Помилка com.android.vending – що це за помилка?

393

Доброго дня. Днями на моїй телевізійній приставці Андроїд кожні 10-15 секунд початку вискакувати помилка com.android.vending. Що це за така несправність? Чому після закриття повідомлення воно з’являється знову, закриваючи собою значну частину екрану? Перезавантаження пристрою не допомогла. Довелося вдатися до більш радикальних заходів. Про все розповім далі у огляді.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Це були тільки квіточки…
  • Причини збою
 • Що робити, як виправити помилку?

Це були тільки квіточки…

Я вирішив просканувати гаджет на віруси, але для цього потрібно було завантажити з Плей Маркету спеціальну утиліту. Але при спробі увійти в Play Market спливала вже інша помилка. Очевидно, що «баг» непростий і тягне за собою купу інших неприємностей. У чому ж причина збоїв? Адже я нічого не встановлював, налаштування не вносив зміни, просто дивився ролики на Youtube.

Як виявилося, якщо в системному компоненті com android vending сталася помилка, значить порушена цілісність служби «Сервіси Google, яка контролює більшість вбудованих додатків Андроїд. Конкретно «vending» відповідає за автоматичне оновлення програм, їх завантаження, інсталяцію. І в момент появи попередження система як раз-таки намагається виконати одну з перерахованих дій, але щось йде не так.

Причини збою

Виникає дефект в наступних випадках, коли:

 • Була відключена автоматична завантаження апдейтів у налаштуваннях Плей Маркету;
 • Вказана неправильна дата і час, або ж відключена синхронізація з мережею;
 • Деякі нові програми вступають в конфлікт з системою. Це можуть бути як безпечні додатка, так і шкідливий софт;
 • В ОС Андроїд пошкодилися важливі компоненти в результаті аварійного відключення та інших збоїв. До речі, моя ТВ-приставка живиться безпосередньо від телевізора через USB, і я міг випадково вимкнути його, попередньо не завершивши роботу TV гаджета. Швидше за все, це і стало вирішальним фактором;
 • Закінчується вільне місце на «диску», з-за чого програмне забезпечення відчуває «дискомфорт» в процесі роботи.

Що робити, як виправити помилку?

Припустимо, що з параметрами дати/часу все в порядку, вбудованої пам’яті предостатньо, але повідомлення «com android vending» продовжує дошкуляти нас кожні десять секунд. Значить пора перейти до інструкції.

 • Самим вірним варіантом є включення «Автооновлення» в налаштуваннях магазину Google. Але туди ще потрібно потрапити, а мене просто викидає з маркету. Значить потрібно відкрити список програм, знайти в ньому Play Market, і потім у вікні відомостей виконати в строгій черговості наступні маніпуляції – очищення кеша, зупинка процесу і видалення оновлень:

Помилка com.android.vending – що це за помилка?

Після цього обов’язково перезапускаємо пристрій і пробуємо увійти в Гугл для активації автоматичного оновлення.

 • Якщо попереднє рішення не допомогло, то варто переустновить утиліту, скачавши її з перевіреного ресурсу. Рекомендую Trashbox – ось посилання на сторінку з усіма версіями, описом і відгуками.

Помилка com.android.vending – що це за помилка?

Коли будете качати файл APK, звертайте увагу на назву, оскільки на вищевказаному сайті багато реклами, і найчастіше після першого кліка на лінк скачування пропонується завантаження якогось непотрібного. Проявіть уважність!

 • На мобільних форумах рекомендують також пошукати в мережі інсталятор компонента com.android.vending.apk для виконання перевстановлення. Але не так просто це робиться, адже для подібних втручань у систему потрібен доступ Root і спеціальний файловий менеджер, що дозволяє редагувати системні елементи. Я б не рекомендував цей варіант.

Автор радить:

 • Помилка «Bootmgr is missing» що робити?
 • True Key — що це за програма і чи потрібна вона?
 • Виправляємо помилку «android.process.media» на Андроїд
 • Включаємо режим розробника Android
 • Виправляємо помилку з кодом 805a8011 на Windows Phone
 • А ось метод, який допоміг мені: я зайшов в налаштування Андроїд, потім перейшов в список додатків (якщо у Вас кілька вкладок, то переходимо на «Все») і знаходимо com android vending, який викликає помилку. У відомостях проробляємо покроково дії, подібні тим, про які я розповідав вище (на прикладі PM):

Помилка com.android.vending – що це за помилка?

Рекомендую перед перезавантаженням ще повторити перший крок інструкції.

Після цього система знову запрацювала коректно. Але кожна ситуація індивідуальна, і якщо моя стаття не допомогла вирішити проблему, то обов’язково повідомте мені в коментарях. Я буду шукати інші варіанти.

З повагою, Віктор!