Desktop.ini – що це за файл, як прибрати з робочого столу?

421

Доброго дня. Я особисто не стикався з описуваної далі ситуацією, але багато мої читачі неодноразово помічали на робочому столі Windows елемент невідомого формату – desktop.ini. Що це за файл? Чому він з’являється, як видаляти і чи варто це робити взагалі? На дані питання зараз отримаєте повноцінні відповіді.

Примітно, що навіть якщо відправити об’єкт у Кошик, то після чергового перезавантаження ПК, файл знову опиниться на своєму колишньому місці. А в деяких випадках він здатен дублюватися нескінченну кількість разів, перетворюючи Робочий стіл в захаращену смітник. Наше завдання – не тільки розібратися Десктоп іні що це таке, але і коректно прибрати його з системи.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Огляд файлу
 • Desktop.ini як прибрати в Windows 10
 • Вірусна загроза
 • Відео, як прибрати Desktop.ini

Огляд файлу

Як не дивно, ми маємо справу з конфігураційним набором системи Microsoft, який присутній в кожній версії ОС починаючи з Windows 95. Desktop.ini потрібен для коректного функціонування Віндовс. Зазвичай він є прихованим і не доставляє незручностей користувачам. У ньому міститься службова інформація про стилістичному оформленні значка папки, іконки) – розмір, шрифт назви, зображення і т. д. Ці дані представлені у вигляді суворої розмітки можна побачити на першому скріншоті вгорі сторінки) з поділом на секції, які включають параметри зі значеннями. Саме так виглядає практично кожен конфігураційний файл з розширенням ini».

Хочете знати, як відкрити подібний file? Досить скористатися стандартним додатком «Блокнот», яке здатне відображати контент подібного типу.

Причиною проблем з відображенням «Десктоп іні» найчастіше є елементарний системний збій або ж неуважність юзерів, які самі в налаштуваннях включають показ прихованих файлів і папок. Банально і нецікаво, ніяких вірусів і світових змов. Перейдемо до «лікування»!

Desktop.ini як прибрати в Windows 10

Інструкція актуальна не тільки для «десятки», але і для Віндовс 8, більш ранніх версій ОС.

Спочатку нам потрібно перевірити опції відображення прихованих елементів. За замовчуванням їх показ повинен бути заблокований, але збій системи або стороннє втручання могли призвести до зміни налаштувань.

 • Йдемо в панель керування, потрапити в яку можна різними способами. Найчастіше я використовую пошуковий рядок Віндовс 10:

Desktop.ini – що це за файл, як прибрати з робочого столу?

 • Користувачі Windows 7 можуть запросто отримати доступ до ПУ і через меню «Пуск»:

Desktop.ini – що це за файл, як прибрати з робочого столу?

 • Тепер вибираємо тип перегляду «Дрібні значки» (у правому верхньому куті вікна) і відкриваємо розділ «Параметри провідника (папок)»:

Desktop.ini – що це за файл, як прибрати з робочого столу?

 • Далі переходимо на вкладку «Вид» і перегортаємо перелік майже в самий кінець, поки не побачимо значення: «Приховувати захищені системні файли…» і «Показувати приховані файли і папки»:

Desktop.ini – що це за файл, як прибрати з робочого столу?

 • Знімаємо позначку навпроти першої опції і активуємо видимість «невидимих» елементів (як показано на скріншоті вище).
 • Тепер як видалити Desktop.ini, якщо з’являється файл на робочому столі Windows? Досить виділити непотрібні об’єкти і натиснути Del на клавіатурі.
 • Потім потрібно знову перейти до налаштувань виду і поставити «галочку» біля пункту «Приховувати…» і вибрати режим «Не показувати…» (з точністю та навпаки, як ми робили вище).

Коли зайві Десктоп іні будуть усунені, слід перезапустити комп’ютер, і в 99% випадком помилка більше не проявитися.

Вірусна загроза

Відомі рідкісні випадки, коли зловмисники маскували шкідливий код всередині файлом, назви яких були схожі на desktop – «desсtop», «destop» і т. д. Якщо помітили щось подібне, то варто відразу ж запустити антивірусну перевірку утилітою DrWeb Cure It:

Desktop.ini – що це за файл, як прибрати з робочого столу?

Відео, як прибрати Desktop.ini

Ось ми і розібралися, десктоп іні що це таке на робочому столі Віндовс, як правильно видалити. Якщо залишилися питання – задавайте їх в коментах.

З повагою, Віктор!

Desktop.ini – що це за файл, як прибрати з робочого столу?