WMI Provider Host – що це за процес вантажить процесор

460

Доброго дня. Незважаючи на те, що система Віндовс вважається відносно стабільною і найпопулярнішою у світі, вона не позбавлена недоліків. Сьогодні розглянемо один з таких моментів – WMI Provider Host, що це за процес вантажить процесор і як боротися з таким негативним поведінкою вбудованого Windows.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Чому ПК починає гальмувати через WMI Provider Host
 • Що робити? Хто винен?
 • Як відключити WMI Provider Host?

Чому ПК починає гальмувати через WMI Provider Host

Я завжди рекомендую користувачам ПК при істотному сповільненні роботи Віндовс відкривати диспетчер завдань для виявлення служб, які споживають велику кількість ресурсів. На скріншоті вище можна бачити вікно, яке містить список запущених завдань. Розглянутий нами елемент іноді може навантажувати процесор аж до 90%. В такі моменти ОС перестає адекватно реагувати на наші команди, «гальма» можуть тривати від декількох хвилин до подальшої перезавантаження ноутбука.

WMI Provider Host Windows 7 (або в будь-якій іншій версії «операційки» Майкрософт) – відповідає за коректну роботу всіх зовнішніх пристроїв, підключених до ПК. До них можна віднести принтери, факси, знімні носії інформації – флешки, кардрідери, HDD/SSD.

Іноді у переліку процесів може мати іншу назву – WMIPrvSE.exe (це файл, що запускає службу).

Об’єкт має найвищий рівень важливості для функціонування ОС. Без нього він просто не буде бачити що приєднуються до нього пристосування.

Але зловмисники навчилися користуватися цим моментом для впровадження вірусних скриптів з схожими назвами файлів, що нерідко «клюють» недосвідчені юзери. І навіть антивірусне програмне забезпечення не завжди бачить загрозу.

Крім вірусів, причини підвищення навантаження на ресурси можуть бути наступними:

 • Ви підключаєте нове обладнання, і служба в цей момент проводить діагностику та налагодження;
 • Проводиться оновлення драйверів або безпосередньо самої Windows 8 / 10;
 • Використовуються віджети робочого столу, що показують температуру ПРОЦЕСОРА, відеокарти або HDD. Вони працюють із залученням WMI Provider Host.

Незважаючи на те, що офіційний форум Майкрософт завалений подібними зверненнями, розробники не поспішають надавати рішення. Тому, користувачі підбирають власні способи усунення проблеми з підвищеним навантаженням і уповільненням роботи компа.

Що робити? Хто винен?

В першу чергу, необхідно виявити справжню причину несправності. Простіше за все почати з антивірусної перевірки, щоб відкинути варіант з шкідливим ПО. Я рекомендую використати зв’язку AdwCleaner + DrWeb CureIT. Обидві ці програм безкоштовні, не вимагають установки – просто запускаєте по черзі, чекаєте завершення сканування, перезавантажуємо комп’ютер і перевіряєте, залишилася проблема з WMI Provider Host Windows 10 чи ні.

WMI Provider Host – що це за процес вантажить процесор

Також Ви можете запустити диспетчер завдань, натиснувши Ctrl + Esc + Shift і знайти в списку «ненажерливий» елемент і клацнути по ньому правою кнопкою мишки. В меню вибираємо «Відкрити розташування файлу:

WMI Provider Host – що це за процес вантажить процесор

Якщо в результаті відкриється папка, шлях якої не «Windows / System32 (або System)», то наявний об’єкт 100% є вірусом. Тоді точно варто запустити глибоку перевірку зазначеними вище утилітами.

Як відключити WMI Provider Host?

Якщо файл WMIPrvSE.exe продовжує створювати неприємності і не є вірусом, значить, варто спробувати наступні варіанти. Належить дізнатися, яке обладнання або програмне забезпечення стає фактором негативного впливу. З чого почати?

 • Пробуємо по черзі відключати від ПК зовнішні пристосування (мишку, веб-камеру, принтер, клавіатуру і т. д.) і дивимося на поведінку процесу. Якщо в якийсь момент навантаження різко знижується – значить «винуватець» виявлено;
 • Те ж саме стосується нещодавно встановленого софта. Видаляємо всі сумнівні програми, які були впроваджені останнім часом, після чого стали спостерігатися проблеми;
 • Відключаємо віджети на робочому столі Windows 7;
 • Оновіть систему і драйвери зовнішніх пристроїв – це може виправити дефект в деяких випадках.

WMI Provider Host – що це за процес вантажить процесор

Тепер переходимо безпосередньо до відключення служби WMI Provider Host, якщо вищеописані способи не спрацювали:

 • Натисніть на клавіатурі одночасно клавіші Win + R для виклику вікна «Виконати» і введіть команду:

services.msc

WMI Provider Host – що це за процес вантажить процесор

 • Коли вбудований сервіс запуститися, праворуч знайдіть у списку пункт з назвою «Інструментарій управління Windows», клікніть по ньому правою кнопкою мишки і в меню виберіть пункт «Перезапустити»:

WMI Provider Host – що це за процес вантажить процесор

 • Якщо не допомогло, тоді через згадане вище меню спочатку пробуємо «Призупинити» службу, в разі невдачі – «Зупинити» повністю.

До речі, цей спосіб не можна назвати правильним, але іншого поки що немає. Розробники запевняють, що скоро випустять виправлення. А поки залишається піддавати свою систему ризику збоїв заради комфортної роботи без «гальм».

Якщо виникли питання по темі, можете задавати їх в коментах. Але попередньо рекомендую подивитися відео з наочною інструкцією:

Трошки розібралися з WMI Provider Host – що це за процес навантажує процесор. Хотілося б вірити, що програмісти Microsoft створять ефективний спосіб усунення проблеми.

З повагою, Віктор!