Помилка 502 bad gateway – що це значить?

331

Доброго дня. Рано чи пізно кожен користувач всесвітньої мережі стикається з різними помилками на сайтах. Один скидає посилання на яку-небудь річ, що сподобалася, ми її відкриваємо на наступний день, а там замість вітрини з’являється плашка, що інформує про помилку? Що ж робити? Сьогодні ми розглянемо помилку 502 bad gateway і що це означає.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Технічне пояснення
 • В чому проблема?
 • 502 Bad Gateway з точки зору сервера
 • Усунення причин (сервер)
 • Усунення причин (користувач)
  • Браузер Opera
 • Віртуальний хостинг

Технічне пояснення

Помилка 502 bad gateway повідомляє користувачеві про те, що з боку клієнтського браузера пройшов запит на сервер, але останній його обробив не так як належить або зовсім вилучив з черги. У деяких ситуаціях сервер може заплутатися в пріоритетності запитів, і так само припинити обробку. Обладнання “захований” за шлюзом, після помилки в обробці запиту надсилає дані для компіляції на стороні користувача.

В чому проблема?

Причин появи 502 Bad Gateway досить багато і практично майже всі збої прямо або побічно вказують на несправність в серверному обладнанні – як на причину недоступності сторінки. Що означає горезвісне Bad gateway? Дослівно – поганий шлюз.

Варіантів дуже багато – це і перевищення робочого навантаження на обладнання, і DDoS-атаки, срубающие все на своєму шляху. До речі про останніх – якщо data-центрі падають зазвичай кілька десятків сайтів через робочої навантаженості, то у разі цілеспрямованої атаки валиться з глибокий нокаут все обладнання і ресурси.

Існує кілька готових рішень для підвищення стійкості обладнання від атак і разом з тим – це не все по кишені. Нерідко 502 error відображається і в разі порушень роботи DNS, неправильної налаштування Apache і в силу інших причин (яких не один десяток можна відшукати – ті ж проксі нерідко вносять свій внесок у тимчасове переведення всього комплексу з категорії стабільно працюючого обладнання в дуже дорогий металобрухт (висловлюючись фігурально)) на невеликий термін (поки ведеться відновлення).

502 Bad Gateway з точки зору сервера

Само собою, велика атака впливає на працездатність обладнання або ресурсів на ньому. Таким чином, хостеру доводиться відновлювати попередній порядок – а значить – зловмисники, які використовують DDoS, не можуть поставити хрест на всіх даних. Як виправити ситуацію? Все не так погано – дані можуть бути відновлені, якщо зроблений бекап, ось тільки він не завжди знімається особливо в маленьких компаніях. Знову-таки освоїти це вдається не всім – особливе новачкам, які прийшли в компанію прямо з диплома. У цій ситуації можна впровадити RAID – масив. Якщо говорити дуже віддалено – такий масив поєднує в собі кілька серверних HDD , об’єднуючи їх в 1 розділ. Збереження інформації тут забезпечується тим, що дані з 1-го диска відразу дублюються ще 2-я, приміром.

У маленьких конторах (тут йдеться зокрема про СНД та РФ) чимало труднощів з кваліфікацією співробітників. Консервативний підхід у вихованні майбутніх фахівців IT-сфери як мінімум не принесе користі. Выпустившийся студент, навряд чи розбереться в рівнях RAID і їх відмінності, а вже налаштувати все не зможе і поготів (якщо це не випускник МДТУ їм. Н. Е. Баумана або просто талановитий самоук). Тому, перш ніж приступити до зведення фортеці навколо власних даних, варто визначитися з тим, кваліфікований ваш працівник чи ні. В крайньому випадку, можна скористатися фахівцями з боку, але в цьому випадку – наладка вдарить по гаманцю. Позбутися від примітивного закидання пакетами можна за допомогою спеціального захисту.

Збої в роботі виникають і з-за сриптов, що працюють на PHP. Суть в тому, що за фактом виконання, код не передається, із-за чого і починаються проблеми. Застосування сайті великої кількості сторонніх процесів так само може викликати 502 Bad gateway nginx.

Усунення причин (сервер)

Насамперед проводиться глибокий аналіз розподілу даних. Не зайвим буде і підкоригувати оперативну пам’ять в більшу сторону. Далі доведеться відрегулювати ліміт на кількість паралельно оброблюваних даних. Якщо конфігурація помилкова – обладнання обов’язково почне “падати” насамперед саме в цю сторону. Як вирішити цю проблему? Звичайно, звертаємося до фахівця – людині недосвідченому краще не лізти в обладнання.

Помилка 502 bad gateway – що це значить?

Після того, як вищеописані завдання виконані – починаємо скорочувати кількість зовнішніх мережних запитів, після чого – варто встановити граничний таймінг обробки і завантаження ресурсу. Тут то і стане зрозуміло – що відбувається насправді. Крім того, пригальмовування швидше за все зведеться до мінімуму.

Усунення причин (користувач)

Усувається 502 Bad gateway на сервері ми тепер знаємо (хоч і дуже спрощено). По цей бік екрану нам не загрожує DDOS-атака та інші “радощі життя” сучасного дата-центру. Стійки працюють, захист від DDOS-атак куплена, всі оптимізували до знемоги – здається все. Але не тут-то було, власники сайтів бомблять техпідтримку хоста, а рядові користувачі бомблять власника сайту. Ну не працює і все тут.

Швидше за все, дзвонять потрапили у той самий відсоток винятків, коли “502 Bad gateway” з’являється з-за несумісності плагінів і надбудов у браузері. Для початку слід очистити cookie. Як це зробити – дізнаємося далі на прикладі браузера Яндекс. Алгоритм дій в різних браузерах аналогічний. До речі, на працездатність може ще, і вплинути наявність Proxy VPN або сторонніх програм.

 • Переходимо в “Налаштування”

Помилка 502 bad gateway – що це значить?

 • Погляду відкривається наступна картина:

Помилка 502 bad gateway – що це значить?

 • Перегортаємо сторінку до розділу – “Особисті дані” додаткових налаштувань і натискаємо кнопку “Очистити історію завантаження”

Помилка 502 bad gateway – що це значить?

З’являється вікно наступного вигляду:

Помилка 502 bad gateway – що це значить?

Тут дуже важливо відзначити галочкою пункти як на картинці. І ніяк інакше – випадково зазівавшись і поставивши галочку на пункті “Збережені паролі” ви зітрете всі дані авторизації з браузера, якщо резервної копії файлу не було – доведеться потрудитися, згадуючи численні паролі, адреси електронної пошти і акаунтів в соц. мережах.

Браузер Opera

Тут все так само – переходимо в “Інструменти” і натискаємо на кнопку “Особисті дані”

Помилка 502 bad gateway – що це значить?

Готово!

Віртуальний хостинг

Відображення 502 Bad Gateway чинності специфічною архітектурою для віртуалізації явно вказує на проблеми з боку хостингу. Ця проблема іменується оверселлинг (на 1 м сервері розташовується величезна кількість облікових записів клієнтів, і в певні моменти загальної завантаженості (пік) апаратні ресурси вже вичерпані. Тут знадобиться перерозподіл бази облікових записів і загальна оптимізація робочого процесу – чого на ходу (під час DDoS) не зробити.

Ось ми і розглянули помилку 502 bad gateway і що це значить , а також спосіб усунення її.

З повагою, Віктор!