Відновлення IMEI через інженерне меню

407

Доброго дня. Проблема з відсутністю IMEI може виникнути на будь-якому Андроїд пристрої. Якщо у вас пропав сигнал зв’язку, не виходить зайти в інтернет або зробити дзвінок, швидше за все знадобиться відновлення IMEI через інженерне меню. Є й інші способи, але це можна назвати найбільш зручним і універсальним.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Чому це відбувається?
 • Де знаходиться?
 • Інструкція з відновлення через інженерне меню

Чому це відбувається?

Помилка може виникнути з кількох причин:

 • Прошивка була виконана некоректно;
 • Виникла помилка при поверненні апарату до заводських параметрів.

Є моделі гаджетів китайського виробництва, які можуть функціонувати без цього ідентифікатора, але якщо ви є власником високоякісного мобільного пристрою популярної марки і Май раптом злетів, воно почне працювати неправильно.

Як вчинити в такій ситуації? В першу чергу, уважно ознайомитись зі статтею, виконувати всі інструкції і знайти комбінації символів для виклику інженерного меню. Наприклад, у вас смартфон Самсунг Galaxy, значить, комбінацію потрібно шукати саме для нього.

Відновлення IMEI через інженерне меню

Де знаходиться?

Для того щоб зробити відновлення, необхідно спочатку дізнатися, де зберігається IMEI. Зараз на багатьох девайсах стоять процесори Медіатек, так от на них ідентифікатор розташований в NVRAM. Крім того, в ньому також можна знайти інформацію про калибровках бездротових прийомопередавача, відомості з ідентифікації і всілякі параметри деяких значень.

У прошивці MTK виділено спеціальне місце в пам’яті, назване NVRAM. При першому включенні телефону дані звідти будуть скопійовані в каталог /data/nvram. У процесі роботи інформація каталогу може змінюватися з різних причин, в тому числі з-за неправильної прошивки.

Інструкція з відновлення через інженерне меню

Для того щоб дізнатися, що май на Samsung або якомусь іншому смартфоні злетів необхідно:

 • ввести комбінацію *#06#. Якщо є проблеми, то під IMEI 1 IMEI 2 буде просто порожнє місце;
 • включити Wi-Fi, якщо NVRAM пошкоджений в списку з’явиться підключення «Nvram warning err = 0x10».

У таких випадках можна переходить до відновлення через інженерне меню. Основна перевага методу в тому, що не потрібні root права і різні додаткові програми, все можна зробити одразу в апараті. Для зміни ідентифікатора необхідно подивитися на коробці від девайса або під його кришкою комбінацію. Далі слід:

 • у телефоні ввести *#*#3646633#*#* (для кожного обладнання команда зазвичай буває своя, приміром, на Lenovo вводиться ####537999#.);
 • у меню, натиснути на Connectivity;
 • зайти в CDC Information — Радіо Інформація (англ.);
 • в підменю є 2 категорії: Phone 1 і Phone 2, тобто 1-й і 2-й слот для сімок, нам потрібен перший;
 • там, де прописано «AT+» пишемо англійську «E», натискаємо AT+EGMR=1,7,» IMEI» (май вводите власний) і тиснете на активацію команди.

Відновлення IMEI через інженерне меню

Після завершення всіх цих дій повинна висвітитись напис ОК, це означає, що все пройшло успішно, якщо з’являється фраза At command is failed to send – щось наплутали. Варто запам’ятати, що після символів AT+ необхідно робити пробіл. Далі ви дотримуєтеся тієї ж інструкції і вводите другий номер, але тут необхідно вибирати AT+EGMR=1,10,»IMEI». Перезавантажуємо пристрій, і перевіряєте ідентифікатор комбінацію *#06#.

Не варто самостійно придумувати цей унікальний код, краще вводити «рідний», у протилежному випадку можуть виникнути проблеми з роботою мобільного зв’язку.

Для відновлення май на апараті Qualcomm, необхідно буде підключатися до ПК, завантажувати спеціальні драйвера.

Є ще один спосіб прописати ідентифікатор через інженерне меню, він підходить для тих, у кого не виходить завершити процес першим способом, описаним вище:

 • набираєте *#*#3646633#*#* для входу в потрібне меню (на Explay fresh *#*#84666364#*#*);
 • знаходьте рядок “Telephony” і вибираєте “GPRS”;
 • вводите спочатку код 1, потім 2 і тиснете “WRITE IMEI”;
 • вимикаєте і знову включаєте обладнання.

Якщо щось не виходить, варто скористатися спеціалізованим софтом. Можна скачати Maui meta – утиліту, призначену для бекапа апаратів на МТК.

Відновлення IMEI через інженерне меню

Є також програма-прошивальщик – SP Flash Tool. Тут також дуже важливо виконувати всі інструкції і чітко їм слідувати, в зворотному випадку сучасний гаджет можна відразу викидати.

Відновлення IMEI через інженерне меню

Відновлення IMEI через інженерне меню
Завантажити: SP Flash Tool
Завантажено: 5, розмір: 0, дата: 06.Лис.2017

Зробити відновлення IMEI через інженерне меню досить просто. Найголовніше – не придумувати свої комбінації, а робити все за правилами. Якщо у вас виникли питання, залишайте їх у коментарях.

З повагою, Віктор!

Відновлення IMEI через інженерне меню