Глава “мегафона” : якщо в росії не з’явиться нормальний 5g, якість зв’язку почне деградувати

12

За словами глави «мегафона» хачатура помбухчана, якість зв’язку в російських мережах четвертого покоління помітно впаде менш ніж через 10 років — якщо операторам зв’язку не виділять нові радіочастоти для впровадження 5g. У інших операторів прогноз ще більш несприятливий.

Rbc.ru

За словами помбухчана, у міру зростання населення в міських агломераціях зростає і навантаження на мережі зв’язку, обсяг споживання даних зростає приблизно на 40-50% на рік, більш ресурсоємними стають додатки, відео та інший контент. І як будь-яка мережа, 4g має свої фізичні обмеження-мережа просто не може передавати більше певного обсягу трафіку, так що з ростом числа абонентів буде падати швидкість і якість передачі для кожного з них.

«якщо в наших агломераціях протягом якогось осмисленого часу не з’явиться нормальний стандарт 5g, то якість звичайного користувацького досвіду мобільного зв’язку почне деградувати”, – заявив помбухчан.

Операторам доводиться регулярно збільшувати число базових станцій, зменшуючи зону покриття і забезпечуючи прийнятну якість зв’язку на території. Як повідомив глава «мегафона», частина виділених для 4g ще в 2012 році частот мобільні оператори досі не можуть використовувати — їх сигнал блокується телемовними компаніями. Для мереж п’ятого покоління держкомісія з радіочастот (гкрч) виділила частоти 24,25–24,65 ггц, але використовувати їх неможливо. Тут заважає обов’язкова вимога використовувати російське обладнання, яке поки що просто не існує.

За даними інших великих операторів зв’язку, деградація якості зв’язку 4g може наступити ще раніше — через два-три роки. Поки оператори заявляють, що оптимальним рішенням є використання частот 3,4–3,8 ггц, зайнятих силовими структурами.

Оскільки передача їх комерційним організаціям не влаштовує російську владу, ті пропонують виділити замість частоти 4,8–4,99 ггц, але на думку найбільших операторів, робота 5g в цьому діапазоні призведе до сукупних збитків до 2030 року в розмірі 354,3 мільярда рублів, причому збитки будуть рости до 2040 року. Оператори наполягають, що навіть з витратами на переведення систем силовиків на інші частоти їм вдасться вже в 2027 році отримати прибуток у розмірі 44,2 мільярда рублів.