WEB-DLRip – що за якість, як відтворити формат?

364

Доброго дня. Впевнений, багато хто з Вас при скачуванні або онлайн перегляду відео в інтернеті, звертали увагу на опис параметрів фільму, де вказувалося значення WEB-DLRip – що за якість? Варто дивитися ролики в такому форматі або пошукати краще? Зараз швиденько розберемося в цьому питанні.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Що за якість WEB-DLRip?
  • Як здійснюється стиснення?
  • Плюси і мінуси WEB-DLRip

Що за якість WEB-DLRip?

Не всі знають, що перед тим, як викладати відео в мережу (на файлообмінники, торренти), користувачі стискають його до адекватного розміру з мінімальною втратою якості. WEB-DLRip як раз і є таким форматом, який може мати дозвіл 720p і вище.

WEB-DLRip – що за якість, як відтворити формат?

Це дуже хороші показники, що дозволяють відображати чітку картинку навіть на великих діагоналях моніторів, телевізорів. По суті, різниця між Веб-ДЛРип і більш поширеними типами BDRip/HDRip практично відсутня. Відмінність є лише в джерелі, з якого беруться матеріали для стиснення.

Прототипом для якості WEB-DLRip є онлайн трансляція, записана під час мовлення потокових сервісів (наприклад, Netflix) або ж взята з офіційного ресурсу iTunes Store.

WEB-DLRip – що за якість, як відтворити формат?

Спочатку вихідний потік має формат WEB-DL, а закінчення «Rip» додається до опису якості вже після того, як відео буде оброблено. І мова йде не тільки про стиснення (адже оригінал зазвичай займає близько 10 Гб дискового простору), але і редагування фільму з метою видалення рекламних вставок, логотипів каналу та інших непотрібних елементів. При цьому картинка не стає гірше, звук залишається на рівні оригіналу.

Як здійснюється стиснення?

Що за якість WEB-DLRip – ми розібралися. Але це все теорія, краще всього зацінити на практиці, завантаживши відео такого типу.

Зараз дізнаєтеся, як онлайн трансляція перетворюється в потрібний формат. Для цього використовуються різні програми, але найпопулярнішим є Stream Ripper. Воно має простий англомовний інтерфейс і мінімум налаштувань. Нічого зайвого:

WEB-DLRip – що за якість, як відтворити формат?

Досить в рядку адреси вказати посилання на трансляцію, нижче вказати місце збереження завантаженого файлу. Ну і обов’язково заборонити примусову зупинку в процесі запису (вибираємо опцію «Never Stop». Для початку ріппінгу клікаємо по кнопці «Get Stream». У платній версії утиліти можна виробляти потрібні дії за розкладом, тобто, не обов’язково сидіти і чекати закінчення мовлення. Досить вказати час початку і кінця, після чого можна сміливо займатися своїми справами.

Як вже було сказано вище, відбувається деяке стиснення даних, щоб зменшити розмір кінцевого файлу. Але WEB-DLRip якість при цьому залишається на високому рівні порівняно з оригіналом. У підсумку отримуємо елемент з розширенням «AVI» (для обробки використовується популярна система кодування Matroska).

Тому, не варто обходити стороною фільми, у яких в описі присутній характерне позначення:

WEB-DLRip – що за якість, як відтворити формат?

Вони займають не більше 2 Гб дискового простору і відтворюються будь-яким стороннім програвачем на комп’ютері (бажано встановити кодеки K-Lite Codec Pack). Так і на мобільних пристроях проблем виникнути не повинно. Принаймні, MX Player на Андроїд смартфоні легко відкриває такі кліпи.

Плюси і мінуси WEB-DLRip

Деякі переваги були перераховані вище, але до них можна зарахувати такі:

  • Найвища якість зображення, звуку (в рази краще SATRip);
  • Відносно невеликий «вага» файлів (1,36-1,99 Гб);
  • Відсутність реклами, рядка, що біжить, значків каналів та іншої нісенітниці;
  • Сумісність з більшістю плеєрів на ПК і телефонах/планшетах.

Але є і недолік – якщо Ви запишіть кіно на диск для відтворення DVD програвачем, то можете бути засмучені результатом. Подібний формат може коректно сприймати лише деяка частина суворих китайських апаратів (наприклад, BBK відмінно справляється із завданням, а ось Philips або Samsung просто не бачить дані на носії). Те ж саме можна сказати і про комп’ютері, смартфоні – стандартні медіаплеєри не завжди дружать з ВЕБ-ДЛРип, але якщо встановити сторонній додаток з кодеками, то життя почне налагоджуватися!

Що за якість WEBRip ми розібралися, як його отримують, – дізналися, ніж відкривати на різних пристроях – усвідомили. Думаю, питань бути не повинно. Але, якщо що – є форма коментарем в кінці статті.

З повагою, Віктор!