Як відключити UAC Windows 10 – контроль облікових записів

422

Доброго дня. Багато користувачів Віндовс 10 не в захваті від того, що потрібно додатково підтверджувати цю дію. Щоб позбавитися від зайвих діалогових вікон, слід відключити UAC Windows 10. Робиться це кількома простими способами.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Настирлива UAC
 • Налаштування UAC
  • Використовуємо панель управління
  • Як відключити UAC через редактор реєстру?
 • Відео

Настирлива UAC

Впевнений, Вас теж дратує, коли при спробі запуску гри або програми відображається таке повідомлення на темному тлі:

Назва програми може бути іншим, а вигляд вікна для Віндовс 7 – теж відрізняється.

UAC – що це таке? «Три букви» російською розшифровуються як «Контроль облікових записів» (КЗОЗ). Цей механізм створений для захисту ОС від несанкціонованого внесення змін у налаштування Windows 10, які можуть призвести до збоїв. Тобто, коли Ви запускаєте ЗА і бачите на екрані попередження, значить софту необхідно надати дозвіл на «більш тісна взаємодія». Але можна і відмовити, якщо не впевнені в надійності програми.

Теоретично, відключити контроль облікових записів UAC Windows 10 – ідея не найкраща. Адже це відкриє всі двері для проникнення шкідливих скриптів. Добре, якщо користувач з «прямими руками» і не встановлює все підряд. Але. Бувають і такі люди, які качають, інсталюють, запускають всякий непотріб, а потім витрачають час на усунення негативних наслідків.

КЗОЗ спочатку активований, а рівень його захисту виставлено майже на максимум. Практично будь-яка операція потребує підтвердження. Але є ще найвищий рівень. Коли навіть копіювання, видалення файлів (і інші прості маніпуляції) потребують схвалення. Але це вже зайве, як мені здається.

Налаштування UAC

Зараз я розповім про парочку елементарних способів, а в кінці статті зможете подивитися відео по темі, щоб ситуація повністю прояснилася.

Використовуємо панель управління

Незважаючи на те, що цей важливий елемент прибрали з головного контекстного меню Віндовс 10, його можна повернути або ж відшукати через рядок пошуку. Варіанти є, не буду витрачати час на огляд всіх шляхів відкриття ПУ. Тим більше, я про це писав у матеріалі по посиланню.

 • Обов’язково в панелі управління переходимо до перегляду в режимі «Дрібні значки» і клацаємо за пунктом «Облікові записи…»:

Як відключити UAC Windows 10 – контроль облікових записів

 • Далі необхідно клікнути по посиланню «Змінити параметри контролю…»:

Як відключити UAC Windows 10 – контроль облікових записів

 • Залишилося лише поставити необхідний рівень з допомогою вертикального регулятора. При зміні положення праворуч можна буде отримувати довідкову інформацію:

Як відключити UAC Windows 10 – контроль облікових записів

 • Щоб Windows 10 відключити UAC повністю для конкретного користувача, варто розмістити курсор у самому низу.

Існує експерсс метод потрапити у вікно налаштувань КЗОЗ. Натискаємо Win + R для виклику консолі виконання і вводимо команду:

UserAccountControlSettings

Як відключити UAC Windows 10 – контроль облікових записів

Ще раз попереджаю, що тотальне відключення зробить Вашу ОС вразливою для зловмисників, які за допомогою різних програм можуть отримати доступ до файлів та системних параметрів. І якщо єдина причина, по якій Ви маєте намір вимкнути UAC, це настирливі повідомлення, все ж раджу проявити терпіння. Краще зайвий раз підтвердити, ніж потім витрачати багато часу на боротьбу з вірусами.

Як відключити UAC через редактор реєстру?

Подальші маніпуляції варто проводити з підвищеною увагою. Якщо ніколи не редагували реєстру, то краще вдатися до більш простому рішенню, описаному вище.

 • Для відкриття редактора, потрібно викликати консоль «Виконати» (натискаємо Win + R ) і вставити команду:

regedit

Як відключити UAC Windows 10 – контроль облікових записів

 • У дереві папок ліворуч переходимо по гілці:

HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWAR -> Micros0ft -> Windows -> CurentVersion -> Policis -> System

 • Праворуч побачите список, але нам знадобляться тільки три ключа (дивіться покажчики на скріншоті):

Як відключити UAC Windows 10 – контроль облікових записів

 • Редагувати значення параметрів можна шляхом подвійного клацання по назві елемента. Потрібно вносити коригування в поле DWORD. За замовчуванням в них прописані такі показники:
 • ConsentPromptBehaviorAdmin – 5
 • EnableLUA – 1
 • PromptOnSecureDesktop – 1
 • Щоб відключити UAC повністю Windows 10, достатньо змінити цифри в першому і третьому пункті на 0 (нуль).

  Відверто кажучи, не бачу сенсу колупатися тут, якщо той же ефект буде від методу, описаного на початку посту.

  Відео

  Якщо читати не хочеться, то можна прискорити процес, подивившись тематичний ролик на нашому Youtube каналі. Або прямо тут і зараз:

  З повагою, Віктор!