Компанії почали переносити виробничі майданчики з в’єтнаму назад в китай

16

Влітку цього року нова хвиля пандемії почала створювати проблеми виробникам електроніки, що мають підприємствами у в’єтнамі. Паралізуючи роботу місцевих підприємств, влада в’єтнаму стали мимовільними винуватцями перенесення замовлень на випуск тих чи інших виробів в китай, звідки багато виробників методично мігрували протягом декількох попередніх років.

Як пояснює digitimes з посиланням на видання saigon times, затримки з поставками продукції, що випускається на півночі в’єтнамі, почалися ще в травні цього року. Збірка навушників apple airpods останнього покоління і смартфонів google pixel 6, наприклад, була налагоджена саме в китаї з міркувань забезпечення стабільності поставок в умовах пандемії.

джерело зображення: digitimes

Дана тенденція стосується не тільки електроніки, але і багатьох інших видів продукції. Американські імпортери в результаті повинні будуть розщедритися на більш високі мита, оскільки тарифна політика сша з часів трампа не особливо зазнала змін. Відповідно, міграція виробництв в китай неминуче підніме вартість товарів на ринку сша. Якщо виробники при цьому будуть нести більш високі витрати, то і на інших ринках подібний ефект теж себе проявить.