Як видалити рут права з Андроїда повністю

470

Доброго дня. Виробники нинішніх смартфонів щосили борються з гігантською хвилею кастомізації пристроїв на Android. Доходить до абсурду — установка модифікованої оболонки або внесення будь-яких змін у ПЗ, карається обмеженнями — аж до позбавлення гарантії. Хто і як до цього ставиться – не настільки важливо – змінені оболонки продовжують поширюватися зі швидкістю світла.

Стандартний інтерфейс смартфона нікому не подобається, і для того, що змінити системну графіком пристрої доводиться включати рут права. До слова сказати, в деяких випадках root вже розглядається як критичний втручання в операційну систему. Більшість користувачів обходиться і стандартних оформленням, але деяких хлібом не годуй – дай тільки поміняти що-небудь у стандартному оформленні інтерфейсу. Мова піде сьогодні про те, як видалити рут права з Андроїда повністю. Це можна здійснити як з телефону, так і через комп’ютер.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Трохи передісторії
 • Переваги root-прав
 • Недоліки root-прав
 • Як видалити рут-права з Андроїда повністю
  • Відключення суперкористувача в Universal UnROOT
 • Відключення Суперкористувача стандартними засобами
 • Відключення суперкористувача через ES Explorer
 • Як перевірити пішов чи Суперкористувач?

Трохи передісторії

Розробники Android ще 3 роки тому байдуже ставилися до зміни оболонки і втручання в систему. Але час йде, і знайомий усім зелений “робот” не дуже-то радий таким змінам. Зокрема, тому що якість модернізації оболонок неухильно прагне вниз. А нестабільний зміна може вішати пристрій або шкодити яким-небудь іншим чином. Обліковий запис адміністратора в основному призначений для промислових тестів і обкатки нового ПО.

Народні ж “кулібіни” швидко здогадалися, що робити з усім цим добром – дійшло до того, що один китайський виробник вже самостійно впроваджує власну систему, яка, до речі кажучи, є у відкритому доступі і допрацьовується усім світом. Продукцію яблучного виробника також не оминула ця хвиля (Jailbreak). Без програм, призначених для подібних змін, тут звичайно не обійшлося.

З його наявністю, власникові відкривається неофіційний маркет повний програм, які не доведеться купувати – так як вони в більшості своїй реалізуються безкоштовно. Втім, останнім часом широке поле аматорських програм починає потихеньку зменшуватися. Почасти це пов’язано з тим, що великі компанії по виробництву намагаються максимально припинити будь-яке втручання в прошивку.

Рут права відкривають дуже широкі можливості діяльності, як для шкідників, так і для любителів, не вміють оптимізувати власні творіння, внаслідок чого смартфон починає як мінімум пригальмовувати. Архітектура платформи вибудувана таким чином, що всі утиліти поміщаються в ізольоване середовище. З-за чого, у звичайній ситуації користувач не може навіть дістатися до системних файлів, не те, що поміняти. Подолати такий бар’єр і можна з допомогою рут-прав.

Переваги root-прав

Відразу обмовимося – функціонал, який ми розглянемо нижче, не завжди спрацьовує на пристроях (зокрема, китайського виробництва). Права виходять за допомогою софта, подібного Kingroot.

Включивши акаунт SU можна робити наступне:

 • Як видалити рут права з Андроїда повністюОбмежувати трафік, що значно зекономить витрати на зв’язок (так як безліміт вже давно зійшов нанівець, а значить – наданий ліміт потрібно вартувати).
 • Блокувати рекламу (навіть на рівні операційної системи). Є, звичайно, винятки з правил (вшивання реклами на рівні ОС) але ми сьогодні не про це.
 • Тримати під контролем основний масив додатків (блокування SMS та розмежування по функціоналу).
 • Встановлювати колірні схеми, працювати з програмами, які викликають побоювання у офіційного постачальника програмного забезпечення.
 • Видаляти передвстановлений софт. Виробники грішать цим, вбудовуючи купу додатків і віджетів, за які отримують відрахування. Без SU неможливо видалити подібний софт. Питання в тому, що подібні утиліти не завжди зручні. Так і на пристроях з малим об’ємом пам’яті, без розчищення стандартних програм практично не обійтися, так як вони займають досить багато простору (це вже не кажучи про оновлення, які не видалити).
 • Створення резервних копій даних стандартними засобами.

Недоліки root-прав

 • Як видалити рут права з Андроїда повністюВтрата гарантії (так як найчастіше втручання в ПО – привід відкликати гарантію). Втім, це не масове явище. Той же Samsung, з його лічильником KNOX, на справі приймається у сервісних центрах (не скрізь, але тут все залежить від того, як трактують співробітники ліцензійна угода компанії). Також, рут-права доведеться видалити, щоб працював Сбербанк-онлайн (додаток для управління фінансами).
 • Відсутність можливості отримувати оновлення OTA. Знову-таки – це скоріше окремий випадок.
 • Втрата системи захисту. От як раз тут і прославилися телефони корейського виробника – якщо лічильник KNOX спрацював з-за дій власника, встановити однойменне зашифроване простір вже не вийде (середовище KNOX) .
 • Повна втрата працездатності пристрою (це швидше, одиничний випадок).

Виробники в основному не допускають рута, налаштовуючи механізм ЕЦП, або зовсім припиняють можливість модернізувати ОС, за допомогою блокування запису в системну середу. Найчастіше заглушка ставиться на апаратному рівні – і просто так її не оминути.

У 2010 році, Бюро авторських прав США зняло з root заборона. Тепер подібні дії не розцінюються як стороннє втручання. Втім, до РФ і країнах СНД це не відноситься. Як раз для тих, хто вирішив відключити рут-права на своєму пристрої, і призначена наступна глава.

Як видалити рут-права з Андроїда повністю

В стандартній ситуації, права суперкористувача можуть бути видалені власником з допомогою Root Explorer (який розроблений спеціально для телефонів Android):

 • Запускаємо програму і знаходимо папку «app» в системному каталозі.
 • Відзначаємо галочкою додаток SuperUser формату апк.
 • Після цього, знаходимо вкладку права і вибираємо параметр R/O (читання/запис);
 • Підтверджуємо вибір, натиснувши на кнопку з кошиком;
 • Після чого, проводимо ті ж дії з файлом SuperSU;
 • Для закріплення потрібно перезавантажити смартфон.

У тому випадку, якщо root використовувався в зв’язці з утилітою BusyBox, то доведеться ще попрацювати над видаленням файлів «busybox» і «su» в директоріях system/bin system/xbin.

Корисний контент:

 • Як перекинути контакти з Андроїда на Андроїд
 • Як видалити сторінку в контакті з телефону?
 • Як видалити сторінку в Инстаграме назавжди або тимчасово
 • Як стиснути JPG онлайн — кращі сервіси для стиснення фото
 • Кращий навігатор для Андроїд 2017 по Росії без інтернету
 • Як зняти пароль при вході в Windows 10

Відключення суперкористувача в Universal UnROOT

Якщо ручний метод вам не підходить з якихось причин – можна скористатися спеціальним додатком для відкату рут-прав з пристрою на Андроїд. Для цього:

 • завантажуємо програму з Play Market та встановлюємо.

Увага, програма платна.

 • Після чого запускаємо і натискаємо кнопку “Unroot”

Як видалити рут права з Андроїда повністю

 • У спливаючому повідомленні підтверджуємо свій вибір натисненням:

Як видалити рут права з Андроїда повністю

 • Далі, на екрані з’явиться запит рут-доступу. Без паніки – це потрібно для UniversalROOT, який і ініціював запит. Надаємо права.

Як видалити рут права з Андроїда повністю

По закінченні, смартфон вимкнеться і включиться самостійно. Відповідно після цього і можна помітити результат – Адміністратор відключений. У цієї програми є і свої “молодші” версії, поширювані безкоштовно.

Відключення Суперкористувача стандартними засобами

Для цього нам знадобиться включити додаток SuperSU. Переходимо на вкладку “Налаштування” і знаходимо відповідний пункт.

Як видалити рут права з Андроїда повністю

Система видасть попередження – натискаємо “Продовжити”

Як видалити рут права з Андроїда повністю

Через кілька хвилин процес закінчиться. Після цього нічого не потрібно робити, софт закриється самостійно.

Відключення суперкористувача через ES Explorer

Механізм роботи рут-прав не так вже і складний, що дозволяє відключити доступ навіть через ES провідник на Андроїд (з допомогою файлового менеджера). Якщо у вас немає встановленого ES – скачайте його з Маркету. Після цього, включаємо йому доступ одним рухом повзунка.

Як видалити рут права з Андроїда повністю

Відшукавши системну папку, заходимо в каталог bin.

Як видалити рут права з Андроїда повністю

Далі виробляємо дії аналогічні з роботою в Root Explorer (видаляємо компоненти su і busybox).

У тому випадку, якщо ви не хочете, щоб хто-небудь дізнався про втручання в ОС — наприклад, сервісний центр або наступний власник – можна відключити обліковий запис SU так, щоб не залишилося слідів. Через ES провідник зробити це не вдасться. Все гранично просто — поставити офіційну прошивку (не всі телефони дають таку можливість). Слідів root не залишиться (принаймні, явних).

Не варто перепрошивати пристрій самостійно, якщо інструкція вам здається незрозумілою є ризик видалити необхідні файли і тим самим перетворити свій апарат в цеглу. Тому, якщо ви не мали до цього справ з модифікацією Android – скористайтесь програмами, описаними вище. В крайньому разі – як слід, вивчіть суть питання по своєму телефону у відповідній гілці форуму (того ж 4pda). Без ПК вичистити смартфон навряд чи вдасться. А вже якщо ви його відправите в нокаут невдалої прошивкою – видалити пошкоджені дані, і залити прошивку заново буде непросто.

Як перевірити пішов чи Суперкористувач?

Це легко зробити за допомогою RootChecker, який також є на PlayMarket. Утиліта призначена для перевірки правильності активації рут-прав. Відповідно, якщо правильного результату в додатку не відображається – адміністратор видалено.

Вже зрозуміло, що на деяких китайських гаджетах отримати подібні права неможливо. Задаючись питанням «як відключити root-доступ на Meizu?» визначте – стандартний чи у вас Андроїд або модифікований, з заводу. У першому випадку – підійдуть описані вище інструкції, у другому ж – такого поняття як root взагалі не існує.

Вище ми відповіли на питання як видалити рут права з Андроїда повністю на смартфоні або планшеті. Суворо дотримуйтесь інструкції і все вийде.

З повагою, Віктор!