80070103 помилка оновлення Windows 7 – як виправити?

374

Доброго дня. Щоб Ваша система була актуальною і максимально захищеною від зовнішніх загроз, її необхідно регулярно оновлювати. Поки що не всі користувачі перейшли на найсвіжішу версію ОС Microsoft, тому у деяких часто виникає 80070103 помилка оновлення Windows 7 – як її виправити? Про це зараз детально розповім.

Що за помилка Windows Update з кодом 80070103?

Найчастіше її причиною стає конфлікт драйверів обладнання з операційною системою. Приміром, у Вашому ПК встановлена нова відеокарта Nvidia або AMD, для якої виробники періодично випускають апдейти. Оскільки підтримка ОС Віндовс 7 вже офіційно припинено, розробники не оптимізують драйвера під застарілу версію «операційки». Як результат, після установки оновлень виникає конфлікт, що призводить до помилки. Windows не може завантажити та встановити нові паки, оскільки вони не сумісні з програмним забезпеченням обладнання.

Ось як це виглядає у реальному житті:

Цілком логічно припустити, що вихід тільки один – перейти на «десятку» і не мучитися. Розумне рішення, з урахуванням того, що ця ОС працює дуже стабільно. Особисто у мене немає ніяких скарг.

Але якщо не ходіть нічого кардинально змінювати, то є кілька рішень.

Код 80070103 невідома помилка – як виправити?

У першу чергу спробуйте перезавантажити центр оновлень:

  • Запускаємо консоль командний рядок з правами адміна. Для цього йдемо в меню «Пуск», в розділі «Усі програми» шукаємо категорії «Стандартні» і всередині виявляємо потрібний елемент. Клацаємо по ньому правою кнопкою мишки і вибираємо запуск з правами адміністратора.
  • Наступний крок – у «чорному вікні» прописуємо команду зупинки сервера оновлень:

net stop wuauserv

80070103 помилка оновлення Windows 7 – як виправити?

  • Після натискання на Enter відбудеться запитувана дія. Це займе кілька секунд. Після чого необхідно знову запустити сервер. Вводимо:

net start wuauserv

Тепер можна перейти до Центру оновлень і здійснити пошук апдейтів.

Зазначу, що крім цієї помилки з кодом 80070103 можуть виникати такі:

  • 0xc000007b
  • 0xc000000f
  • 0x8007007b
  • 0x80070643

Другий спосіб, який також може допомогти – це відключення оновлень драйверів від Microsoft. Неважливо, який у Вас обладнання – Intel, AMD, Nvidia – Майкрософт може автоматично завантажувати актуальне для нього з інтернету. І тоді є ймовірність прояву дефекту. Щоб цього не сталося слідуємо інструкції:

  • Відкриваємо центр оновлень Віндовс (через меню «Пуск» або «панель управління»);
  • Переходимо до перегляду важливих апдейтів (є кнопка праворуч);
  • Знаходимо в переліку елементи, що стосуються драйверів і клацаємо по ньому правою кнопкою мишки – вибираємо «Приховати…»:

80070103 помилка оновлення Windows 7 – як виправити?

Тепер 80070103 помилка оновлення Windows 7 не повинна давати про себе знати. Але я все ж настійно рекомендую переходити на «десятку». Методів існує багато, як офіційні, так і не зовсім. Вирішувати Вам.

З повагою, Віктор!