Яку вибрати платформу в 2018 році: Mac, Windows, а може Chrome OS?

294

Вибір між операційними системами не є новою проблемою – він існує вже кілька десятиліть. Але останні втілення як програмного, так і апаратного забезпечення пропонують деякі нові варіанти для споживачів.

Windows і Mac знаходяться в активній розробці впродовж десятиліть, і якщо ви хочете отримати зручність в роботі, то обидві платформи підійдуть.

Chrome OS – заснована на Linux система, розроблена компанією Google, поки що є скоріше аномалією ніж встояла системою. Вона заснована на браузері Chrome від Google, з тим же інтерфейсом і веб-орієнтованим дизайном. Система навряд чи підійде для звичайного користувача, але Google неухильно покращує її протягом останніх кількох років.

Windows 10

Плюси

 • Кращий вибір програмного забезпечення і найширше розмаїття апаратних засобів.
 • Може працювати на настільних комп’ютерах, ноутбуках і планшетах.
 • Кращий вибір для геймерів.
 • Оновлення часто приносять нові функції.

Мінуси

 • Швидке розклад оновлень, які важко відключити.
 • Проблеми сумісності з деякими апаратними засобами.
 • Різні версії системи створюють плутанину.

Microsoft Windows 10 займає близько 90% ринку настільних комп’ютерів і ноутбуків по всьому світу.

Ви можете отримати Windows-пристрій практично будь-якого розміру, форми або цінового діапазону. Microsoft навіть продає Windows самостійно, тому споживачі і підприємства можуть вручну завантажити систему на своє обладнання. Даний відкритий підхід дозволив компанії обійти всіх конкурентів за останні кілька десятиліть.

Завдяки своїй доступності та довговічності у світі, Windows також може похвалитися найбільшою бібліотекою програмного забезпечення на планеті. Якщо ви хочете отримати найбільш повний набір можливостей – система Windows створена для вас.

Сьогодні компанія робить велику ставку на платформу для додатків Windows 10 під назвою Universal Windows Platform (UWP), яка призначена для створення ефективних, безпечних і зручних додатків, також здатних запускатися на мобільних платформах iOS і Android.

Працює зі всіма

Windows може похвалитися сумісністю з самим великим набором апаратних засобів. Це важливо, якщо ви хочете грати в графічно насичені відеоігри або працювати з потужним програмним забезпеченням для медіа, редагування відео або комп’ютерного дизайну. У ос chrome не існує будь-яких систем, здатних запускати важкі програми, а MacOS тільки нещодавно отримала ультрамощное, сучасне обладнання в iMac Pro.

Крім того, ціновий показник також на стороні Windows. Під управлінням системи поставляються настільні комп’ютери і традиційні ноутбуки, які є більш потужними і високими за якістю, ніж коли-небудь, за ціною від кількох сотень доларів для варіантів початкового рівня аж до багатьох тисяч преміальних машин.

Ринок 2-в-1, ймовірно, є найбільш цікавою розробкою, надаючи користувачам доступ до безлічі універсальних пристроїв, які можуть перетворюватися з ноутбуків в планшети з сенсорним екраном і пером. Дані пристрої також оснащені Windows 10.

Хоча більшість роз’ємів універсальні, з моменту впровадження стандарту USB, Windows технічно може похвалитися більшою сумісністю з іншими пристроями. Майже будь-яка миша, клавіатура, веб-камера, накопичувач, принтер, сканер, мікрофон, монітор або інший пристрій, які ви бажаєте приєднати до свого комп’ютера, буде працювати з Windows, що не завжди можна сказати про Mac і тим більше про Chrome OS.

Windows також постійно отримує універсальні і оновлені драйвера, деякі з яких надаються Microsoft або розроблені самими виробниками обладнання.

Чи підходить вам Windows?

Windows знаходиться в кращому становищі, ніж це було кілька років тому. Найновіша версія, Windows 10, більш елегантна і зрозуміла, ніж попередні, і отримує часті оновлення.

Проблема складності залишається. Ймовірно, ви зіткнетеся з великою кількістю помилок з Windows, ніж при роботі з конкурентами. Але ці помилки рідко є фатальними і легко переборні.

MacOS

Плюси

 • Простий, зручний дизайн.
 • Сучасний програмний та апаратний підхід.
 • Добре працює з іРһопе і iPad.
 • Комп’ютери Mac також можуть запускати Windows через Bootcamp.

Мінуси

 • Дорожче, ніж Windows.
 • Менше варіантів програмного забезпечення.
 • Дуже мало ігор.
 • Останні оновлення не вражають користувачів.

Одним з поширених рекламних повідомлень Apple про комп’ютерах Mac та їх програмному забезпеченні є «вони просто працюють». Ця філософія застосовується більш або менш до всього, що продає компанія, включаючи ноутбуки, настільні комп’ютери та відповідне програмне забезпечення MacOS. Раніше звана OS Х, MacOS встановлюється на всіх комп’ютерах Apple, і покупка машини Apple є єдиним законним способом доступу до неї.

MacOS призначена для роботи з відносно невеликим і контрольованим безліччю моделей комп’ютерів в порівнянні з мільйонами можливих комбінацій для Windows. Це дозволяє Appleпроводить більш інтенсивне тестування якості своїх продуктів, оптимізувати програмне забезпечення лише для декількох комп’ютерів і надавати цільові сервіси, які можуть діагностувати і усувати проблеми з набагато більшою швидкістю і точністю, ніж у Windows. Для користувачів, які хочуть, щоб їхній комп’ютер «просто працював», MacOS є привабливою пропозицією.

Вона просто працює

Сама операційна система максимально проста у використанні. Нові користувачі часто знаходять інтерфейс MacOS більш інтуїтивно зрозумілим, що Windows 10. Однак, може знадобитися деякий час для адаптації до інтерфейсу системи, а деякі важливі функції, такі як FileExplorer MacOS, не так-то просто зрозуміти.

Хоча ринок програмного забезпечення MacOS не такий широкий, як у Windows, і цього цілком достатньо для більшості цілей. В Apple розробили набір власних програм для основних задач, а найбільш популярний стороннє програмне забезпечення, таке як браузер Chrome, доступно на MacOS. Microsoft навіть випускає версію свого пакету додатків Office для апаратного забезпечення Apple. Не дивно, що MacOS є популярним варіантом для виробництва мультимедійних проектів, а багато хто додатки, орієнтовані на мистецтво, доступні тільки на Mac, включаючи набір для редагування відео Final Cut Pro від Apple.

Тим не менш, MacOS знаходиться в несприятливому положенні для геймерів, так як більшість нових ігор недоступні на платформі. Тому компанія Apple розробила Bootcamp. Дана утиліта допомагає користувачам підготувати будь-який комп’ютер Mac для запуску Windows і забезпечує доступ до більшості додатків і можливостей системи від Microsoft. Для цього потрібна окрема ліцензія на купівлю Windows 10, хоча Bootcamp може безкоштовно запускати інші операційні системи, наприклад Linux. (Windows-машини також можуть завантажувати Linux та інші сторонні операційні системи, але MacOS не може бути ліцензована для використання на обладнанні марки, відмінною від Apple.)

Також «маки» можуть запускати Windows одночасно з MacOS через інструменти віртуалізації, такі як Parallels, або VMWare, пропонуючи велику гнучкість для тих, хто любить користуватися MacOS, але потребує доступу до певного програмного забезпечення Windows.

Чи підходить вам MacOS?

Ідеальна концепція Apple робить її програмне забезпечення щодо доступним для новачків. Це також відмінний вибір для людей, які люблять користуватися мобільними продуктами Apple.

Тим не менш, системи комп’ютерів Mac коштують дорого і часто не пропонують такого ж широкого функціоналу, який є у Windows.

Chrome OS

Плюси

 • Простий і зручний інтерфейс на основі браузера.
 • Програмне забезпечення мало важить.
 • Надзвичайно недорогі апаратні опції.
 • Можна запускати додатки для Android.

Мінуси

 • Додатки обмежені в порівнянні з «реальними» ПК.
 • Обмежений простір для зберігання.
 • Погана сумісність.
 • Сильна залежність від інструментів Google.

Цікавим є підхід Google до світу апаратних засобів для настільних комп’ютерів. Ос chrome спочатку була розроблена як операційна система, яка покладалася в основному на постійний доступ до Інтернету – що мало сенс, оскільки система була розроблена як розширення браузера Chrome для настільних комп’ютерів. Обладнання з системою Chrome OS, зазвичай зване «Chromebook» для ноутбуків, а іноді і «Chromebox» для настільних комп’ютерів, призначалося для користувачів, які покладаються в першу чергу на Інтернет і лише зрідка використовують більш складне програмне забезпечення.

Напрямок розвитку системи повільно змінюється. Наприклад, Google інтегрував файловий менеджер в ОС Chrome, а додавання підтримки додатків для Android значно розширює можливості ОС при роботі в автономному режимі. Але Chrome OS і раніше залишається спрощеної середовищем в порівнянні з Windows і MacOS.

Це веб-світ

Оскільки Chrome OS обертається навколо свого браузера, це найбільш проста з трьох основних операційних систем на ринку. Деякі користувачі навіть називають систему «браузером в коробці». Хоча Chrome включає в себе деякі основні настільні інструменти, такі як файловий менеджер і засіб перегляду фотографій, основна увага приділяється контенту в Інтернеті.

Інтерфейс системи призначений для швидкого і легкого доступу користувачів до «всесвітньої павутини». Будь-хто, хто використовує браузер Chrome на машині з Windows або MacOS, знає на скільки в ньому комфортно працювати, а всі збережені історії, закладки та розширення синхронізуються.

Розширення Chrome і додатки можуть змінювати інтерфейс системи і додавати додаткову функціональність, але їм не вистачає більш просунутих опцій з Windows і MacOS. Саме тому в системі впроваджена Android-сумісність, надає мільйони нових додатків, які значно розширюють можливості Chrome OS.

Оскільки Google розробив систему для використання в Chrome, вона залежить від роботи інструментів Google більшою мірою, ніж Windows, яка спирається на програмне забезпечення Microsoft, і MacOS, яка покладається на програмне забезпечення Apple.

Чи підходить вам Chrome OS?

Спочатку Chrome OS практично не підтримувала сумісність із зовнішнім програмним забезпеченням, хоча, зрозуміло, Google змінює цю динаміку, пропонуючи доступ до Play Маркету на базі Android. Chromebook не буде працювати з сучасними пристроями, такими як USB-монітори або складне ігрове обладнання. Google просто не надає драйвери. Система може працювати з основними клавіатурами, мишею, USB-накопичувачами і Bluetooth-пристроями, але на цьому все.

Що стосується ігрової частини системи, то тут питання вирішується досить специфічно. – Хоча ви не зможете використовувати масові ігрові можливості, доступні для Windows, і в набагато меншому ступені для MacOS, є, принаймні, сотні тисяч ігор для Android, які повинні добре працювати на нових Chromebook і Chromebox. Це суттєве покращення, якого багатьом користувачам даної системи буде вже достатньо.

Коротше кажучи, Chrome OS – це система, заточена на проведення часу у світовій мережі. Якщо ви є користувачем Windows або Mac, і часто ловите себе на думці, що браузер – єдине додаток, яким ви користуєтеся, то зверніть увагу на Chrome OS. Але майже повна відсутність програмного забезпечення для сторонніх розробників псує враження про систему. Адже багато хто покладається на комп’ютер для виконання більш складних завдань.

Простота і логічність Chrome OS гарні для користувачів, чиї потреби в комп’ютері обмежуються Інтернетом. Низька вартість оперативної системи приваблива для людини з будь-яким бюджетом. Проте, користувачі, яким потрібно більш складне програмне забезпечення або рішення більш складних завдань, повинні шукати ці можливості в іншому місці.

Джерело: http://3das.com.ua/