Як вибрати блокнот

5-20-2021

Стильний, зручний блокнот – обов’язковий аксесуар як ділової людини, так і креативного студента. Але вибирати блокнот варто за деякими критеріями. Рекомендую блокнот щоденник за кращою ціною.

Студенту потрібна проста і компактна записна книжка, процвітаючому бізнесменові – зручний органайзер з календарем і можливістю планувати тиждень і кожен день, а творчій людині блокнот для замальовок. Виробники здатні задовольнити кожен з цих запитів – асортимент цього виду канцелярської продукції широкий.

Вибір блокнота, записної книжки, щоденника

На що звернути увагу при виборі цього зберігача інформації?

Щільність паперу. Занадто тонкі сторінки можуть просвічуватися. Товста папір теж має недоліки: вона обтяжить блокнот, а вирвати лист з нього, якщо виникне така потреба, буде важко. Для письма ручкою або олівцем цілком підійде офсетний папір щільністю 80-100 г / м.

Для малювання краще вибирати більш високу щільність листів – тоді в них можна буде робити замальовки не тільки олівцем, а й чорнилом, тушшю і акварельними фарбами.

Спеціальний блокнот для замальовок називається Скетчбук. Щільність паперу в ньому повинна бути близько 160 г / м.

Обкладинка. Вона може бути виконана з картону, ламінованого картону, шкіри, шкірозамінника, тканини і ще цілого ряду матеріалів. Зрозумілим є одне, чим активніше буде використовуватися блокнот, тим міцніше потрібно вибирати матеріал. Щільна обкладинка також підійде тим, кому часто доводиться записувати щось в польових умовах – при листі вона буде служити опорою.

Кріплення листів. Це може бути плетіння (буває твердий, м’який, напівм’який) або пружина. Другий варіант відрізняється більшою зносостійкістю. Пружини можуть бути виконані з пластика або металу. Якщо потрібно часто виривати листи, таке кріплення підійде більше.

Розмір. Найчастіше виробники використовують маркування A3: 297 x 420 мм, A4: 210 x 297 мм, A5: 148 x 210 мм, A6: 105 x 148 мм, A7: 74 x 105 мм.

Деякі бренди використовують інші позначення: B5: 176 x 250 мм, B6: 125 x 176 мм, B7: 88 x 125 мм. Але бувають і нестандартні розміри.

Клітка або лінія. Сторінки можуть бути:

  • до клітки
  • в лінію
  • в точку
  • неліновані
  • комбіновані.

Вважається, що графления лініями сторінки більше підходять для людей гуманітарних професій. На них зручно записувати тексти, думки, спостереження.

Якщо господар блокнота переважно має справу з цифрами, краще вибирати листи в клітку. Вони будуть хорошим помічником для аналітика, бухгалтера, студента-математика і продавця.

Для представників технічних професій, яким потрібно креслити довільні графіки або замальовувати різні геометричні фігури, передбачені блокноти з листами в точку.

Чисті неліновані сторінки ідеально підходять для замальовок та ескізів.

У випадках, коли в записній книжці потрібно зберігати одночасно і записані тексти, і цифри з графіками і схемами, ідеально підійдуть комбіновані варіанти. Є блокноти, які складаються з блоків сторінок, розлінованих по-різному.

ломка стереотипів

Колір сторінок в блокноті найчастіше має різні відтінки білого або жовтуватого. Але можуть бути і зовсім несподівані рішення. Наприклад, відомий бренд Moleskine випускає цей вид канцелярської продукції з абсолютно чорними листами. Писати чи малювати на них можна не тільки білою, а й спеціальними кольоровими ручками. Вони також підходять для замальовок пастеллю або аквареллю.

Цей же виробник любить експерименти з розмірами. Він випускає компактні екземпляри, листи яких при бажанні можна збільшувати – вони просто складені в гармошку.

Музичні блокноти. Необхідність зберегти на папері свій творчий порив може виникнути не тільки у художника, а й музиканта. Спеціально для них випускаються блокноти з нотним станом.

Тематичні блокноти. Це може бути записна книжка для садівника з фото і довідковими даними про рослини, для собаківника – з фото і описами різних порід, і навіть для любителів пива з відомостями про історію цього напою, різноманітті сортів і традиціях його вживання.

Відмінним подарунком для любителя подорожувати стане блокнот, присвячений якомусь місту. Крім листів для записів в них є інформація про місто, його докладна карта, список пам’яток та ін.

Щоденник. У ньому інформація розподіляється по датам. Відмінне рішення для ділових людей, яким потрібно ретельно планувати кожен день.

Алфавітна записна книжка зручна для зберігання адрес і телефонів.

Організатор – це окремий вид блокнотів, що відрізняється багатофункціональністю. Вони містять календар, адресну книгу, кишеньки для карток і документів, карту часових поясів і багато іншого. У сучасних моделях також може бути передбачено відділення для iPad.

Самий простий блокнот на 48 аркушів формату А6 на пружинному кріпленні коштує менше 10 грн. Стільки ж більш щільних аркушів нестандартного розміру 16х23, які підійдуть для малювання олівцями, маркерами і фарбами, будуть коштувати близько 100 грн. Діловий блокнот-органайзер розміром А5 в жорсткій обкладинці зі шкірозамінника обійдеться в 500-700 грн.