Флагманські samsung galaxy можна буде використовувати в якості ключа для електромобіля genesis gv60

14

Компанія samsung electronics оголосила, що власники флагманських моделей смартфонів galaxy зможуть використовувати свої пристрої в якості цифрового ключа для недавно випущеного електромобіля преміум-класу genesis gv60 від hyundai. Функція реалізована за допомогою технологій nfc і uwb.

Джерело: samsungmobilepress.com

На заході galaxy s21 unpacked на початку цього року samsung оголосила про партнерські відносини з автовиробниками. Електромобіль genesis gv60 стане першим транспортним засобом, на якому буде продемонстровано дане інноваційне рішення, на початковому етапі доступне тільки для корейських користувачів. Функція цифрового ключа реалізована за допомогою передової технології uwb-протоколу бездротового зв’язку ближньої дії на основі радіохвиль. У цьому вона нагадує bluetooth і wi-fi, однак у випадку з uwb мова йде про більш високих частотах (наприклад, в росії це 2,85–10,6 ггц), завдяки чому спрощується реалізація функцій напрямку сигналу.

З підтримкою цифрового ключа на основі uwb доступ в машину буде пасивним-копатися в кишенях більше не потрібно. Можна відкривати і закривати автомобіль, запускати двигун, відкривати багажник і навіть активувати індивідуальні настройки, наприклад, регулювати положення сидіння і дзеркал перед посадкою в машину. Якщо виникає необхідність позичити машину одному або члену сім’ї, то можна поділитися цифровим ключем, передавши його на інший смартфон. На такий випадок є можливість встановити обмеження за часом дії ключа.

У рішенні використовується вбудований модуль secure element (ese) від samsung, він призначається для захисту конфіденційної інформації та ключів шифрування. Рішення від samsung повністю відповідає стандарту цифрових ключів, визначеному організацією car connectivity consortium (ccc), в якій компанія є одним з провідних учасників. Функція стане доступною для власників електромобіля genesis gv60 і смартфонів samsung galaxy s21 + і ultra, note20 ultra, а також z fold 2 і 3 до кінця поточного року.