Amd може адаптувати настільні 16-ядерні процесори raphael zen4 для потужних ноутбуків

22

У мережі з’явилися нові чутки про процесори amd сімейства raphael і phoenix, 5-нм представників архітектури zen4. Зі слів інформаторів, що віщають в twitter під псевдонімами @nnniceming і @greymon55, в ноутбуках на базі процесорів zen4 можуть з’явиться 16-ядерні моделі.

реклама

Одна з майбутніх продуктивних мобільних серій може бути адаптацією настільних процесорів і називатися raphael-h, зазначає videocardz, нагадуючи, що спочатку сімейство raphael позиціонувалося для настільних пк. Phoenix є серією apu для ноутбуків початкового рівня і високопродуктивних моделей.

Для посилення конкуренції amd дійсно може використовувати настільні процесори і для мобільного ринку, пропонуючи ноутбуки для ентузіастів. Цей крок може бути відповіддю на 16-ядерні мобільні процесори alder lake-s, передбачувану серію h55 від intel. Якщо вірити чуткам, то raphael разом з phoenix увійдуть в серію ryzen 7000h для ноутбуків і з’являться не раніше кінця 2022 року, а значить конкурувати їм вже доведеться з мобільними intel raptor lake.

У чутках також стверджується, що в настільному сімействі raphael більшість процесорів має бути оснащено інтегрованою графікою. Це також може натякати на бажання адаптувати їх для мобільного сегмента. Що стосується теплового пакету процесорів, для продуктивних ноутбуків він повинен знаходитися в діапазоні від 35 до 65 вт.