Facebook заблокував розробника інструменту “скасувати підписку” і пригрозив судом

21

Розробник, який створив браузерне розширення, спрямоване на те, щоб допомогти користувачам facebook економити час, який вони проводять на платформі, заявив, що корпорація назавжди заблокувала його на сайті соціальної мережі, і погрожувала судовим позовом.

Луїс барклай стверджує, що він розробив утиліту unfollow everything, щоб використовувати facebook найбільш ефективно. Його проект, якого нині не існує, надавав користувачам право автоматично відписуватися від усього на своєму акаунті facebook, таким чином позбавляючись від новинної стрічки, однієї з найбільш дратівливих і нудотних елементів системи. Новинна стрічка, що представляє собою нескінченний потік рекламної інформації, працює за рахунок передплатників, а не друзів, так що навіть при її відсутності можна відвідувати необхідні профілі і переходити по ресурсу, як і раніше.

За словами барклая, сенс відмови від стрічки полягає в тому, щоб дозволити споживачам використовувати соціальну мережу більш збалансовано і цілеспрямовано, а не в сліпому примусі їх до постійного втручання з боку алгоритмів facebook.

Про своє використання цього інструменту барклай повідомив в недавній замітці для видання slate:

” я пам’ятаю те відчуття, випробуване в перший раз, коли я все видалив. Це було просто чудово. При цьому я не втратив нічого, оскільки як і раніше мав можливість спілкуватися з улюбленими друзями і групами, заходячи безпосередньо до них. Зате я отримав неймовірний контроль над ситуацією. Я перестав відчувати спокусу прокручувати вниз нескінченний потік інформації. Кількість часу, який я витрачав на фейсбук, значно знизилася. Відразу моя залежність від facebook стала керованою”.

Яким чином соціальна мережа фейсбук винагородила барклая за те, що він намагався зробити свій користувальницький інтерфейс не таким агресивним? по-перше, вона видалила його з усіх своїх майданчиків, заблокувавши його акаунти в фейсбуці та instagram. А потім відправила йому лист про припинення і припинення діяльності, пригрозивши судовим позовом, якщо він не видалить браузерне розширення. Зрештою, стверджує барклай, він все ж змушений був це зробити, і unfollow everything перестала існувати.

Якщо хтось розробив такий інструмент, який зробить facebook менш залежним-інструмент, який дозволить користувачам отримувати користь від позитивних властивостей facebook, обмежуючи при цьому вплив негативних-як би відреагував facebook?

Я точно в курсі, тому що я розробив подібний інструмент, а facebook його розчавив”.

Історія барклая виникла в невідповідний час для facebook (хоча коли ще настане відповідний час для вічно незадоволеної компанії). На цьому тижні викривач френсіс хауген виступив у конгресі, щоб свідчити про ненаситне прагнення facebook до зростання, яке, за словами хауген, занадто часто відбувається ціною благополуччя користувачів. “вона платить за свій прибуток нашою безпекою”, – сказала вона в одному з випусків програми”60 хвилин”. Документи, що просочилися в мережу завдяки хауген, включають внутрішні дослідження, проведені facebook, які показують, як використання instagram посилює проблеми із самопочуттям і психічним здоров’ям у деяких підлітків. Основною відповіддю facebook на свідчення хоген була спроба очорнити її. На довершення всього, на початку цього тижня у компанії стався глобальний збій в роботі через якогось масового відмови в роботі системи, який тепер, схоже, повторюється, принаймні, в деяких регіонах світу.

У порівнянні з тим, як хоген викрив facebook, історія барклая відносно банальна. Зрештою, умови обслуговування facebook дуже чітко визначають, які інструменти можуть створювати користувачі, і unfollow everything, очевидно, порушує цю угоду.

Але цей епізод все ж добре ілюструє підхід facebook до своєї клієнтської аудиторії і те, як компанія часто хоче дати людям відчуття свободи, не дозволяючи їм повністю вирватися з-під її контролю. Компанія з готовністю дозволяє користувачам відписуватися від людей окремо, але автоматизація цього процесу занадто спростила б відмову від новинної стрічки, яка необхідна для того, щоб користувачі поверталися і поповнювали кишені facebook доходами від реклами.