WPS Office – що це за програма, варто встановлювати?

461

Доброго дня. Кілька років тому в мережі з’явилося нове офісне додаток, яке повинно було стати безкоштовним аналогом пакету Майкрософт Офіс. Сьогодні розповім про китайський WPS Office – що це за програма, варто її встановлювати, як видалити.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Kingsoft розбушувався!
 • Вірусна атака
  • WPS Office як видалити?

Kingsoft розбушувався!

Є в Китаї такий розробник софту – Кингсофт, який випускає антивірусні утиліти, оптимізатори для смартфонів. Також в його колекції є і офісне ПЗ, про який піде мова в цій статті.

Варто відзначити, що всі перераховані вище продукти створювалися спочатку для «східних» споживачів. Але з часом програми просочилися в Рунет, і почалося вірусне поширення. Мало хто сам має намір завантажити WPS Office з офіційного сайту, частіше софт потрапляє на комп’ютер або планшет під час встановлення іншого (коли забуваєте зняти галочку).

Разрабочтки дійсно постаралися на славу, щоб створити гідний безкоштовний аналог пакету Microsoft. Хоча на момент написання огляду була доступна і преміум версія (за гроші) з додатковим набором можливостей.

Ось переваги WPS:

 • Повністю сумісний з поширеними форматами xlsx» і «docx», може відкривати і редагувати, але збереження доступна тільки в платній версії;
 • Реально відкривати документи на декількох вкладках в межах одного робочого вікна;
 • Можна перетворити вміст у PDF, хоча в деяких випадках зображення і текст можуть спотворюватися;
 • Доступно шифрування даних для захисту від сторонніх очей або злому.

Інтерфейс програми досить простий, привабливий, та ще й російська мова присутня (потрібно вказувати цей варіант при скачуванні з офіційного ресурсу.

WPS Office – що це за програма, варто встановлювати?

Вірусна атака

Не так давно я розповідав про китайському вірус Tencent, який добряче попсував нерви користувачів. На жаль, з WPS Office ситуація майже така ж. Я не хочу кидати камінь в бік розробників, оскільки вони не винні в сформованій ситуації. Але багато зловмисники модифікують офісний пакет, впроваджуючи в нього шкідливі скрипти.

Як результат, комп’ютер піддається впливу вірусного, і абсолютно непередбачувані наслідки. Практично завжди такі процеси супроводжуються сильним уповільненням роботи ПК. Досить відкрити диспетчер завдань, щоб побачити підвищене споживання системних ресурсів.

Як тільки помітили щось подібне, рекомендується позбавитися від утиліти скоріше. Попередньо запускаємо сканування встановленим антивірусом. Якщо такого немає, скачайте безкоштовний софт DrWeb CureIt і виконайте перевірку.

WPS Office як видалити?

 • Починаємо з відключення процесу, завантажує систему. Натискаємо на клавіатурі три кнопки – Ctrl + Esc + Shift , і у вікні знайдіть наступний елемент:

WPS Office – що це за програма, варто встановлювати?

Зазначу, що в списку може бути кілька об’єктів з характерним червоним значком, і навіть з назвами на китайській мові. Потрібно зняти всі завдання!

 • Наступний крок – видалення через «Програми та компоненти» (заходимо через «Панель управління»):

WPS Office – що це за програма, варто встановлювати?

 • Знаходимо в переліку непотрібний софт і клікаємо по кнопці «Видалити» у верхній частині вікна. У моєму прикладі все російською, але у Вас можуть бути ієрогліфи в назві:

WPS Office – що це за програма, варто встановлювати?

Зверніть увагу, що в новій версії Windows 10 потрібно шукати встановлені утиліти в меню Програми та можливості» (викликаємо натисканням Win + X ):

WPS Office – що це за програма, варто встановлювати?

 • Сподіваюся, що майстер деінсталяції буде русифіковано, тоді проблем виникнути не повинно. Але буває і так:

WPS Office – що це за програма, варто встановлювати?

 • Просто виконайте дії, наведені на скріншоті – і життя налагодиться!
 • Наостанок обов’язково чистимо реєстр від сміття і слідів вірусу. Зробити це можна як вручну, так і автоматично – за допомогою CCleaner.

Ось ми і розібралися WPS Office що це за програма, варто встановлювати. Однозначно не можу порадити дане рішення, оскільки більше негативних відгуків. Найголовніше, вчасно помічати підвищення навантаження і приймати відповідні заходи.

З повагою, Віктор!