Як в Опері включити VPN на компютері та смартфоні

398

Доброго дня. У 2017 році браузер Opera отримав кардинальне оновлення, внаслідок чого в ньому з’явилося безліч нових можливостей. Ця тема буде присвячена питанню, як в Опері включити VPN на комп’ютері, що це за функція і для чого її активувати. В кінці перегляду відео інструкція для тих, кому лінь читати.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Особливості Opera VPN
 • Як в Опері включити режим VPN?
 • Як користуватися ВПН в Опері?
 • Рішення для Android
 • Відео

Особливості Opera VPN

Якщо Ви відкриєте сайт через браузер, то завантаження відбудеться стандартним чином – безпосередньо, в результаті чого Ваш особистий IP-адресу та поточне географічне положення можуть бути визначені провайдером (та іншими службами). Як результат, Ви не можете отримати доступ до деяких ресурсів, які є забороненими у Вашому регіоні (країні). Або ж Ви має намір хотіли б приховати поточне місце розташування, так би мовити, «заплутати сліди».

У такому разі в нагоді функція VPN, активація якої в браузері дозволяє пропускати трафік через сторонній сервер (іншої країни) після відправки запиту з Вашого комп’ютера. У підсумку, провайдер вважає, що Ви перебуваєте в іншому місці, з іншим IP.

Варто відзначити, що в інших інтернет-браузерах для реалізації такого моменту потрібно завантажувати додаткові розширення, які в безкоштовному варіанті не тільки обмежують швидкість з’єднання, але і встановлюють деякі обмеження на трафік (кількість гігабайт). Звичайно ж, можна оплатити тариф, але навіщо витрачати гроші, якщо є Opera ВПН?

Як в Опері включити режим VPN?

Зверніть увагу, що у Вас повинна бути встановлена 47 версія браузера, щоб моя інструкція виявилася корисною. Перевірити можна в головному меню програми пункт «Про програму»:

Як в Опері включити VPN на компютері та смартфоні

Там же можна і оновитися в разі чого.

Якщо все в порядку, переходимо до простих дій:

 • Знову входимо в основне меню (дивіться попередній скріншот) і клікаєм по пункту «Налаштування».
 • Переходимо на вкладку «Безпека», яка розташована у списку ліворуч.
 • Тепер у головній частині вікна відобразиться безліч опцій. Перегортаємо вниз і ставить позначку біля пункту «Включити VPN»:

Як в Опері включити VPN на компютері та смартфоні

От і все. Але що нам це дало? Давайте подивимося на прикладі.

Як користуватися ВПН в Опері?

Припустимо, є заборонений сайт. У моєму випадку, це Вконтакте. Після активації VPN я йду по посиланню, і в полі, біля адреси з’являється відповідний значок блакитного кольору. Він сигналізує про активність функції:

Як в Опері включити VPN на компютері та смартфоні

Сторінка може відкриватися довше, оскільки трафік пропускається через закордонні сервери, які можуть бути розташовані на великій відстані від Вашого комп’ютера.

Якщо клікнути по символу, відкриється інформаційне віконце, де вказується:

 • Ваш підмінний IP;
 • Кількість спожитого трафіку в мегабайтах;
 • Графічна шкала;
 • Є кнопка відключення режиму віртуальної мережі;
 • Надається вибір сервера (за замовчуванням – оптимальні параметри).

Як в Опері включити VPN на компютері та смартфоні

З цього моменту, Ви зможете безпечно відвідувати будь-які ресурси, не переживаючи, що Ваше реальне розташування буде визначено. Але найголовніша цінність – це можливість переглядати заборонені сайти. Браузер буде вважати, що Ви перебуваєте в іншій країні, відповідно, ніякого блокування не буде з боку провайдера.

Тим не менше, щоб максимально приховати свою присутність, мало знати, як в Опері включити ВПН. Варто ще подбати про блокування реклами (деякі скрипти здатні збирати особисті дані) і очищення файлів cookies (кукіси). Обидва варіанти також реалізовані в даному браузері – дивіться вкладку «Безпека» в налаштуваннях.

І найголовніше, що все вищеперелічене працює безкоштовно, без обмежень. Звідки така щедрість – можете дізнатися за посиланням.

Рішення для Android

Якщо є володарем смартфона з операційною системою Андроїд і хотіли б скористатися описаними вище перевагами – можна завантажити на офіційному маркеті Google Play додаток Opera VPN.

Як в Опері включити VPN на компютері та смартфоні

За нього так само не потрібно платити, безлімітний трафік. Краса, погодьтеся? Користуватися утилітою зможе навіть новачок – достатньо просто запустити програму, вказати бажаний сервер (або довіритися виконання програми – вона вибере оптимальний).

А ось і обіцяний ролик – дивимося і не забуваємо коментувати в кінці статті.

Відео

Виявилося, відповідь на питання «де в опері включити VPN і як його використовувати на комп’ютері», гранично простий. Процедура забере у Вас всього пару хвилин.

З повагою, Віктор!

Вам допомогло? Поділіться з друзями – допоможіть і нам!
Facebook Twitter В закладки Вконтакте Google+