Як вимкнути компютер через певний час

540

Доброго дня. Чи виникали у вас ситуації, коли потрібно було на довгий час залишити включеним комп’ютер на кілька годин? Це може знадобитися при скачуванні фільмів в нічний час, коли трафік на багатьох інтернет-пакетах безлімітний, або при установці оновлень ос. Так що виникає питання, як вимкнути комп’ютер через певний час?

При цьому бажано виконання процедури без обов’язкової присутності власника ПК. Так що сьогоднішню статтю я хотів би присвятити саме цій темі, і познайомити вас з інструментами, які можуть допомогти вимкнути комп’ютер з встановленим таймером.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Скористаємося можливостями операційної системи Windows
  • Планувальник завдань
  • Використання bat-файлу для вимикання комп’ютера
 • Сторонні програми
  • PC Auto Shutdown
  • Wise Auto Shutdown
  • Airytec Switch Off
  • Таймер вимкнення
  • PowerOff

Скористаємося можливостями операційної системи Windows

В першу чергу, ви можете вимкнути комп’ютер в зазначений час через встановлений в операційну систему Віндовс інструментарій. Це найпростіший варіант. Зробити це легко через спецкоманду shutdown, а також можна скористатися встановленим планувальником завдань.

Для того щоб скористатися цим способом, необхідно натиснути поєднання клавіш Win + R , в відкрилася рядку вписуєте:

shutdown -s -t 3600 /f

Як вимкнути компютер через певний час

Варто пояснити ці позначення. Тут:

 • s – завершується робота;
 • t – показує час до однієї секунди, через цей проміжок буде деактивовано комп’ютер. Виходить, 3600 – шістдесят хвилин або годину. Замість цього цифрового значення можна написати своє, але заздалегідь потрібно порахувати, скільки необхідний вам час буде займати в секундах;
 • f — позначення від англійського слова «forced» — тобто примусово. Дає команду системі в обов’язковому порядку закінчити роботу всіх функціонуючих програм, тобто жодна з них не зможе зупинити відключення обладнання.

Виконання заданої команди відбувається за простим алгоритмом. Після натискання на «Ок», приходить повідомлення системи про те, що вона збирається вимкнути комп’ютер через конкретний час. Якщо у вас змінилися плани, то знову натискаєте Win + R і в відкрилася рядку вписуєте:

shutdown –a

та ця опція деактивується.

Планувальник завдань

Наступний варіант можна назвати дуже ефектним і доступним, при використанні планувальника не доведеться думати, як вимкнути через певний час комп’ютер, програма все виконає самостійно. Для цього створюється розклад. При цьому слід враховувати, що така можливість є у всіх операційних системах Віндовс, починаючи з «сімки».

Скористатися способом легко:

 • натисніть Win + R ;
 • у рядку вводите назва служби:

taskschd.msc

Як вимкнути компютер через певний час

 • Натискаєте «Ок». Буде відкрито вікно потрібного нам сервісу;
 • натискаєте на пункт меню «Дія», воно розташоване в лівій верхній частині;
 • знаходьте функцію створення простої задачі;
 • у віконці пишете конкретне ім’я, наприклад, «Автовідключення Віндовс» (опис можна не заповнювати) і тиснете Далі;

Як вимкнути компютер через певний час

 • після цього слід визначитися з частотою виключення. Якщо вам потрібно виконувати цю процедуру щодня, наприклад, о 4 годині ранку, тоді вибираєте “Щодня”, можете вибрати щось інше, потім клікаєте “Далі”;
 • вибираєте час деактивації і “Далі”;
 • в опції “Дія” вибираєте “Запуск програми”;
 • у рядку, що має напис «Програма і сценарій» прописуємо:

C:\Windows\System32\shutdown.exe

 • аргумент слід набрати:

/s

Як вимкнути компютер через певний час

 • Порекомендую після введення всіх даних перевірити те, що ви ввели, якщо все нормально, натисніть «Готово». Так ви зможете вимкнути ПК в автоматичному режимі в певний час.

Використання bat-файлу для вимикання комп’ютера

Ще один ефективний спосіб, який допоможе деактивувати ПК у встановлений час – з допомогою bat-файлу. Необхідно клікнути на такий файл і пристрій вимкнеться, коли потрібно. Для цього слід відкрити “Блокнот” (створити текстовий документ):

Як вимкнути компютер через певний час

Копіюємо наступні команди порядково і вставляємо їх у новостворений документ:

@echo off

:a

if %time%==01:00:00.00 goto :b

goto :a

:b

shutdown.exe /s /f /t 60 /c «Спокійної ночі, ваш комп’ютер вимикається»

Як вимкнути компютер через певний час

Цей файл необхідно зберегти з назвою shutdown.bat (важливо перевірити, щоб написання було саме таким – про зміну розширення з txt на bat) на робочому столі. Якщо буде потрібно, активізуйте його, якшо по ньому двічі лівою кнопкою мишки. Перед вами буде порожній екран командний рядок, потрібно його просто згорнути і продовжувати займатися своїми справами. В певний час випливає повідомлення про відключення ПК, і він буде вимкнений. Ви можете ставити будь-яку потрібну для вас час.

Корисний контент:

 • Windows 10 не бачить DVD привід – що робити?
 • Як відключити залипання клавіш на Віндовс 10
 • Як відключити Xbox DVR Windows 10, повністю видалити Xbox?
 • Як розділити диск C на два диска Windows 10
 • Як винести Мій Комп’ютер на робочому столі Windows 10
 • Як завантажити фото з Instagram на комп’ютер

Сторонні програми

Якщо попередні способи вам не сподобаються, можна буде скористатися стороннім софтом, який необхідно буде завантажити на ПК. Є величезна кількість пропозицій від розробників, так що розглянемо найпопулярніші і зручні з них.

PC Auto Shutdown

Цей продукт створений для операційної системи Віндовс, використовується для відключення комп’ютера по таймеру. Скористатися його функціоналом можна так:

 • завантажуєте з будь-якого перевіреного джерела, встановлюєте і запускаєте;
 • у рядку Timer title прописуєте назва дії і вибираєте відключення як «Shotdown»;
 • вказуєте час, коли потрібно буде вимкнути пристрій;
 • знизу галочкою відзначаєте пункт Activate daily at the above time (активувати кожен день під час, після відзначеного) і натискаєте «ОК».

Як вимкнути компютер через певний час

Wise Auto Shutdown

Ще один цікавий продукт, який з легкістю впорається з вашим завданням і спрацює, як таймер. Його можна завантажити як окремо, так і в комплексі з оптимізатором Wise Care 365.

В ньому можна налаштовувати розклад на вимикання, перезавантаження, вихід із закладки та сон комп’ютера для певної дати і години. Крім того, ви можете поставити регулярність виконання всіх цих дій. За п’ять хвилин до безпосереднього виконання завдання, система повідомить вас про заплановане відключення.

У робочому віконці можете вибрати завдання, його періодичність (daily – кожен день, from now – починаючи від цього моменту, on idle – коли система не використовується) або одноразове відключення у визначений термін.

Як вимкнути компютер через певний час

Airytec Switch Off

Цей софт слід віднести до лідерів в цій області. У цієї програми є безперебійно функціонує офіційний сайт, до того ж VirusTotal і СмартСкрин визнають ресурс і сам файл софта чистими. Цей таймер для Віндовс русифікований, можна завантажити у вигляді portable-додатки, тобто додаткових установок, що йдуть з ним в комплекті, у вас точно не буде. Після активації продукт додасть свій ярлик в область повідомлень (для Віндовс десятою і восьмий версії є підтримка текстових повідомлень проги).

Звичайним кліком по цьому ярлику можна налаштувати «Завдання», тобто встановити таймер з такими налаштуваннями автовимкнення:

 • Зворотний відлік до деактивації, відключення одноразову в конкретний час, якщо користувач не проявляє активність.
 • Можна задавати виконання перезавантаження, вихід із системи, розриву інтернет з’єднання.
 • Є можливість додавання повідомлень про швидкої деактивації ПК (щоб встигнути зберегти дані або скасувати процес).

Правим натисканням по іконці програми можна самостійно запустити будь-яку з перерахованих дій або потрапити в налаштування. Вам це може знадобитися, якщо, приміром, ви завантажили англомовну версію.

Як вимкнути компютер через певний час

Додатково, софт має підтримку віддаленого вимкнення пристрою (потрібна установка). Завантажити цей продукт можна на сайті виробника.

Таймер вимкнення

У цієї програми проста назва, строгий інтерфейс, всі налаштування автозапуску російськомовні, так що багато користувачів віддають перевагу саме їй. З мінусів можна відзначити, що в деяких випадках під час встановлення продукт завантажує додаткове ПЗ і користується примусовим закриттям всіх програм (про це попереджає). Іншими словами, якщо в момент відключення користувач з чимось працює, він не встигне це зберегти.

Як вимкнути компютер через певний час

Завантажити можна з будь-якого сайту, що спеціалізується на розповсюдженні ПО.

PowerOff

Це додаток можна назвати свого роду «комбайном», який володіє не тільки опцією таймера. Ви можете не користуватися всім функціоналом, але зі своїм основним завданням він справляється відмінно. Для програми не потрібна установка – це просто архів з виконуваним файлом програми. Після активації в основному віконці в розділі «Стандартний таймер» можна налаштувати свої параметри:

 • Спрацьовування в певний час на годиннику системи
 • Ведеться зворотний відлік
 • Деактивація після конкретного періоду системного бездіяльності

З її допомогою можна не тільки вимкнути ПК, але і задати іншу задачу, наприклад, запуск софта, режим сну або блокування.

Як вимкнути компютер через певний час

Ось тільки не можна не згадати про один недолік – під час закриття вона не повідомляє про те, що робити цього не варто, і таймер перестане функціонувати (так що потрібно просто згорнути). Але з цією проблемою можна впоратися, просто в налаштуваннях необхідно встановити позначку. Знайти продукт можна на сайтах – збірниках різного ПЗ.

Як бачите, варіантів є декілька. Ви можете скористатися програмами, про які я вам розповів, але в деяких випадках це недоцільно. Для простого відключення підійде команда shutdown, а якщо ви хочете обмежити певний час використання ПК, програми можуть підвести. Зазвичай вони переходять у неактивний режим після стандартного закриття.

У такому випадку ви можете скористатися продуктами для здійснення батьківського контролю. До того ж в Windows 8, 8.1 та десятці, встановлений батьківський контроль може сам обмежувати використання пристрою.

Як вимкнути комп’ютер через певний час? Вибирати тільки вам, що більше підходить. Якщо не хочете вводити команди, скачивайте софт. Тільки обов’язково розберіться з налаштуваннями, щоб не виникало непередбачених ситуацій. Залишайте коментарі, що ви думаєте з цього приводу, і підписуйтесь на оновлення блогу.

З повагою, Віктор!