Що таке OTG в смартфоні: як використовувати?

489

Доброго дня. Сьогодні хочу провести невеликий «лікнеп» й поділитися інформацією про те, що таке OTG в смартфоні – призначення функції, які моделі мобільних пристроїв підтримують її, як правильно підключити зовнішні пристрої. Думаю тема буде цікава багатьом власникам сучасних гаджетів з операційною системою Андроїд (і не тільки).

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що за технологія?
 • Смартфони, що підтримують OTG
 • Області застосування

Що за технологія?

Абревіатура OTG розшифровується як «On The Go» (на льоту). Суть функціоналу зводиться до того, що Вам надається можливість безпосередньо приєднувати до телефону / планшету будь-які USB пристосування: комп’ютерну мишу, клавіатуру, флешки, ігрові маніпулятори, веб-камери і т. д.

Оскільки в компактних гаджетах немає повноцінного входу USB, потрібно використовувати спеціальний кабель OTG. Але важливо розуміти, що інтегрований пристрій буде підживлюватися енергією від смартфона, що приведе до більш швидкого розряду акумуляторної батареї.

Такий підхід дозволяє істотно розширити можливості девайса, спростити управління інтерфейсом.

Приклад з життя. У мене є приставка Android TV Box, яка розмірами і формою нагадує сірникову коробку. Вона підключається до телевізора за допомогою роз’єму HDMI і виводить на екран оболонку Андроїд з усіма потрібними мені додатками. Оскільки це не телефон, і сенсорного дисплея немає, то доводиться керувати за допомогою бездротової мишки, передавач якої вставляється в OTG порт приставки. Туди ж можна вставити флешку і переглядати її вміст. Зручно, погодьтеся!

Смартфони, що підтримують OTG

Я не буду перераховувати всі моделі поіменно, оскільки в цьому немає сенсу. Справа в тому, що дана технологія підтримується усіма телефонами, на яких встановлена ОС Android версії 2.3 і вище. Але це в теорії. На практиці ситуація трохи інша. Багато виробників виключають відповідне програмне забезпечення з прошивки, щоб знизити енергоспоживання. Така ситуація характерна для дешевих китайських брендів (копії «айфонів» і інших відомих моделей).

А ось відомі компанії залишають цей функціонал, розуміючи, наскільки він здатний спростити життя користувачам. Якщо маєте намір придбати новий планшет, то можна дізнатися необхідну інформацію на офіційному сайті, або від консультантів магазину.

Ще один важливий момент, про який варто знати. Якщо смартфон не бачить OTG кабель, спробуйте під’єднати його до іншого девайсу. Іди ж використовувати інший шнурок. У деяких випадках власники пристроїв намагаються приєднати звичайний USB-перехідник, який має зовсім іншу розпаювання (хоча зовні виглядає так само):

Що таке OTG в смартфоні: як використовувати?

Області застосування

Зараз я трохи докладніше розповім, які саме пристосування можна підключати. При цьому на екрані повинно з’явитися повідомлення про успішне статус операції.

 • Флешка / кардрідер. Це найпоширеніший варіант використання технології. Ви можете не тільки переглядати вміст накопичувачів, але і переносити його в пам’ять телефону, редагувати, відправляти файли на зовнішній «диск». Принцип такий же, як при підключенні носія до комп’ютеру.

Що таке OTG в смартфоні: як використовувати?

Як підключити флешку до смартфону через OTG? Все дуже просто – вставляємо один кінець кабелю («тато») в micro-USB роз’єм гаджета («мама»). А на другому кінці шнура буде повноцінний вхід для зовнішнього накопичувача.

Варто відзначити, що не завжди файли і папки відображаються в стандартному менеджері. Тому. Краще використовувати сторонні програми, на зразок ES Провідник.

З приводу жорсткого диска HDD / SSD: такі речі дуже «ненажерливі» і швидко посадять Ваш акумулятор. Тому, якщо надумаєте з’єднувати щось подібне, то доведеться використовувати додаткове харчування.

 • Клавіатура. Вельми актуальна фішка, якщо у Вас планшет з великою діагоналлю. Підключивши клавіатуру, Ви перетворите його в якусь подобу нетбука, зможете швидше набирати текст в месенджерах або робочої листуванні Gmail.
 • Миша. Про це варіанті застосування я говорив вище. Не бачу особливого сенсу з’єднувати мишку з мобільним телефоном, оскільки на невеликому екрані зручніше «тапа» пальцем, ніж шукати очима маленький курсор. Ну, кожен має свою думку з цього приводу.

Що таке OTG в смартфоні: як використовувати?

Рекомендуємо:

 • Виправляємо помилку «iPhone відключений, підключіться до iTunes»
 • Як перенести контакти з Айфона на Андроїд
 • Виправляємо помилку Launcher 3 на Андроїд
 • Як заповнити вкладку «Власник пристрою на Android?
 • Що за програма ASWAST і як її видалити
 • USB Hub. Якщо хочете одночасно під’єднати до планшета кілька пристосувань, то без хаба Вам не обійтися. Але не забувайте, що енергоспоживання при цьому збільшиться в кілька разів. Потім не дивуйтеся, що батарея швидко сіла.

Що таке OTG в смартфоні: як використовувати?

 • Ігровий контролер (Game Pad). Геймери повинні сказати «спасибі» розробникам функції OTG, оскільки з її допомогою можна під’єднати джойстик до «смарт» і грати в шутери, гонки та інші сучасні «шедеври».

Що таке OTG в смартфоні: як використовувати?

 • Інший Android девайс. Це досить збочений спосіб застосування технології. Але деякі їм активно користуються. Тобто, можна використовувати один з телефонів (з більшою ємністю акумулятора) в якості джерела живлення (для підзарядки). Але іноді на екрані з’являється вибір різних режимів (залежить від моделі), на зразок перегляду файлової системи, використання в якості мультимедійного програвача, передача даних.

Що таке OTG в смартфоні: як використовувати?

Тепер Ви краще розбираєтеся в темі «Що таке OTG в смартфоні» і можете ділитися корисною інформацією з іншими. Всі питання розміщуйте в коментарях до огляду.

[content-egg module=Youtube]

З повагою, Віктор!