Доопрацьовані робособаки boston dynamics патрулюватимуть дата-центри

58

Компанія novva data centers спільно зі студентами університету біргама янга (сша) створили роботизованого охоронця з фотографічною пам’яттю і загостреною чутливістю до температури навколишнього середовища. Нове рішення створено для обслуговування дата-центрів на базі робособаки, що випускається boston dynamics.

Wire (wes’ industrious robot employee) виконує роботи з комплексного забезпечення безпеки приміщень, займаючись моніторингом температури навколишнього середовища і перевіряючи, чи всі присутні в дата-центрі люди мають право в ньому перебувати. Тих людей, кого робот дізнається, він вітає по імені. Зустрічаючи незнайомців, він відправляє оповіщення на центральний командний пункт, реєструє місце розташування людини і робить його знімок.

Techrepublic.com

Wire здатний виконувати різноманітні місії відповідно до заздалегідь заданих або випадковими моделями патрулювання і поведінки. Якщо з якоїсь причини робот втрачає зв’язок з центром, він автоматично лягає або сідає, чекаючи її відновлення. У разі падіння робособака самостійно встає і відновлює рівновагу. За словами глави novaa ваги свенсона (wes swenson), схема використання роботів з часом буде еволюціонувати. У майбутньому кінцівки собак дозволять відкривати двері, переносити вантажі та виконувати інші завдання, доступні людям.

Якщо робот зареєструє виходять за межі норми температури, він повідомляє про подію в центральний пункт управління. Дані, що надходять від роботів, компанія використовує для збору статистики і поліпшення температурних умов, які особливо важливі для дата-центрів.

Студенти допрацювали робота spot в рамках дипломного проекту. Novaa планує застосувати до чотирьох собак wire для патрулювання дата-центру в штаті юта. Novva data centers надає тут сервіси для місцевих, національних та міжнародних клієнтів.

За словами свенсона, зараз робот працює тільки в приміщеннях, але в майбутньому планується розширити зону патрулювання на весь кампус компанії. Додатково в дата-центрі використовується автоматизований дрон, оснащений камерою з роздільною здатністю 4к, інфрачервоними датчиками і системою нічного бачення — він здатний виконувати різні завдання як вдень, так і вночі. Зокрема, дрон здатний розпізнавати автомобілі,» теплові сигнатури ” людей, витоку повітря і температурні аномалії. Пристрій літає за заздалегідь заданими маршрутами.

За словами глави компанії, в майбутньому служба безпеки планує забезпечити координацію дій робота (роботів) і безпілотника.

Новим авторам.