Spyware Repair – що це за програма і чи потрібна вона?

349

Доброго дня. Днями зіткнувся з цікавим додатком, яке випадково «підчепив» мій знайомий. Оптимізатор Spyware Repair – що це за програма і чи потрібна вона? Хочете дізнатися, варто нею користуватися, як видалити при необхідності?

Огляд утиліти PC Scan Repair by Spyware

Друг розповів, що на одному із сайтів для завантаження софта він побачив повідомлення про необхідність очищення сміття на його комп’ютері. Було запропоновано встановити спеціальний додаток. Він погодився і отримав безкоштовно комплекс для перевірки ПК на віруси, видалення непотрібних файлів і оптимізації реєстру.

Коли я подивився на цей набір інструментів, то не помітив нічого небезпечного. Навпаки, інтерфейс був російською, із зручним розташуванням елементів. При першому ж запуску ЗА повідомило, що стабільність роботи комп’ютера знаходиться під загрозою, деякі системні компоненти пошкоджені:

Зазначу, що багато аналоги проводять сканування дуже швидко, а тут перевірка зайняла більше 5 хвилин. Створюється враження, що прога дійсно щось шукає, а не просто створює видимість роботи.

За підсумками операції видало таке вікно:

Spyware Repair – що це за програма і чи потрібна вона?

Я натиснув на кнопку початку ремонту, і тут же запустився браузер зі сторінкою покупки повної версії Spyware Repair для усунення помилок. Ось, де «зарита собака». Не така вже вона і безкоштовна ця утиліта.

Як показує практика, подібні речі створюються виключно для введення користувачів в оману. Красивий інтерфейс, купа знайдених вразливостей, а потім – будьте ласкаві заплатити 25 євро за ліцензію. Не впевнений, що після покупки станеться диво, і комп’ютер прискориться в рази.

!!!Зазвичай серйозні розробники надають обмежений період тестування або закривають деякі функції, але все ж – дають покористуватися софтом, щоб оцінити його плюси і мінуси. Я не рекомендую вестися на подібний «розлучення», тим більше – є маса перевірених оптимізаторів.

Тепер зрозуміло Spyware PC Repair що це за програма. Думаю, немає сенсу залишати її на ноутбуці.

Як видалити?

Якщо Ви теж повелися на прийом і вирішили завантажити програму Spyware Repair безкоштовно, то зараз розповім про способи усунення небажаного софта з комп’ютера. Можете подивитися спочатку відео (англоязычое), а потім перейти до більш зрозумілою інструкції:

Спочатку варто завершити два процеси в диспетчері завдань, інакше утиліта не дасть себе знищити:

Spyware Repair – що це за програма і чи потрібна вона?

Якщо переглянути звідки вони запускаються, то розслідування приведе нас в папку:

C / Program Files (або Program Files (x86) / Spyware / Spyware Protector

Spyware Repair – що це за програма і чи потрібна вона?

А ось сам додаток інстальоване в «сусідній» каталог – Spyware Repair. На щастя, оптимізатор не залишає слідів в автозапуску. Але, з іншого боку, він впроваджує в систему Віндовс власну службу, що трапляється досить рідко в подібних випадках. Така поведінка насторожує:

Spyware Repair – що це за програма і чи потрібна вона?

Для більш глибокого вивчення питання відвідав парочку зарубіжних форумів. Виявилося, що після установки PC Scan & Repair, у багатьох юзерів в браузерах почала відображатися настирлива реклама. Ось ті на!

Як видалити програму Spyware Repair повністю? Досить скористатися штатними засобами.

  • Windows 7 через панель управління відкриваємо «Програми та компоненти»:

Spyware Repair – що це за програма і чи потрібна вона?

Spyware Repair – що це за програма і чи потрібна вона?

  • Для Віндовс 10 передбачений розділ «Програми та можливості» в головному контекстному меню (викликається комбінацією Win + X ):

Spyware Repair – що це за програма і чи потрібна вона?

  • Відриється перелік встановленого софта, де слід відшукати непотрібний елемент і видалити його:

Spyware Repair – що це за програма і чи потрібна вона?

  • Особливих проблем виникнути не повинно. Софт запитає, чи ви хочете позбутися від нього – тиснете «Так». Потім стартує процедура деінсталяції. Чекаємо закінчення;
  • Коли все завершилося, я на всяк випадок перевірив, чи не залишилася активної служба Spyware Real Time Protector. Але вона теж зникла зі списку. Це радує. Не думав, що так просто можна позбутися від подібного роду софту. Зазвичай доводиться трохи повоювати.

Рекомендую для більшого ефекту запустити сканування утилітою AdwCleaner, а потім ще оптимізувати систему комплексом CCleaner. Посилання знайдете відео інструкції і можливість скачати безкоштовний софт з офіційного сайту.

От і розібралися: Spyware Repair – що це за програма і чи потрібна вона. Впевнений, що після прочитання статті Ви зробите правильний вибір. Саме для цього я повідав, як видалити. А може вирішите залишити, придбайте ліцензію, почнете користуватися і побачите реальні результати. В такому випадку хотілося б дізнатися Вашу думку. Чекаю коментарів!

З повагою, Віктор!