Включаємо інтегровану відеокарту і чи можливо це зробити?

18

Всім привіт! сьогодні розглянемо, як включити інтегровану відеокарту на пк або на ноутбуці і чи можна використовувати її разом з дискретною.

Описане далі справедливо по відношенню до графічних адаптерів будь-якого бренду, які використовуються на комп’ютері — intel, amd, gigabyte, msi, asus і всіх інших.

Детальніше про те, що таке інтегрована відеокарта, можна почитати тут.

Одночасне використання обох відеоадаптерів, вбудованого і дискретного, неможливо — в залежності від налаштувань біос буде активний або один, або інший.

Визначити, який саме зараз активний, можна, в тому числі візуально-потрібно оглянути задню кришку системного блоку.

Як правило, відео виходи дискретної відеокарти розташовані горизонтально, в самому низу. Відео виходи вбудованого відеоадаптера зазвичай розташовані вертикально поруч з іншими слотами материнської плати.

Якщо повністю відключити дискретну відеокарту, тобто демонтувати її з займаного слота pci express, і підключити відео кабель до слоту вбудованого відеоадаптера, той активується автоматично в bios або uefi.

Але подібний варіант не завжди підходить — може бути і так, що треба переключити сигнал на інтегрований відеоадаптер, тимчасово відключивши дискретний, не розбираючи системний блок або ноутбук.

У сучасній материнській платі ці налаштування можна зробити за допомогою інтерфейсу uefi — графічної оболонки для біос. Для цього перезавантажте комп’ютер і до завантаження операційної системи натисніть одну з кнопок-f2, f10, esc або del.

При вході в інтерфейс uefi натисніть кнопку «додатково». У наступному вікні потрібна вкладка “додатково «і розділ»конфігурація системного агента”. У пункті “параметри графіки” навпроти опції “основний дисплей”зі списку виберіть igpu. Щоб потім переключитися назад на дискретну відеокарту, виберіть pci‑e.

Щоб зміни вступили в силу, збережіть їх натисканням кнопки f10 і перезапустіть комп’ютер.

Потрібно переставити кабель від монітора в порт вбудованої відеокарти, інакше зображення не буде.

Також раджу почитати ” як розігнати інтегровану відеокарту і чи можна це зробити?». Підписуйтесь на мене в соціальних мережах, щоб вчасно отримувати повідомлення про нові публікації в цьому блозі. До швидкої зустрічі!