VulkanRT що за програма, для чого потрібна?

437

Доброго дня. Нерідко комп’ютерні користувачі виявляють на своєму ПК нові файли і папки, які викликають підозру і бажання видалити невідомий об’єкт. Сьогодні розповім про одне з таких елементів – VulkanRT що за програма, для чого потрібна, можна її усунути.

Дивна знахідка

Не так давно я від нічого робити вирішив покопатися у файловій системі Windows 10 в надії знайти щось нове. Мені на очі попалася папка VulkanRT, всередині якої розташовувався вкладений каталог з назвою 1.0.3.9. Я відразу зрозумів, що ці цифри вказують на версію програмного забезпечення. Відкривши директорію, побачив декілька файлів, серед яких був дєїнсталлятор UninstallVulkanRT (призначений для видалення програми).

Моя перша думка була пов’язана з настирливою рекламою «Вулкан – ставки на спорт», яка присутня скрізь в інтернеті. Не вже то я підчепив вірус Adware? Але, перш ніж знести все це справа в «Кошик», вирішив пошукати відповіді в мережі.

З чим ми маємо справу?

Як виявилося, за кілька днів до цієї знахідки в панелі GeForce Experience у мене з’явилося повідомлення про те, що для мого відеоадаптера доступні оновлення. Оскільки я довіряю цьому софту, то без будь-яких сумнівів скачав апдейт, запустив автоматичну оптимізацію ігор. І вже потім дізнався на одному тематичному форумі, що саме утиліта від nVidia завантажила на ПК відсутні бібліотеки, необхідні для деяких «игрулек». Питання: «VulkanRT що це за програма і чи потрібна вона?» відразу ж знявся з порядку денного.

Якщо хочете завантажити дані драйвера вручну, раджу це робити виключно на офіційному сайті за посиланням – https://developer.nvidia.com/vulkan-driver. На сторінці, що відкрилася, треба вибрати Вашу версію операційної системи і розрядність (дізнатися, яка у Вас – 32 або 64 біт):

VulkanRT що за програма, для чого потрібна?

Дана утиліта потрібна для поліпшення графіки і прискорення обробки 3D моделей. З її допомогою продуктивність в ігрових додатках істотно збільшується, при цьому навантаження на центральний процесор, відеокарту практично не підвищується. Це свого роду заміна застарілої технології OpenGL для сучасних платформ (не тільки Віндовс, але і Android, Linux), що підтримують DirectX 12.

Багато експертів з упевненістю заявляють, що цей інструмент буде залишатися незамінним для справжніх геймерів в найближчі кілька років. Бути може з’явитися щось нове, або ж розробники просто будуть розвивати далі Вулкан РТ.

З усього вищесказаного можна зробити очевидний висновок – видаляти VulkanRT не варто ні в якому разі, якщо хочете, щоб графіка в іграх була більш приваблива без підвищення споживання системних ресурсів. Раптом, все ж таки, захочете усунути цей об’єкт, потрібно робити це правильно:

  • Заходите в папку з номером версії, розташованої по шляху:

Диск З | Program Files(x86) | VulkanRT |

VulkanRT що за програма, для чого потрібна?

  • Запускаєте файл UninstallVulkanRT і дотримуйтесь простим інструкціям «майстра».

Пропоную переглянути наступні відеоролики для оцінки можливостей і переваг описаної в статті технології.

З повагою, Віктор!