Fastboot Mode що це таке на Андроїд, як вийти з режиму?

697

Доброго дня. Деякі користувачі пристроїв з операційною системою Android іноді стикаються з повідомленням «Fastboot Mode» після чергового перезавантаження смартфона. Найнеприємніше, що деактивувати режим не так просто, а якщо апарат просто вимкнути і знову включити, позитивного результату не буде. Давайте розберемося, Fastboot Mode що це таке на Андроїд, для чого потрібен і як коректно виходити з цієї «оболонки».

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що таке Фастбут на Android?
  • Що означає Fastboot Mode на Андроїд?
  • Як правильно використовувати режим «швидкого завантаження»
 • Fastboot Mode на Android – як вийти?
  • Як вийти з Fastboot Mode – відео

Що таке Фастбут на Android?

Ми маємо справу з вельми ефективним засобом, яке раніше входило до SDK (пакет компонентів для розробників). Головне призначення інструменту – «перепрошивати» внутрішню пам’ять гаджета з метою відновити заводські установки і видалити всі «зайві» дані. По своїй функціональності Fastboot багато в чому схожий з більш відомим режимом Recovery.

Крім цього, Фастбут дозволяє встановлювати оновлення (як офіційні, так і кастомні), інсталювати які при завантаженій операційній системі не представляється можливим.

Варто відзначити, що зазначений режим не є частиною Android, а розташовується безпосередньо в чіпі пам’яті. Це робить можливим запуск середовища розробки навіть коли ОС Андроїд 5.1 пошкоджена. В цьому і є основна перевага команди виконуються на низькому рівні, відбувається пряма взаємодія з апаратними модулями, в обхід «операційки».

Подібний функціонал не інтегрується в усі девайси, і підтримується не всіма смартфонами або планшетами.

Що означає Fastboot Mode на Андроїд?

Ми трохи розібралися з суттю поняття, але також варто розуміти, чому користувачі після перезавантаження телефону переходять у зазначений режим. Ось основні причини:

 • Сама банальна й часто випадкове одночасне натискання кнопки включення гаджета і клавіші керування гучністю (звук-) при відключеному девайсі. Можливо, Ви просто хотіли запустити смарт, але випадково натиснули ще і кнопку зменшення звуку – ось і відбулася активація Фастбут;
 • Сталася не дуже вдала спроба оновити програмне забезпечення (прошити Meizu, Xiaomi Redmi тощо);
 • Ви хотіли отримати рут-права з застосуванням стороннього софту (через підключення до комп’ютера), то замість root після перезапуску завантажився Fastboot Mode;
 • Виник серйозний збій в Android 6.0.

Як правильно використовувати режим «швидкого завантаження»

Далі ми розглянемо спосіб виходу, але не завадить дізнатися і тонкощі експлуатації. А раптом знадобиться?

 • Спочатку потрібно з’єднати ПК і смартфон за допомогою USB шнура;
 • На мобільному гаджеті активується Fastboot Mode. Дана опція може бути «захована» в налаштуваннях екрану або у розділі «Спеціальні можливості»:

Fastboot Mode що це таке на Андроїд, як вийти з режиму?

 • Тепер необхідно завантажити та встановити на ноутбук утиліту FastbootTool (вибирайте найсвіжішу версію списку на офіційному сайті);
 • Відкриваємо і в разі коректного виконання попередніх кроків у головному вікні програми буде вказана Ваша модель планшета;
 • Тепер можна виконувати з девайсом різні дії, недоступні в звичайному режимі. Але рекомендую уважно ознайомитися з темою на форумі 4PDA, конкретно по Вашій моделі телефону (ASUS, Lenovo, Huawei, ZTE і т. д.).

Fastboot Mode на Android – як вийти?

Отже, Ви опинилися в режимі Фастбут, але як повернутися до нормальної роботи пристрою – не знаєте. Ось коротка інструкція, яка повинна допомогти:

 • Спробуйте натиснути клавішу Power (вкл/викл) секунд на 30. У більшості випадків, гаджет гасне, не подає ознак активності, а потім раптово запускається і все добре. Головне чекати і не прибирати палець з кнопки;
 • Якщо перший спосіб не спрацював, вийміть акумулятор (пощастило, якщо він знімний), відкладіть його вбік на 5-10 секунд. Потім поверніть на місце, закрийте кришку корпусу і утримуйте кнопку включення не менше 20 сек.;
 • У разі провалу підключити смартфон до компу, попередньо скачавши драйвер для вашої моделі телефону. Зробити це можна за посиланням, праворуч побачите червону форму «Download Android Driver», де зі списку вибираєте виробника і т. д. Потім на ПК слід відкрити вікно консолі (командний рядок) використовуючи будь-який відомий Вам метод, і прописати команду:

fastboot reboot/code>

Повинен відбутися примусовий перезапуск планшета, і подальша завантаження займе більше часу, ніж зазвичай.

Якщо операція пройде успішно, рекомендую відразу ж відшукати у налаштуваннях пункт, який відповідає за активацію режиму (параметри екрана меню або спеціальних можливостей) і вимкнути його. На всяк випадок!

Як вийти з Fastboot Mode – відео

Я постарався роз’яснити, Fastboot Mode що це таке на Андроїд, навіщо застосовується, як відключити і вийти з режиму. На жаль, деякі випадки індивідуальні. Тому, при виникненні подібного роду проблем попрошу повідомляти мені в коментарях.

З повагою, Віктор!

Fastboot Mode що це таке на Андроїд, як вийти з режиму?