Де в телефоні знаходиться буфер обміну, як очистити

1082

Доброго дня. Практично у кожної сучасної людини є смартфон, що представляє собою поєднання телефону і компактного комп’ютера. І хоча функціональні можливості кишенькового ПК трохи обмежені (у порівнянні з повноцінним аналогом), рядові користувачі повинні знати, де в телефоні знаходиться буфер обміну, навіщо потрібний, і як очистити при необхідності.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Тимчасове сховище
  • Як знайти буфер обміну в телефоні Андроїд?
 • Як використовувати?
  • Як очистити буфер обміну телефону?

Тимчасове сховище

Саме цими двома словами можна описати суть буфера обміну (БО). Це ділянка пам’яті, в яку заносяться дані, призначені для копіювання/переміщення з однієї програми з подальшою вставкою в інше. Кожна нова операція копіювання призводить до затирання раніше збереженої інформації.

Тобто, це свого роду посередник між двома утилітами. Про призначення поговоримо далі.

Як знайти буфер обміну в телефоні Андроїд?

Дана область розташована в оперативній пам’яті і побачити її фізично не можна. Можна лише подивитися вміст (текст, картинки і т. д.), які користувач записує у тимчасове сховище. Після запису власник смартфона може робити з нею що завгодно: вставляти в інші програми. Це дуже зручно, у випадках, коли потрібно знайти поздоровлення в інтернеті, потім скопіювати його і вставити пізніше в СМС повідомлення.

Також, можна виділяти пропозиції (і навіть цілі абзаци), виконувати копіювання потрібних фрагментів, потім вставляти їх у текстові редактори.

На жаль, після вимкнення телефону буфер обміну обнуляється. Відновити його вміст – неможливо.

Як використовувати?

 • В будь-якому додатку, притисніть палець до екрану в тому місці, де розташований потрібний текст. Потримайте, поки не з’явиться пара обмежувальних маркерів. Рухайте їх, щоб виділити необхідну частину:

 • Зверху натисніть на кнопку відповідного дії: копіювати або вирізати. Можливо, у Вашій версії Android будуть не кнопки, текстові команди з відповідними назвами. Одразу після виконання цього кроку, виділена інформація відправиться в БО телефону.
 • Відкрийте другу програму«Блокнот» або «SMS Повідомлення») і утримуйте палець в області програми. Повинно з’явиться меню з кнопкою або командою «Вставити»:

Де в телефоні знаходиться буфер обміну, як очистити

 • Також, у Вас може з’явиться посилання на буфер обміну, натиснувши на яку, зможете переглянути всі фрагменти, скопійовані з моменту останнього включення мобільного гаджета:

Де в телефоні знаходиться буфер обміну, як очистити

За аналогічною схемою можна переміщати будь-які типи файлів між папками в «Провіднику», з внутрішньої пам’яті на зовнішню, і т. д. Принцип нічим не відрізняється від того, який застосовується в Windows.

 • Що таке Hard Reset на Android і з чим його їдять?
 • Як змінити мелодію дзвінка в Windows Mobile 10
 • Поради для смартфона, які потрібно знати кожному
 • Адресна рядок Windows 10: як включити і використовувати?

Як очистити буфер обміну телефону?

На практиці рідко виникає така необхідність. І якщо хтось скаже, що таким чином Ви звільните чимало місця в оперативній пам’яті, то це повна маячня. Максимум – кілька мегабайт.

Але раптом захочете це зробити, ось пара способів:

 • Відкрийте вміст буфера, як описано у попередній інструкції, утримуйте палець на тому фрагменті, який хочете видалити. Повинен з’явиться червоний хрестик, клікнувши по якому досягнете бажаного результату:

Де в телефоні знаходиться буфер обміну, як очистити

 • Другий метод взагалі простий: досить перезавантажити смартфон.

В магазині Google Play представлено чимало програм, які дозволяють управляти тимчасовим сховищем, і навіть створювати кілька буферів для багаторазового копіювання.

Я розповів, де в телефоні знаходиться буфер обміну і як з ним працювати. Якщо залишилися питання – ласкаво прошу в коментарі.

З повагою, Віктор!