Як зробити в Ворді альбомний аркуш – повернути по горизонталі

483

Доброго дня. Як тільки Ви відкриваєте редактор Word сторінки відображаються вертикально. А що робити, якщо необхідно поміняти розміщення, як зробити в Ворді альбомний аркуш – повернути по горизонталі (один або все відразу)? До Вашої уваги детальна інструкція, яка дає відповіді на перераховані вище питання. Розглянемо ситуацію на прикладі різних версій текстового процесора компанії Microsoft.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Word 97, 2000 і 2003
    • Як змінити виділений текст?
  • Word 2007, 2010, 2013 і вище

Word 97, 2000 і 2003

Дані редакції Ворд мали інтерфейс, який відрізняється від сучасного. Це стосується головного меню і розташування вкладених елементів. Що потрібно зробити для повороту?

  • Клікаємо курсором мишки по елементу «Файл» (зверху) і переходимо до «Параметрами»;
  • Відразу ж опиняємося в розділі «Поля», де слід знайти рядок з назвою «Орієнтація» і вибрати один з варіантів відображення – альбомний або книжковий:

  • Обов’язково натискаємо OK, щоб зберегти всі зміни, які справили.

Якщо ввімкнено режим розмітки (коли відображаються лінійки), можна викликати вікно з потрібними параметрами, просто виконавши подвійне клацання лівою клавішею мишки на будь-якому вільному місці сторінки.

Як змінити виділений текст?

Якщо потрібно застосувати трансформацію тільки до певного блоку документа, попередньо варто виділити мишкою потрібний фрагмент. Потім переходимо в «Параметри» (дивіться попередню інструкцію), міняємо режим на «Альбомний», а нижче списку вибираємо потрібний варіант – «До виділеного тексту»:

Як зробити в Ворді альбомний аркуш – повернути по горизонталі

Word 2007, 2010, 2013 і вище

Як повернути лист по горизонталі в Ворді більш нових версій. Інструкція буде істотно відрізнятися, дії виробляються за спрощеною схемою:

  • У верхньому меню відкриваємо вкладку «Розмітка…», потім клікаємо по значку «Орієнтація» і вибираємо потрібний спосіб розміщення сторінки:

Як зробити в Ворді альбомний аркуш – повернути по горизонталі

  • Якщо ж необхідно перевернути один блок (або декілька, але не всі відразу), то спочатку виділяємо частину тексту, відкриваємо меню «Розмітки» клікаємо на чорну стрілку в правому нижньому кутку і опиняємося на сторінці «Параметри»:

Як зробити в Ворді альбомний аркуш – повернути по горизонталі

Після виконаних маніпуляцій «шматок» документа буде відображатися в альбомному форматі, а інші елементи – як і раніше в книжковому (вертикально).

Впевнений, що тема «Як зробити в Ворді альбомний аркуш» досить проста для розуміння. Але якщо у Вас щось не виходить, обов’язково повідомте мені в коментарях. Буду вдячний за реакцію на статтю, якщо вона виявилася Вам корисною.

З повагою, Віктор!