Глава intel: в автомобілях буде застосовуватися все більше чіпів-до 2030 року вони забезпечать до 20% собівартості машини

8

На автосалоні в мюнхені глава intel пет гелсінгер (pat gelsinger) спрогнозував, що до 2030 року на напівпровідники припадатиме більше 20% від вартості всіх компонентів автомобілів преміум-класу. Це відповідає п’ятикратному зростанню в порівнянні з 4% в 2019 році.

Зростання затребуваності напівпровідників в автомобільній промисловості збігся зі зростаючим попитом на чіпи в цілому. Гелсінгер передбачив, що загальний ринок автомобільних мікросхем до кінця поточного десятиліття досягне $115 мільярдів, що становить понад 11% всього ринку чіпів. Глава intel вважає, що така тенденція обумовлена тим, що він називає «оцифровкою всього»: повсюдними обчисленнями, зв’язком, хмарними сервісами і штучним інтелектом.

Глава intel вважає, що поточна ситуація на ринку напівпровідників обіцяє як проблеми, так і величезні можливості. Він упевнений, що зараз дуже вдалий час для intel щоб зміцнитися на ринку мікросхем для транспортної промисловості. Гелсінгер нагадав, що intel планує побудувати в європі як мінімум два нових передових заводи з виробництва чіпів. Компанія збирається інвестувати в них близько 80 мільярдів євро протягом наступного десятиліття. Він також детально розповів про раніше анонсовану стратегію idm 2.0 і поділився тим, як вона буде застосовуватися в автомобільній і мобільній галузях в євросоюзі.

Компанія intel foundry services, яка займеться контрактним виробництвом чіпів, веде активні обговорення з потенційними клієнтами в європі, включаючи автомобільні компанії та їх постачальників. В даний момент велика частина чіпів для автомобільної промисловості проводиться з використанням застарілих технологій. Intel співпрацює з європейськими автовиробниками і виділяє значні кошти для того, щоб допомогти розробникам автомобільних чіпів перейти на більш сучасні техпроцеси. Сьогодні компанія оголосила про плани щодо розширення виробничих потужностей на своїй фабриці в ірландії.

Щоб підкреслити прихильність intel системам безпілотного водіння, гелсінгер розповів про роботу mobileye, що займається розробкою систем допомоги водієві і функцій автономного водіння, а амнон шашуа( amnon shashua), генеральний директор mobileye, представив перший серійний транспортний засіб, оснащений системою автономного водіння mobileye drive.