Фітнес-браслети для новачків – куди дивитися і що вибирати

279

Пляжний сезон закінчується, міцні торси знову ховаються під футболками і кофтами, а значить чинності знову вступає мантра «Пора підкачатися до наступного літа». Часу попереду – вагон і маленький візок, але чи встигнете ви?

Давайте начистоту: у вас немає часу займатися спортом. А якщо є час – немає бажання витрачати по годині в день на тренування. Ви вже багато разів починали тренування по якійсь секретній програмі з інтернету, але кожен раз кидали цю затію. У вас не було наставника, а на тренера в спортзалі витрачати гроші не хотілося. Та й, знову ж, часу на тренажерку у вас немає…

Дізналися себе? Наскільки точним вийшов цей портрет? У будь-якому випадку, вам треба змінюватися. Давайте домовимося: з цього моменту ви не кинете жодну програму тренувань. Ви будете добре харчуватися і повноцінно спати. Ви будете багато рухатися. Ви побудуєте тіло своєї мрії. І все це – з турботливим і наполегливим помічником, який поміститься у вас на зап’ясті.

Мова йде про фітнес-браслеті. Якщо ви профан і не відрізняєте Jawbone від Fitbit, а про фази сну і зовсім не чули, ця стаття для вас: в ній ми навчимо вас вибирати фітнес-трекери з розумом. І почуттям.

Якими бувають фітнес-трекери

Фітнес-браслети – це електроніка на смак і колір, як і смартфони. Тут є і бюджетні рішення за 1000 рублів, і міцні середнячки від трьох тисяч, і справжні хай-тек монстри за десять-п’ятнадцять тисяч. Все справедливо: чим вище ціна, тим ширший функціонал. Якщо аматорський Xiaomi Mi Band за тринадцять доларів може, хіба що, вчасно розбудити і порахувати кроки, то серйозна машина Mio Fuse за сто баксів може і заміряти пульс, і на тридцять метрів під воду зануритися без наслідків.

Однак такі дорогі браслети на початку спортивного шляху вам навряд чи знадобляться. Оптимальним варіантом буде браслет від двох до п’яти тисяч рублів.

Це середня ціна одного заняття з персональним тренером в спортзалі, але ви за ці гроші отримаєте уважного асистента на довгі місяці і роки. Тепер перейдемо до головного – на що звертати увагу при виборі браслета?

Найважливіші параметри браслета

Крокомір (педометр) – датчик, який вважає ваші кроки. Буває електромеханічним і електронним. Педометр першого типу вважає кроки, вловлюючи вібрацію тіла при русі, тому браслети з электромеханикой можуть накинути вам пару-трійку кроків, навіть якщо ви просто енергійно помахали комусь рукою. Електронний крокомір працює куди точніше, так як вимірює кроки по математичним викладкам.

Король шагомерной точності серед фітнес-браслетів – Xiaomi Mi Band 3. З ним у вас не буде ніяких «халявних» кроків за зайві рухи – тільки точні і чесні дані. Про цієї компанії буде сказано ще чимало хороших слів. А зараз – йдемо далі.

Кріплення – це гарант цілості й схоронності вашого наручного помічника. Буває різних видів: ремінець-застібка (Sony SmartBand), ремінець-заклепка (Xiaomi Mi Band) або просто еластичний ремінець без застібки (Jawbone UP24). Останній варіант, до речі, не найвдаліший як ідеї, так і в реалізації – трекер без застібки може запросто злетіти з руки під час інтенсивного тренування.

А ось об’єктивно кращий варіант кріплення вибрати важко. Комусь подобаються заклепки, а комусь-ні, у когось починається свербіж від довгого тертя браслета про шкіру, у кого-то таких проблем немає. Загалом, кріплення – це суб’єктивна річ, кожен вибирає під свої смаки.

Розумний будильник – функція, яка робить сон повноцінним і здоровим. Хороший розумний будильник – це тихий ніндзя, нагадує про себе беззвучно, тільки вібрацією. Відмінний розумний будильник – це далекоглядний рахівник, який з часу сну визначає його фази і будить вас в легку фазу, коли пробудження дається найлегше і без головного болю.

Кращий розумний будильник – це будильник в продукції Xiaomi. Браслети цієї компанії, незважаючи на низьку ціну, завжди славилися безшумним і точним будильником.

Час автономної роботи – стара-добра «батарейка». Скільки протримається наручний помічник без підзарядки? Браслети «живуть» від п’яти до двадцяти днів – у цей діапазон потрапляє продукція Xiaomi, Fitbit, Misfit та інших мастодонтів ринку фітнес-трекерів. Цифри задовольняють, але не вражають.

Довше всіх без підзарядки тримається Moov Now – шість місяців автономної роботи! На жаль, на хорошій батареї переваги цього браслета закінчуються: немає ні розумного будильника, ні дисплея. Виробник, правда, обіцяє божевільну точність крокоміра та інших датчиків, але віддавати чотири тисячі за точність і батарею – сумнівна справа. Вже краще взяти Mi Band 3 – у нього і функціонал більше, і ціна нижча.

Синхронізація – вміння браслета взаємодіяти з іншими гаджетами. Наприклад, зі смартфоном. Це взаємодія починається від звичайної сумісності браслета з мобільним додатком до розблокування телефону і прийняття телефонних повідомлень через трекер. Можливості взаємодії тісно пов’язані з екраном браслета: навряд чи трекер без дисплея прийме дзвінок або покаже час.

Барабанний дріб… самим товариським серед браслетів стає Xiaomi Mi Band 3 – він і смартфон розблокує, та статистику в додаток відправить, і повідомлення ВКонтакте прийме.

Висновок

Якщо ви тільки починаєте шлях у світ здорового та активного життя, фітнес-браслет стане вашим гідом, який допоможе, нагадає, підкаже і запише. Контроль сну та активності, точний крокомір, докладна статистика та зручне «спілкування» браслета зі смартфоном – ось що вам потрібно для комфортного і теплого співпраці з вашим другом на зап’ясті. Погляньте ще раз на ці параметри.

Ваш вибір – Xiaomi Mi Band 3. Точний крокомір, відмінна синхронізація на мобільний телефон і справді «розумний» будильник – все це з хорошою батареєю і за низькою ціною: від двох тисяч рублів. Сміливо йдіть в найближчий магазин техніки або виберіть собі браслет в інтернеті. Насолоджуйтеся здоровим життям разом з наручним фітнес-помічником.

Джерело: http://mobigame.com.ua/