Приватна космічна станція starlab з’явиться на орбіті землі до 2027 року — вона буде приймати туристів і проводити дослідження

18

Компанії nanoracks, voyager space і lockheed martin оголосили про намір побудувати на низькій навколоземній орбіті приватну космічну станцію до 2027 року. Передбачається, що орбітальна станція під назвою starlab стане туристичним центром, а також місцем проведення різних досліджень.

Зображення: nanoracks / lockheed martin / voyager space

«щоб задовольнити потреби в космосі уряду сша, міжнародних космічних агентств і комерційних організацій, лідери галузі розроблять starlab спеціально для зростаючої космічної економіки та задоволення попиту з боку клієнтів на космічні послуги, такі як вивчення різних матеріалів, вирощування рослин і діяльність астронавтів», — йдеться в прес-релізі компаній.

Передбачається, що розрахована на чотирьох осіб станція starlab буде доставлена в космічний простір за один пуск, який попередньо намічений на 2027 рік. Станція буде сформована з житлового модуля об’ємом 340 м3, силового і рухового агрегатів, лабораторної установки і масивної роботизованої руки-маніпулятора. Для порівняння, внутрішній простір міжнародної космічної станції становить 916 м3, що еквівалентно простору всередині авіалайнера boeing 747.

Варто відзначити, що до моменту реалізації проекту зі створення станції starlab у неї вже можуть з’явитися конкуренти. Наприклад, компанія axiom space планує запустити приватний модуль до мкс в 2024 році і ще три модулі до 2027 року. Американська компанія sierra space з колорадо веде розробку проекту зі створення приватної орбітальної станції. Аерокосмічна компанія blue origin, що належить мільярдерові джеффу безосу (jeff bezos), також висловила зацікавленість в реалізації подібного проекту.