Ігрові консолі дозволяють amd претендувати на 22,5% ринку центральних процесорів

84

Опублікована минулого тижня статистика mercury research дозволила зрозуміти, що в другому кварталі amd зосередилася на просуванні серверних і мобільних процесорів, поступившись intel більше двох процентних пунктів в настільному сегменті. У мобільному сегменті частка amd досягла 20 %, але якщо враховувати і ігрові консолі, то компанія може претендувати на 22,5% ринку x86-сумісних процесорів.

Джерело зображення: amd

Додаткові подробиці прихованого від широкої публіки звіту mercury research до вихідних опублікував австралійський сайт pc mag. Нагадаємо, amd завершила другий квартал з часткою в 20% в мобільному сегменті, в настільному вона зайняла 17,1 %, а в серверному змогла претендувати на 9,5% ринку. Всі ці показники не враховували сегмент інтернету речей і вбудованої техніки, до якого частково відносяться ігрові консолі за класифікацією типів продукції самої amd.

Джерело зображення: mercury research

Фахівці mercury research додали цей сегмент до загальної статистики, і це дозволило amd зайняти 22,5% на ринку всіх x86-сумісних процесорів. Це на 1,8 процентних пункти більше в послідовному порівнянні і на 4,2 процентних пункти більше в річному. Частка via дуже мала, тому решту ринку займають процесори intel (77,5 %). За словами авторів дослідження, для amd це максимум з четвертого кварталу 2007 року, а історичним максимумом вважається частка в 25,3%, яку продукція компанії займала в кінці 2006 року.

До речі, представники mercury research переконані, що прагнення amd зосередитися на процесорах для ігрових консолей у другому кварталі частково зумовило скорочення частки ринку компанії в настільному сегменті, оскільки виробничі потужності tsmc були обмежені, і чимось при формуванні замовлень доводилося жертвувати. Мобільні і серверні процесори amd теж опинилися в пріоритеті.