На думку аналітиків gartner, до 2022 року світові витрати на it перевищать 4 трлн. Доларів

19

Аналітична компанія gartner опублікувала сьогодні новий прогноз по глобальному it-ринку. До звіту увійшли дані щодо витрат у сегменті пз для корпоративних клієнтів, систем цод, комунікаційних та it-сервісів, а також різних електронних пристроїв. За словами експертів, вже наступного року світова частка галузі досягне 4,5 трлн. Доларів сша.

Однак в цій бочці меду не обійшлося без ложки дьогтю, що виразилося в уповільненні інтенсивності росту. У порівнянні з 3,87 трлн. Доларів 2020 року і 4,24 трлн. Прогнозована цифра виглядає досить перспективно, але якщо розглядати процентну частку приросту, то вона не перевищить 5,5%, що майже в два рази менше останнього показника в 9,5%.

Звичайно, в 2020 році приріст виявився ще більш скромним, склавши всього лише 0,9%, але такий стан речей цілком зрозуміло, адже цей рік був першим, коли наслідки вводяться на тлі коронавірусу обмежень продемонстрували себе в повному обсязі. Активізація ринку в кінці минулого і протягом цього року була багато в чому обумовлена стрімко зростаючим попитом на it-продукцію у зв’язку з переходом на віддалений режим роботи і навчання.

Однак далі доведеться серйозно зменшити обороти на тлі утворився дефіциту продукції і компонентів для її виробництва. При цьому вже зараз аналітики позначили майбутніх лідерів галузі, на яких спостерігатиметься найбільший попит. Це комунікаційні та it-сервіси, сумарна виручка від яких за прогнозами експертів gartner складе близько 2,77 трлн. Доларів сша.

Примітно, що частка електронних пристроїв при цьому не перевищить 820 млн., тоді як обсяг продажів пз для корпоративних клієнтів досягне 670 млн., не рахуючи систем цод, які можуть принести близько 207 млн. Доларів.