Розбираємося: чи Потрібно переносити свій жорсткий диск в хмари?

405

Зберігайте ви на своєму комп’ютері терабайти фотографій, зроблених під час відпустки, або багато важливих документів, вам потрібно забезпечити безпечне зберігання даних – надійне і доступне.

Основна проблема в досягненні цих цілей полягає у виборі місця, де будуть зберігатися ваші дані. Потрібно покладатися на жорсткий диск комп’ютера? Або для цілей резервування потрібен зовнішній жорсткий диск? А може бути, потрібно перенести всі ваші дані в хмару?

Зберігання даних в хмарах стало популярним в останні роки. Сама ідея досить проста. Ви отримуєте доступ до такого сервісу через пристрій, підключений до Інтернету, завантажуючи файли, які потрібні у даний момент. Ці файли знаходяться на сервері, який фізично може розташовуватися в тисячах кілометрів від вас.

Існують десятки компаній, які пропонують ту чи іншу форму хмарного зберігання. Деякі з них навіть безкоштовно надають користувачам певний обсяг простору для зберігання інформації. При наявності безлічі пропозицій на ринку, споживачі можуть легко знайти таке, яке влаштовує їх більше. Все це є хорошою новиною для людей, які цікавляться хмарним зберіганням інформації, але наскільки хороша сама ідея?

Розглянемо аргументи за і проти використання хмарного зберігання даних, і уточнимо, чому резервне копіювання даних є необхідним.

Промінь надії у хмарах

Можливо, найбільш привабливою можливістю хмарного зберігання є надання вам безліч можливостей по вибірці даних. Типово, сервіс хмарного зберігання вимагає, щоб ви створили захищену паролем облікового запису з унікальним ім’ям користувача. Підключаючись до сервісу через програму настільного комп’ютера, або через додаток в смартфоні, або через браузер, ви отримуєте доступ до своїх файлів.

Це означає, що вам не потрібно стежити за різними дисками і пристроями. Ви можете відкрити файл на одному комп’ютері, змінити його, і зберегти в хмарі. Згодом, ви можете отримати доступ до нової версії файлу на іншому комп’ютері, підключившись до сервісу хмарного зберігання. Немає необхідності у відправці файлів по електронній пошті або перенесення їх на фізичному носії, такому як флешка.

До іншої позитивної характеристики хмарних сховищ даних відноситься забезпечення будь-яким відомим сервісом надлишковості за рахунок зберігання ваших даних на декількох серверах. Тим самим, якщо один сервер вийде з ладу, ви все ще будете в змозі отримати свої особисті файли без особливих проблем. Більшість хмарних мереж гарантують, що кожний сервер, що містить ваші дані, зберігатиме останню версію ваших файлів.

Ви коли-небудь втрачали цифрові файли або стикалися з відмовою жорсткого диска? Це може виявитися дуже неприємним досвідом. Ви можете зіткнутися з необхідністю доставити жорсткий диск або комп’ютер спеціалісту по вилученню даних, і навіть тоді є ймовірність, що ви не отримаєте всі свої дані. Саме тому резервне так важливо копіювання даних. Воно створює надмірність – якщо один диск відмовить, ви все ще можете отримати доступ до даних на іншій системі. Чи вважаєте ви хмарне сховище даних, або який належить вам зовнішній диск, не забувайте створювати резервні копії своїх даних. Це дозволить згодом уникнути великої головного болю.

Зберігання ваших даних в хмарах також захищає ваші дані у разі, якщо щось трапиться з вашим фізичним пристроєм. Такі стихійні лиха, як повені та пожежі можуть знищити всю вашу інформацію. Хороша мережа хмарного сховища розміщує свої сервери в надійних місцях, з відмовостійкими системами захисту для безпеки своїх комп’ютерів.

Штормові хмари

Однак хмарне сховище даних має ряд недоліків. Зберігання даних в хмарах – це бізнес, а будь-який бізнес може потерпіти невдачу. Якщо використовувана вами система зберігання даних в хмарах стикається з фінансовими проблемами, вам, може, доведеться швидко завантажити всі ваші дані до того, як хмарний сервіс перестане працювати. Крім того, використання хмарного зберігання даних означає вашу впевненість у тому, що закривається бізнес вживатиме всіх заходів, щоб гарантувати всім клієнтам знищення їх даних до того, як почнуться розпродажі активів. Ви ж не хочете, щоб ваші особисті файли залишилися на сервері, продане іншій компанії.

Якщо ви турбуєтеся про конфіденційність своїх даних, також непогано подумати про те, як ваші дані можуть бути використані сервісом зберігання. Ви повинні уважно прочитати умови обслуговування – цей довгий документ, який люди найчастіше просто пропускають, не читаючи, перед тим як натиснути кнопку “Згоден”. Можливо, що деякі хмарні сховища можуть надсилати вам націлену особисто на вас рекламу, для чого використовуються ваші дані, що зберігаються в системі. Можливо, що вашу інформацію не прочитає жодна людина, але для деяких людей, сама думка про те, що система переглядає їх фали для рекламних цілей, може послужити поштовхом до скасування рішення.

Одне з питань, на які ви повинні відповісти перед тим, як пірнати в сервіс хмарного зберігання даних, це питання: “Хто володіє моїми даними?” І знову ж таки, дуже важливо прочитати умови обслуговування. Деякі сервіси можуть заявляти, що сервіс володіють усім, що зберігається на їх серверах. В той час як ви, очевидно, маєте даними, що зберігаються на жорсткому диску вашого комп’ютера, при використанні хмарного сховища це може виявитися не так.

Крім того, існують проблеми захисту даних. Хороший сервіс зберігання даних буде шифрувати всі дані. В ідеальному випадку, дані можна буде використовувати, навіть якщо зловмисник отримає доступ до них. Можна битися об заклад, що великі хмарні сховища використовують набагато більш жорсткі методи захисту даних, ніж середній користувач комп’ютера. Але також вірно і те, що ці компанії для хакера являють собою привабливу мету, ніж середній користувач.

Останній недолік полягає в тому, що для доступу до своїх файлів вам необхідно встановити з’єднання з Інтернетом. Якщо ви опиняєтеся в місці, де таке з’єднання обмежена або відсутня, або ваше з’єднання дає збій, ваші дані стають недоступними для вас. Те ж саме відбувається при катастрофічних пошкодженнях обладнання хмарного сховища – якщо центр даних залишається без електрики або зв’язку з Інтернетом, то ваші дані стають недоступними.

Пам’ятайте, що сервіс хмарного зберігання даних зацікавлений у забезпеченні настільки надійною зв’язку та захисту даних, наскільки це можливо. Але все одно, важливим висновком зі сказаного для вас є необхідність мати резервні копії своїх даних.

Не зберігаєте всі свої дані на одному пристрої – пристрої виходять з ладу, і ви можете втратити важливу або безцінну інформацію. Прекрасним рішенням буде баланс хмарного зберігання та локального пристрою. Просто користуйтеся тільки тими хмарними сервісами, з приводу яких у вас немає сумніву, що вони підійдуть вам!

Примітка від автора

Для зберігання своїх файлів я використовую комбінацію локального і хмарного сховища. У мене є зовнішній жорсткий диск, який використовується для резервного копіювання файлів на моєму комп’ютері iMac щотижня. Для багатьох своїх персональних проектів я використовую хмарне сховище. Крім того, у мене є з десяток флешок, на яких я зберігаю фотографії, відео та інші файли. Стежити за всіма цими різними формами зберігання само по собі досить складно, але за рахунок надлишковості це допомагає мені підтримувати безпека моїх даних.

Джерело: http:///