net ERR INSECURE RESPONSE – що це за помилка в браузері

294

Доброго дня. Не так давно я вирішив переглянути свій поштовий ящик Google, але в процесі завантаження сайту на екрані монітора у браузері відобразилося наступне повідомлення: net ERR INSECURE RESPONSE. Що це за помилка, в чому причина її появи, як виправити проблему – про все дізнаєтеся з даного поста.

Чому я це бачу?

Таке питання задають собі багато користувачів, які в «Однокласниках» переходять на зовнішні ресурси за посиланнями, і замість контенту стикаються з цим повідомленням. Про що це говорить?

Справа в тому, що деякі сайти використовують для захисту від хакерських атак спеціальний протокол WebSocket, крім звичного з’єднання типу TCP. Як результат, при зверненні до таких джерел, Яндекс браузер відправляє запит, а разом з зворотним відповіддю надається сертифікат безпеки, який блокується на комп’ютері. Щоб побачити причину, досить переглянути консоль, натиснувши у вікні Ctrl + Shift + I , перейшовши на вкладку «Console»:

Переклад повідомлення з кодом ERR_INSECURE_RESPONSE звучить як «помилка: небезпечний відповідь». Думаю, тепер ситуація трохи прояснилася для Вас.

Не вдалося завантажити ресурс – що робити?

Щоб підібрати рішення, необхідно ще трохи покопатися у витоках дефекту.

Якщо проблема криється в небезпечному сертифікаті сайту (або його термін дії не закінчився), то можна спробувати в настройках браузера виконати додавання кореневого сертифіката. Ось як це виконати в Яндекс браузері або Хромі:

  • Необхідно зберегти sertificate, клацнувши по напису: «Зробити виняток…», або ж виділити посилання і через контекстне меню (клік правою кнопкою мишки) вибрати збереження у вигляді текстового документа. В імені файлу залишаємо тільки домен (видаливши https:// або http://) і міняємо розширення з txt» на «crt», щоб вийшло щось подібне: it–tehnik.ru.crt.
  • Всередині збереженого файлу буде наступна «абракадабра»:

net ERR INSECURE RESPONSE – що це за помилка в браузері

  • Тепер відкриваємо параметри Google Chrome і натискаємо на посилання «Налаштувати сертифікати», і в новому вікні натискаємо на «Імпорт»:

net ERR INSECURE RESPONSE – що це за помилка в браузері

  • Запуститься «майстер», на одному з кроків якого потрібно вказати шлях до збереженого раніше файлу:

net ERR INSECURE RESPONSE – що це за помилка в браузері

Для браузера Yandex суть та ж, але в налаштуваннях потрібно шукати трохи іншу кнопку:

net ERR INSECURE RESPONSE – що це за помилка в браузері

  • Залишилося тільки перезавантажити сайт (натиснути F5 ).

Іноді такий спосіб не спрацьовує. Значить помилка net ERR INSECURE RESPONSE виникає на стороні сервера, і тут вже Ви нічого не поробите. Потрібно дочекатися, поки власник ресурсу внесе виправлення, і тоді сайт знову стане доступним.

Ще один метод, який може врятувати ситуацію, полягає в оновленні браузера. Докладно про цю процедуру можете почитати в одній з моїх попередніх публікацій.

З повагою, Віктор!