Онлайн перекладач з фото – кращі сервіси і додатки

916

Доброго дня. Вам коли-небудь потрібно було перекласти текст на фотографії, вивісці? Раніше для цього доводилося використовувати стандартний перекладач. Сьогодні для цього створено онлайн перекладач з фото. У цій статті ми познайомимося з такими сервісами ближче і розглянемо найбільш популярні з них. Для того щоб ним скористатися, необхідно зробити фото з написом, програма її розпізнає і переведе.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Онлайн помічник від Google
 • Lingvo Dictionaries
  • ABBYY TextGrabber OCR: Розпізнавання тексту + перекладач
 • Translator
 • iSignTranslate для iOS
 • Сервіс від Яндекс
 • Кілька порад

Онлайн помічник від Google

Це додаток стало одним з найбільш популярних в Гугл Плей. Цей перекладач може розпізнавати текст на знімку, а також дає можливість нам працювати з традиційним перекладачем. Для нормального функціонування сервісу не обов’язково підключатися до мережі, необхідно просто завантажити додаткові мовні пакети. Крім цього є наступні опції:

 • робота з СМС, сторонніми додатками, знімками камери;
 • сканування слів, написаних вручну (можна навіть намалювати ієрогліф);

 • розпізнавання голосу.

Онлайн фото-перекладач швидко сприймає не тільки часто використовувані діалекти, але і ті, що зустрічаються досить рідко, наприклад, угорська, індонезійська. Для грамотної трансляції слів на таких мовах потрібно більше часу. Так що краще користуватися ним в тих випадках, коли у фразі є часто запитувана інформація, вона може зустрічатися в місцях, часто відвідуваних туристами, в побуті.

Онлайн перекладач з фото – кращі сервіси і додатки

Програма видає не тільки переклад, але і оброблений текст, а також його транскрипцію, тобто правильну вимову. Варто відзначити один невеликий нюанс, який поки не дороблений – деякі слова трохи зміщуються в процесі обробки, приблизно на одну сходинку. Ще один недолік – якщо включити блокування екрану після зробленого перекладу, а потім знову активувати дисплей, результат роботи загубиться і все доведеться починати спочатку. Скачується абсолютно безкоштовно на Android-пристрої. Або ж можна скористатися онлайн версією через браузер – translate.google.com.

Lingvo Dictionaries

Додаток для смартфонів від компанії ABBYY сьогодні не тільки може працювати з текстами на будь-якому з тридцяти діалектів, але і має опцію взаємодії з фото. Також користувачам будуть корисні:

 • вправи для швидкого запам’ятовування слів;
 • грамотна озвучка від мовних носіїв;
 • опція збереження слова у словник.

Онлайн перекладач з фото – кращі сервіси і додатки

З фотографією онлайн сервіс працює майже ідеально, тим більше, якщо якісне освітлення і зйомка була не бічній. У зворотному випадку він навіть не зробить спроби відсканувати навіть частина знімка, просто видасть повідомлення про неможливість роботи. Останню версію оновили, підкоригували, так що багато помилки виправлені. Програма тепер не висне, коли завантажено відразу кілька словників, можете придбати за невелику плату набори окремих говірок. Цей помічник також забезпечує комфортну роботу зі словниковим загальним каталогом. Платити за скачування не потрібно. Крім того, доступна Live-версія для швидкого перекладу навіть без доступу до мережі.

Онлайн перекладач з фото – кращі сервіси і додатки

ABBYY TextGrabber OCR: Розпізнавання тексту + перекладач

Ще один онлайн софт від компанії ABBYY, який спеціалізується на розпізнаванні слів з фото. Варто відзначити найголовнішу особливість – можна робити транслейт з шістдесяти вбудованих мов, при цьому не потрібно завантажувати додаткові пакети. Текст розпізнається без інтернету, але для того щоб його перевести, доведеться активувати передачу даних. Є функція редагування відсканованого і переробленого матеріалу, збереження його на мобільному пристрої, додатково все зберігається у внутрішній пам’яті програми, де з усім цим можна працювати.

Онлайн перекладач з фото – кращі сервіси і додатки

Вбудованих мов дуже багато, тому додаток важкувато розпізнає потрібний, на це йде багато часу. Краще всього заздалегідь вибрати мову розпізнавання, який відповідає оригіналу, так ви швидше отримаєте результат. З некритичних недоліків варто відзначити, що встановлена опція завантаження фото з галереї може підтримувати виключно традиційні формати знімків. Крім цього, немає форматування тексту при показі обробленого знімка – текст з’являється суцільний, без позначення абзаців, проміжків, відступів, є вони тільки між словами. Сервіс також може:

 • обробити онлайн зображення;
 • перекласти його на потрібну мову, доступний для завантаження.

Додаток виконує тільки фото переклад, сам сервіс все розпізнає, але для цього потрібен доступ до мережі і Гугл перекладач, так що у самого софта немає бази для здійснення переказу, користуватися ним в режимі офлайн не вийде.

Translator

Для власників Windows Phone також є спеціальний софт. У цієї програми просто назва, але основні опції повністю відповідають сучасним запитам. Додаток розробила компанія Bing. Воно допоможе запам’ятовувати іноземні слова з допомогою функції встановлення так званого “слова дня” на основний екран смартфона. Цікава деталь – сервіс може написати оброблені слова відразу поверх знятого фото. Наприклад, вам потрібно перекласти з англійської, ви робите фото, і додаток переклад пише відразу на цьому фото. Це не дуже зручно, якщо багато слів, шрифт дрібний, але опція при необхідності відключається.

Онлайн перекладач з фото – кращі сервіси і додатки

iSignTranslate для iOS

Програма справляється з вивісками великого розміру і заголовками в онлайн режимі. Найцікавіше, що її випустили російські розробники. Після завантаження будуть доступні тільки дві мови, так що можна буде виконувати тільки російсько-англійський переклад і навпаки. Але при бажанні ви можете придбати інші вісім за шістдесят шість рублів кожен, серед них будуть німецька, китайська та інші.

Обов’язково знадобиться з’єднання з інтернет, тому як для роботи застосовуються інші перекладачі від Гугл, Яндекс. Поки бувають збої в роботі, іноді з’являється помилка, для того щоб її виправити, необхідно навести свою камеру на інший предмет і знову повернути. Ширина напису повинна бути п’ять-тридцять мм, а шрифт тільки базовий. Якщо нерухомо тримати камеру приблизно секунд п’ятнадцять, вийде відмінний грамотний переклад, що не може не радувати.

Сервіс від Яндекс

У цьому помічника є технологія оптичного розпізнавання символьної OCR, завдяки якій зображення відокремлюються слова. Далі застосовуються технології самого Яндекс, йде переклад відокремленого матеріалу на потрібну мову. Послідовність виконання буде наступною:

 • заходьте в Яндекс Перекладач в розділ з картинками (через браузер на комп’ютері або мобільному гаджеті);
 • вибираєте мову оригіналу, для цього потрібно натиснути на вибраний, якщо він вам невідомий, сервіс активує автораспознаваніе;
 • вибирається мова для транслейта, за замовчуванням стоїть російська;
 • знаходьте файл на комп’ютері або перетягуєте зображення в віконце онлайн перекладача.

Онлайн перекладач з фото – кращі сервіси і додатки

Після завершення роботи натискаєте на відкриття. Навіть знімки поганої якості можуть бути переведені, для цього передбачені окремі функції – нові технології перекладу. Доступна і версія для смартфонів Android.

Онлайн перекладач з фото – кращі сервіси і додатки

Корисний контент:

 • Римські цифри від 1 до 20 — як набрати на комп’ютері?
 • Виправляємо помилку «iPhone відключений, підключіться до iTunes»
 • Як скасувати підписку в Appstore на непотрібні сервіси
 • Як накласти музику на відео онлайн — кращі сервіси

Кілька порад

Під час онлайн роботи зі знімками, варто звертати особливу увагу на такі моменти:

 • рівень якості текстового розпізнавання залежить від якості джерела;
 • для того щоб додаток відразу відкрило картинку, знімок необхідно зберегти в популярному і часто використовується форматі, наприклад, JPEG або PNG;
 • по можливості перевіряйте отриманий матеріал, для того щоб позбутися від помилок;
 • переклад тексту є машинним, так що результат не завжди буде на 100% грамотним.

Якою онлайн перекладач з фото вибрати, вирішувати тільки вам, я перерахував найбільш популярні сервіси, які дійсно добре справляються зі своїми завданнями. А яким користуєтеся ви? Може бути, у вас є свій рейтинг таких додатків, мені буде цікаво дізнатися.

З повагою, Віктор!