Огляд new world-гра мрії або прокляття геймерів?

15

Пару місяців тому я вже писав думку про new world. На етапі закритого бета-тесту мені гра сподобалася практично у всьому: графічний движок lumberyard(лісовий склад ?), народжений з надр cryengine, показував шикарну картинку і продовжує це робити, хороша анімація і всякі красивості в ефектах. З іншого боку, ми отримали сумну систему “квестів з дошки”, нескінченну біганину на своїх двох і копіпастние стартові зони для новачків.

Але головною фішкою гри стали цікаві pvp-баталії. Будь то квести у відкритому світі або облоги фортів — за можливість порубатися вкотре між собою великі гільдії готові пробачити цій грі багато.

Тісний новий світ

А прощати є що. І справа не в квестах або біганині. Справа в тому, що розробник гри, amazon games, new world зробили дуже … Тісним. Сюжет гри розповідає нам про величезний острів aeternum! масштабу і епіка наганяє. Стародавні таємниці, таємничий мінерал, невідома цивілізація чотирируких велетнів — індіана джонс вдавився б від заздрості.

Та ось біда: на релізі гри виявилося, що розробники розраховували свою гру всього лише на 2000 (дві тисячі) чоловік онлайну. І це при тому, що і на закритому бета-тесті, і під час обт сервери вміщали в себе значно більше людей! так, ось так, всього пара тисяч щасливчиків, які змогли потрапити на обраний сервер, і десять тисяч чоловік в черзі. Не сто, не тисяча-десять тисяч, і більше! як ти вважаєш, мій читач, які емоції відчуває гравець, який простояв 15 годин в черзі на сервер, який так і не зміг зайти в гру разом з друзями? ви пам’ятаєте, я писав раніше, що в new world нема чого робити одинакам і гравцям в малих групах? забудьте, я помилявся! ця гра створена виключно для тих, хто любить бродити на самоті або невеликою компанією з двох-трьох друзів. А як інакше пояснити цей відверто безглуздий ліміт на кількість гравців в 2000 чоловік? “розробники не розраховували”? що? вони працювали в таємному бункері все своє життя і ніколи не виходили в мережу, а світ навколо них був схожий на бомбосховище з серії fallout? або за 30 років існування жанру mmorpg вони не спромоглися пограти в яку-небудь world of warcraft або там lineage 2?

Всі, хто стежить за грою, знають, що спочатку new world планувався як виживач з елементами rpg. Типу conan exile. Гравці б самі будували міста навколо ключових джерел ресурсів, організовували б торгівлю, створюючи економіку на сервері, воювали б, укладали союзи і так далі, тощо. Але прийшов якийсь надмозок, і сказав, що треба все переробити. Що гравцям не подобаються ігри про виживання (чути гучний регіт valheim), їм подобаються mmorpg. Команда взяла під козирок і зробила так, як були потрібні: додали підземелля-інстанси. Як би на цьому і все. Без жартів! наявність данжиків і є критерієм mmorpg, на думку amazon studios. Не масштаби того, що відбувається, не сотні тисяч квестів, не кат-сцени, не захоплюючий сюжет, не численні гільдії, що з’ясовують між собою відносини в битвах тисяч воїнств. Нічого з цього! тільки підземелля.

Чи варто витрачати час?

Але в сторону негативні емоції через те, що за майже добу я зіграв всього години півтори, а зараз стою в черзі на обраний сервер. Читач чекає об’єктивного огляду позитивних і негативних сторін гри.

Почну, несподівано, з поганого. Крім того, що я описав раніше, у гри очевидні проблеми з оптимізацією движка lumberyard. Він поводиться, немов примхливий підліток, у якого розігралися гормони. На збт я грав на gtx 760 (4gb), і nw мені видавала в цілому стабільні 30 кадрів на мінімалках з осіданнями до 24-25 fps в містах і під час pvp-замісів.

Але зараз в системному блоці у мене стоїть 3060 ti, я поставив блок fps на 60 кадрів, і гра мені їх показує при максимальних налаштуваннях. Але рівно до тих пір, поки персонаж не опиниться в місті — тут же частота кадрів падає до 20, а на екрані я спостерігаю солідний такий фриз-статтер. Те ж саме трапляється і під час сутичок. Мало того, при такому навантаженні на вашу систему гра показує “проблему з коннектом” (lag detected), і ви тут же вилітаєте в меню. І ставайте в чергову багатотисячну чергу. Як це і сталося у мене.

В іншому, у мене немає значущих претензій до гри. І всі позитивні сторони з збт гра не розгубила. Я в цілому повторю інформацію з минулого огляду, тому що додати мені особливо нічого.

Графіка, звук, анімація і бойова система

Графіка в грі шикарна, а з урахуванням того, що нових красивих mmorpg на ринку давно не було (аж з часів bdo), то об’єктивних претензій до неї просто бути не може. Світ aeternum дуже мальовничий, художники і дизайнери постаралися від душі, а у гравця палець регулярно буде тягнутися до клавіші створення скріншота. А шикарне звуковий і музичний супровід дозволяє максимально зануритися в те, що відбувається.

Анімація рухів персонажів і різних навичок на висоті, видно, що робили за технологією motion capture, і не прогадали. Бойова система взята прямо з ігор жанру soul-like, правда, дещо спрощена. Тобто, ви не склеїте ласти від одного-двох ударів, але недбале “закликування” мобів, вбираючи шкоди, теж не вийде — противник сильний, особливо, якщо їх відразу кілька. Для жанру онлайнових рольових ігор це незвично, що додає свіжості і новизни “новому світу”. Ти натурально відчуваєш тяжкість своєї зброї і амплітуду ударів.

Завдяки незвичайній системі розвитку персонажа і його скілл-сетів, гравцеві відкривається простір для білдостробудування — адже герой володіє відразу двома видами зброї, що додає в бойову механіку гнучкості і варіативності. А завдяки тому, що гра не замикає вас в межах обраного класу, ви самі вирішуєте, ким бути в той чи інший момент. Так, якщо ви постійно качали параметр сили, то лікувати посохом життя ефективно у вас не вийде, але в крайньому випадку ви можете стати лікарем, хоч і слабким. Рідко яка гра може запропонувати подібне.

Фракції і крафт

Пройшовши стартовий ланцюжок завдань, зібравши початкові ресурси і познайомившись з базовими функціями, гравець направляється в найближче місто. Тут ви дізнаєтеся, що світ розділили між собою фракції, які знаходяться в стані постійного конфлікту один з одним. Звичайно, у кожної сторони своя правда і аргументи на свою користь — хтось за найсуворіший порядок, хтось хоче свободи, що межує з анархією, а хтось вирішив закластися місцевими масонами. Але в цілому, вибір сторони в тому вигляді, який задумали розробники, працювати не буде. А вийде ось як: чия сторона отримає перевагу на старті , за неї і підуть новачки. Розробники ніяк не регулюють кількість учасників сторін.

І тут ми отримуємо стару проблему, що тягнеться ще з wow, – сервери однієї фракції. Врятувати ситуацію можна тільки адмінським вольовим втручанням: забороною на вступ до фракції в той момент, коли одна зі сторін набирає 33% учасників від загального числа гравців на сервері. Але судячи з того, що розробники не бажають збільшувати місткість серверів в цілому, таким питанням, як регулювання розподілу по фракціях, вони не стануть займатися.

Вибравши сторону конфлікту, вам відкривається можливість брати участь у вільному pvp. Але тільки в тому випадку, якщо ви активуєте цей режим. Ще на етапах ранніх тестів розробники пішли на поводу у казуальної аудиторії і відключили вільний pvp, обмеживши його окремим функціоналом. Поганого в цьому рішенні не так багато, крім очевидного факту: дуже скоро ми отримаємо безсмертних ботів, що стоять на спотах руди та інших рідкісних ресурсів, з якими нічого не зможемо зробити, тільки відправити скаргу на підтримку. А там поки розглянуть скаргу, поки зреагують…

Але ось де точно все добре, так це в крафті. Survival-основа гри видно відмінно, варто лише подивитися на асортимент предметів в будь-якій професії. Десятки рецептів їжі, зілля, зброї, приманок для риби тощо. За ремесло нараховується досвід, так що гравець зможе в теорії отримати максимальний рівень будучи виключно трудягою-ремісником. А заодно він стане дуже багатою людиною. Так, доведеться відволікатися на видобуток ресурсів, але результат того вартий. А отриманий результат завжди можна продати на аукціоні. Головне пам’ятати, що в кожному місті свій унікальний аукціон, і, виклавши товар в одному, ви не зможете його купити в іншому поселенні. Як на мене, так це спірне рішення, враховуючи, що початкові рівні проходяться дуже швидко і гравці тікають зі стартових міст, роблячи аукціон там практично не прибутковим.

Pvp

Хотілося б написати багато, адже на збт фантазія мені малювала епічні битви між гільдіями-противниками, чисельність яких налічує сотні бійців з кожного боку. Але все розсипалося як пил об ліміт в 2000 чоловік на сервері. Без жартів, мозок відмовляється приймати той факт, що розробники не побажали збільшити ліміт гравців хоча б до 5 000 – від цьогоСвіт гри не постраждав би! не постраждали б і задуми гейм-дизайнерів, які явно забули, що роблять не виживалку, а mmorpg, ключовою особливістю якої повинна бути масштабність. Але, на жаль…

А так-pvp в new world шикарне. Завдяки описаній вище бойовій механіці, ви не ломитеся в гущу подій, розкрутивши, немов вентилятор, величезний, в два людські зрости, меч над головою, як це виглядає в 99% азіатських mmoprg. Навпаки, на перший план виходить тактика і контроль вашого персонажа і дій противника. Адже ви можете померти буквально з двох-трьох ударів одного суперника. А група супротивників зітре вас в пил за частку секунди. Розуміння цього постійно тримає в напрузі. Подібного не було з часів age of wushu — ” легенди кунг-фу)-кращої pvp-гри на mmo-ринку за всі 30 років історії жанру.

Підсумок і оцінка

New world — дуже хороша mmoprg. Балів їй додає і те, що в цьому році конкурентів у неї на ринку просто немає. Swords of legends online вийшла мертвонародженою. Ages of creation не вийде ще мінімум два роки, але точно не раніше star citizen, elyon втратила популярність на батьківщині, а на заході придбати навіть не встигла. Доля ж сумна і незавидна.

Гра красива, в міру динамічна, з шикарною системою крафта, є навіть рибалка — головна ознака елітності продукту. Масове pvp і облоги не дадуть занудьгувати, а фарм розломів і pve-арени утримають високорівневих гравців якийсь час. Головне, щоб не забували додавати в топку свіжих дровишек, і побільше.

З іншого боку, черги на сервери в п’ятикратній кількості від їх місткості і, скажемо чесно, слабка оптимізація, підвищують градус дратівливості гравців майже до критичної позначки.

Що переможе: терпіння гравців або здоровий глузд розробників, ми дізнаємося дуже скоро. Питання максимум тижня-двох.

Ну а зараз new world — безумовний хіт, що порвав чарти. Гра показала кращий старт в steam в цьому році, зайнявши перше місце по одночасному онлайну. Вже у проекту величезне ком’юніті, яке створило десятки корисних баз і різних wiki, де ви можете знайти відповідь на будь-яке питання.

А якщо вам, як і мені, не пощастило потрапити на сервер, який вибрала гільдія, то можна скоротати час очікування на вхід з користю на” твіче ” — до ваших послуг кілька десятків стримерів з твіч-дропсами new world. Нагородою за 10 годин переглядів буде набір скінів на зброю гри.

Плюси

  • красива графіка і анімація
  • шикарні звук і музика
  • цікава і нестандартна бойова система
  • вільний pvp “за бажанням”

Недоліки

  • дуже мала місткість серверів
  • слабка оптимізація
  • немає російської мови

Підсумок: 8 з 10.

New world неодмінно варто грати, якщо ви чекали нову mmoprg. Альтернативи просто немає. Знайдіть собі невелику компанію і йдіть на самий вільний сервер в європі. Нікуди не поспішайте, спокійно досліджуйте світ гри-і ви отримаєте велике задоволення.