Як включити Яндекс Дзен і дивитися, читати стрічку новин?

393

Доброго дня. Не так давно з’явився відмінний спосіб, як стежити за останніми подіями у світі. Досить включити в браузері Яндекс Дзен і дивитися, читати стрічку новин з обраної тематики. Зараз детальніше дізнаєтеся, що це за технологія, як її активувати (або, навпаки, відключити). Наприкінці текстової інструкції буде ще і відео!

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що за «дзен»?
 • Як включити Яндекс Дзен?
 • ЧОМУ Я НІЧОГО НЕ БАЧУ?
  • Застаріла версія браузера
  • Пошкоджені модулі
 • Яндекс Дзен для Андроїд
 • Відео

Що за «дзен»?

У компанії Yandex придумали оригінальне рішення для популяризації новинних ресурсів і додаткового показу реклами. Тепер у браузері Яндекс за замовчуванням (відразу після установки) Вам пропонують налаштувати стрічку рекомендацій, яка у мене виглядає наступним чином:

Ще не так давно при першому запуску з’являвся наступний вибір:

Як включити Яндекс Дзен і дивитися, читати стрічку новин?

Після отримання згоди, система пропонувала кілька популярних ресурсів, відзначивши які Ви могли налаштувати індивідуальні переваги. Але в наступних версіях ВХ вирішив автоматично визначати інтереси на підставі відвідуваних Вами сайтів.

При відкритті браузера нам показуються «плитки» сайтів, які Ви відвідуєте найчастіше, а якщо перегорнути нижче, то побачите стрічку цікавих ресурсів. У кожному блоці є зображення, заголовок, короткий опис і посилання на ресурс. Нижче є два значка – «палець вгору» і «палець вниз», за допомогою яких Ви можете висловлювати своє відношення до статті. Якщо вона Вам не цікава, просто клікаєте по «дизлайку» і публікація буде прихована. Також. Ви можете назавжди заблокувати джерело, щоб не бачити новини з нього:

Як включити Яндекс Дзен і дивитися, читати стрічку новин?

Програма використовує унікальний алгоритм, враховуючи Ваші інтереси під час відвідування різних сайтів, щоб потім пропонувати Вам відповідний контент. Спочатку кількість статей може бути невеликим, або їх може взагалі не бути. Це пов’язано з тим, що пошукова система ще не вивчила переваги і поки готує базу. Але вже через кілька днів Яндекс Дзен стрічка новин в Росії і в світі буде практично нескінченною. Гортати – не перегорнути!

Ще однією перевагою технології є відсутність дублів. Навіть якщо на різних ресурсах є однакові публікації, Yandex залишає тільки першоджерело, виключаючи з ранжирування плагіат. Крім того, щоб потрапити в систему власники сайтів повинні пройти сувору перевірку. Це дозволяє відсіяти купу «сміття», яким завалена мережу інтернет.

Рекомендуємо:

 • Виникла помилка HTML5 — як виправити?
 • Як зробити скріншот на Android і підключити смартфон до комп’ютера?
 • Як відключити AdBlock у браузері
 • Як на компі зробити скріншот екрану різними способами

Як включити Яндекс Дзен?

Це питання цікавить користувачів браузерів Opera, Google Chrome і Firefox. Але поки така можливість реалізована тільки в Яндекс браузері. Ніякі плагіни і розширення не допоможуть Вам впровадити подібний функціонал в Оперу або Хром. На жаль, така реальність!

Для активації функції Zen необхідно виконати найпростіші кроки:

 • У правому верхньому кутку програми натискаємо на значок головного меню (три смужки);
 • Всередині вибираємо пункт «Налаштування»;
 • Гортаємо перелік до розділу «Налаштування зовнішнього вигляду» і там ставимо галочку навпроти відповідної опції:

Як включити Яндекс Дзен і дивитися, читати стрічку новин?

Нічого подібного у Вас немає? Можливо, слід перейти до нового інтерфейсу, натиснувши на кнопку включення, як показано на наступному скріншоті:

Як включити Яндекс Дзен і дивитися, читати стрічку новин?

 • Для вступу змін у силу необхідно перезавантажити додаток – просто закрийте його, а через кілька секунд знову запустіть.

Впевнений, що після прочитання цієї інструкції відповідь на питання: «як відключити Яндекс Дзен?» здасться очевидним (просто знімаємо галочку в налаштуваннях).

ЧОМУ Я НІЧОГО НЕ БАЧУ?

Якщо Ви все зробили правильно, але рекомендації так і не з’явилися, навіть через кілька днів, то варто задуматися.

Насправді, причин подібного ефекту не так вже й багато, і зараз ми з ними розберемося.

Застаріла версія браузера

Якщо Ви давно не оновлювали Ваш оглядач, то це може бути одним з факторів, через які стрічка новин не працює.

Що потрібно зробити?

 • Для перевірки актуальності версії досить зайти в налаштування, перейти до самого останнього пункту – «Додатково», вибрати з підменю – «Про браузері». У новому вікні відобразиться потрібна інформація:

Як включити Яндекс Дзен і дивитися, читати стрічку новин?

 • Якщо присутня кнопка «Оновити» – сміливо натискаєте і чекаєте закінчення автоматичної установки. І обов’язково перезапускаємо програму.
 • Але може бути й інший варіант розвитку подій – Вас «відправлять» на офіційний сайт розробників, де потрібно буде завантажити інсталяційний файл, потім запустити його і дочекатися завершення процесу інсталяції.

Автор радить:

 • Як перевірити жорсткий диск на справність
 • Як видалити гру Sims 3 з комп’ютера?
 • Як msvcp140.dll завантажити для виправлення помилки
 • Як активувати Windows ReadyBoost 10 / 8 / 7

Пошкоджені модулі

Трапляється, що навіть оновлення не рятує. Тоді єдиним варіантом є тотальне видалення утиліти, після якого проводиться чиста установка.

Нічого складного в цьому немає, достатньо виконати кілька простих маніпуляцій, щоб потім можна було спокійно Яндекс Дзен новини дивитися на комп’ютері:

 • Заходимо в панель керування, використовуючи будь-який з способів.
 • Переходимо до режиму перегляду «Дрібні значки» і вибираємо розділ «Програми та компоненти»:

Як включити Яндекс Дзен і дивитися, читати стрічку новин?

 • Знаходимо в переліку браузер Yandex і тиснемо на кнопку «Видалити»:

Як включити Яндекс Дзен і дивитися, читати стрічку новин?

 • По завершенню слід зачистити всі сліди софта в системному реєстрі. Для цього підійде оптимізатор CCleaner (завантажити і подивитися відео інструкцію можна тут)

Як включити Яндекс Дзен і дивитися, читати стрічку новин?

 • Тепер відкриваємо офіційну сторінку для скачування веб-браузера клікаємо по помаранчевої кнопки:

Як включити Яндекс Дзен і дивитися, читати стрічку новин?

Може виникнути питання: а як зайти на сайт, якщо ми видалили браузер? Для цього можна використовувати стандартний Internet Explorer. Або ж попередньо збережіть установник на диск для подальшого запуску.

Яндекс Дзен для Андроїд

У вересні 2017 року з’явилася можливість скачати мобільну версію Yandex Zen для пристроїв під управлінням ОС Android. Ось посилання на утиліту в Google Play.

Як включити Яндекс Дзен і дивитися, читати стрічку новин?

Варто відзначити, що можна додати на головний екран віджет будь-якого розміру і читати, дивитися стрічку навіть без запуску програми. Попередньо у налаштуваннях можна задати коло своїх інтересів, вказати джерела, щоб сервіс відображав тільки самий корисний для Вас контент.

Незабаром очікується версія і для гаджетів Apple, керованих системою iOS.

Відео

Начебто розібралися. Якщо у Вас не вийшло включити Яндекс Дзен, щоб дивитися, читати стрічку новин, то обов’язково розкажіть свою ситуацію в коментарях.

З повагою, Віктор!