Sidebar.exe – що це за файл, чому вантажить систему

380

Доброго дня. Сьогодні розповім про процес sidebar.exe – що це за файл, чому він навантажує процесор, оперативну пам’ять і диск. Чи варто його видаляти і як робити це правильно. Розглянемо всі варіанти вирішення проблеми.

«Корисне» додаток Віндовс

В операційній системі Windows можна додавати на робочий стіл так звані інформаційні віджети. Їх вибір дуже широкий – від показу погоди до відображення температури апаратних компонентів. Безсумнівно, річ корисна для більшості користувачів.

Sidebar.exe – що це за файл, чому вантажить систему

Так от, файл sidebar.exe якраз відповідає за вивід на екран потрібних об’єктів. Відповідно, це не може не позначатися на споживанні системних ресурсів. Іноді віджети витрачають мінімум RAM, але деколи їх «ненажерливість» переходить всі допустимі межі.

Але найгірший варіант, коли доповнення викачуються з підозрілих сайтів. Вони можуть містити вірусний код і стежити за користувачем, відправляти інформацію про введення паролів, логінів на сервери зловмисників.

Якщо використовувати стандартні віджети Windows 7, то проблем не повинно бути. Якщо ж почали помічати, що комп’ютер гальмує, то варто відразу ж заглянути в диспетчер завдань, переглянути – який процес навантажує ПК – може це sidebar.exe?

Sidebar.exe – що це за файл, чому вантажить систему

Видалення для звільнення ресурсів

Як вже було сказано вище – підвищене споживання пам’яті пов’язано з:

  • Вірусом, який «маскується» під стандартний процес для нанесення шкоди системі;
  • Віджетом невідомого видавця (розробника), неоптимизированным під Вашу версію ОС.

Я давно вже настійно рекомендую переходити на Windows 10, де гаджети робочого столу вже не представлені в стандартній конфігурації (хоча їх можна встановити за допомогою спеціальних методів). А якщо хочете отримувати додаткову інформацію про нагрівання процесора, температуру за вікном і т. д., то простіше скористатися тематичними сайтами і додатками.

Віджети – це не тільки пережиток минулого, але і потенційний шлях до зараження ПК вірусами та іншими скриптами, витрачають ресурси комп’ютера.

Як видалити sidebar.exe? Це може знадобитися, якщо система моторошно «гальмує» або виникає помилка з зазначеним процесом.

В першу чергу, запускаємо «Диспетчер завдань», знаходимо потрібний елемент і клацаємо по ньому правою кнопкою мишки, щоб відкрити меню і вибрати команду «Відкрити розташування файлу:

Sidebar.exe – що це за файл, чому вантажить систему

Стандартний об’єкт розташовується в папці:

C | Program Files | Windows Sidebar

Якщо ж відкриється вікно з іншим каталогом (наприклад, System32), значить Ви однозначно маєте справу з «трояном». Слід негайно завершити процес (хоча він може бути заблокований):

Sidebar.exe – що це за файл, чому вантажить систему

і просканувати диски утилітою DrWeb CureIT.

Зазвичай такі маніпуляції допомагають позбутися від проблем з sidebar.exe. Але раптом після перезапуску ПК ситуація почне повторюватися, і файл знову з’явитися в «диспетчер», то його слід видалити з Автозавантаження».

  • Викликаємо консоль «Виконати» за допомогою комбінації Win + R і вводимо команду:

msconfig

Sidebar.exe – що це за файл, чому вантажить систему

  • Через кілька секунд з’явитися вікно з декількома вкладками. Переходимо до «Автозавантаження» і в списку знаходимо проблемний об’єкт, знімаємо галочку біля його назви, натискаємо ОК і перезавантажуємо систему.

До речі, багато користувачі шукають в пошукових системах Яндекс, Гугл інформацію за запитом «завантажити sidebar exe для Windows 7». Якщо це вкрай важливо, то варто завантажувати файли виключно з сайту Microsoft. Ні в якому разі не переходьте за сумнівними посиланнями на ресурси, які бачите вперше. Інакше ризикуєте заразити ноутбук вірусами.

Трохи роз’яснив про sidebar.exe – що це за файл, чому він навантажує комп’ютер. Що з ним робити – вирішувати Вам, моя думка Ви дізналися.

З повагою, Віктор!