярно випускають оновлення, щоб усунути помилки, розширити функціонал і прискорити роботу ПО. Ось чому варто регулярно оновлювати браузер!

Я вже розповідав раніше про кращих браузерів, можете почитати статтю по посиланню.

Рекомендуємо:

 • Що робити якщо не працює безпечний режим Windows 10
 • Для чого потрібен журнал подій Windows 10
 • Що таке Google Assistant, як завантажити і управляти їм

Браузер за умовчанням – як це?

На Вашому ПК може бути встановлено декілька утиліт для перегляду сайтів, але тільки один з них є «головним». Приміром, коли Вам на пошту або в Скайп приходить повідомлення, що містить посилання, натиснувши на неї, Ви перейдете саме в той оглядач, який встановлений в системі за умовчанням.

Як дізнатися, яка програма основна?

Досить просто перейти по будь посиланням. Але для Віндовс 10 є більш вишуканий спосіб:

 • Відкриваємо «Параметри»:

Що таке браузер в компютері і як його відновити?

 • Йдемо в розділ «Система». Вибираємо вкладку «Програми за замовчуванням» і там знаходимо потрібне нам значення. При необхідності його можна змінити на інше, вибравши зі списку інший варіант.

Що таке браузер в компютері і як його відновити?

Можна призначить оглядач «головним», увійшовши безпосередньо в його налаштування і там натиснувши відповідну кнопку. Ось приклад з Yandex Browser:

Що таке браузер в компютері і як його відновити?

Оновіть систему! …і буде Вам щастя.

Трохи вище я говорив про те, для чого необхідно оновлювати веб-оглядач. Хотілося б додати ще кілька цікавих доводів:

 • З кожним роком з’являються нові стандарти для розробників, які дозволяють робити сайти ще більш привабливими, інтерактивними. Але якщо браузер не підтримує ці «фішки», то Ви їх просто не побачите на сторінці. Тому, творці браузерів стежать за всіма тенденціями, намагаючись йти в ногу з часом.
 • Підвищення безпеки. Впроваджуються нові фільтри, блокатори реклами, шкідливих ресурсів, закриваються «дірки» в захисті, які можуть стати причиною вірусного зараження.
 • Усунення як дрібних, так і суттєвих помилок, які позначаються на комфортній роботі софту.

Варто відзначити, що відразу після завантаження та установки утиліти, вона налаштована на автоматичне оновлення. Вам не потрібно робити ніяких дій.

Але іноді може відбутися збій, або хто-то змінити налаштування програмного забезпечення таким чином, що апдейти перестануть завантажуватися і встановлюватися «на автоматі». Але виправити це можна за лічені секунди.

Радимо:

 • Набридла реклама в браузері — видаляємо і блокуємо її
 • Де знаходиться папка автозавантаження в Windows 7, як вимкнути і додати елементи
 • Що таке OTG в смартфоні: як використовувати?
 • Що за програма Microsoft Sticky Notes, як користуватися і видалити

Універсальна інструкція

 • Як оновити браузер Яндекс безкоштовно на комп’ютер? Досить відкрити головне меню (три смуги у правому верхньому куті) і перейти до пункту меню «Додатково». Потім – «Про браузері».
 • Відкриється інформаційна панель, де буде вказано – актуальна версія чи ні:

Що таке браузер в компютері і як його відновити?

 • Якщо версія застаріла, Вам буде запропоновано завантажити оновлення. Все просто, погодьтеся?

Є й інший спосіб: перейти на офіційний сайт браузера і завантажити звідти інсталяційний файл. Після його запуску відбудеться переустановка софта, і Ви отримаєте нову версію.

Настійно рекомендую використовувати для цієї мети тільки перевірені ресурси. Інакше є ймовірність підхопити вірус!

Раджу переглянути наступне відео, щоб краще зрозуміти, що таке браузер в комп’ютері і як його оновити:

З повагою, Віктор!