Як відключити Protect в Яндекс браузері – систему захисту Протект

320

Доброго дня. Сьогодні хочу поділитися оглядом на вельми суперечливу функцію Yandex browser і розповісти, як відключити Protect в Яндекс браузері. Спочатку розглянемо можливості цього інструменту, а потім перейдемо до покрокового опису керівництва по деактивації «Протект».

Корисне нововведення… чи ні?

Не всі користувачі відстежують зміни в кожній версії браузера Яндекс. Деякі з них відразу кидаються в очі (коли мова йде про інтерфейсі), інші ж дають про себе знати зрідка в процесі роботи.

Не так давно розробники Yandex вбудували в своє «дітище» підтримку технології Protect. Це свого роду захисний модуль, який не дозволяє переглядати потенційно небезпечні сайти. Але це далеко не всі можливості.

Ось перелік компонентів, що входять до складу «Протект»:

  • Надійне зберігання паролів;
  • Захищене з’єднання при підключенні до громадським Wifi точок доступу;
  • Блокування доступу до веб-сторінок, які можуть нанести шкоду користувачам (віруси, шахрайство тощо);
  • Онлайн сканування всіх файлів, які Ви завантажуєте з інтернету.

Здавалося б, прискіпатися не до чого. Так чому ж люди шукають спосіб технологію Protect Яндекс браузера як відключити?

Варто зазначити, що головне завдання нововведення – не усунути негативні наслідки, а завчасно попередити Вас про небезпеку. Приміром, коли маєте намір ввести пароль на сумнівному ресурсі, то з’являється таке повідомлення:

Це важливий момент, оскільки деякі джерела здатні красти особисті дані і отримувати доступ до платіжної інформації. Погодьтеся, не хотілося б втратити всі свої гроші, просто вказавши пароль на «фековом» сайті. А таких історій «ставок-гати» в інтернеті – ви переходите за посиланням на ресурс, який як дві краплі води схожий на офіційний, але насправді – це якісна «підробка». Тому, слід уважно дивитися на адресу посилання в рядку браузера. Але функція «Protect» може перевіряти все автоматично, щоб забезпечити додатковий захист.

Другий важливий фактор – створення безпечного Wifi з’єднання при використанні публічних мереж. Наприклад, присіли в парку з ноутбуком, з’єдналися з «вай-фаєм». На жаль, зловмисники здатні зламувати такі мережі і проникати у Вашу файлову систему. Щоб цього не сталося, Яндекс Protect створює надійний канал передачі даних, потрапити в який сторонні навряд чи зможуть.

Як відключити Protect в Яндекс браузері – систему захисту Протект

Не варто забувати і про шкідливих (шахрайських) сайтах, які здатні заражати ПК рекламними вірусами або чимось гіршим. Коли «Протект» активний, то система перевіряє кожне посилання, по якому Ви переходите. Порівняння здійснюється з даними, раніше внесеними в базу небезпечних ресурсів. Але навіть «порядні» сторінки перевіряються повторно, оскільки вони можуть бути зламані і стати причиною поширення небезпечних скриптів. Коли існує реальна загроза, то користувачеві показується таке вікно:

Як відключити Protect в Яндекс браузері – систему захисту Протект

Бувають випадки, коли свідомо «чисті» сайти блокуються. Це може бути пов’язано з використанням плагінів і доповнень, в коді яких є сумнівні елементи. Але не завжди це вказує на шкідливість.

Як відключити захист Protect на Яндекс браузері?

Якщо вважаєте, що система Протект заважає комфортному серфінгу, можете деактивувати її за лічені хвилини. Для цього досить перейти до налаштувань браузера:

  • Клікаємо по значку «три смужки» в правому верхньому кутку програми, далі вибираємо в меню, потрібний пункт;
  • Коли відкриється вікно, зверху побачите кілька вкладок. Слід перейти на «Безпеку» і відразу ж опинитеся на сторінці управління захистом Protect. До речі, можна просто в адресному рядку ввести посилання:

browser://protect/

Як відключити Protect в Яндекс браузері – систему захисту Протект

  • Ознайомтеся з опціями і приберіть позначку, які вважаєте непотрібними.
  • Після внесення змін не потрібно навіть перезапускати програму, деактивація відбудеться автоматично.

Але я рекомендую ретельно подумати перед прийняттям подібних рішень. Варто піддавати себе ризику? Хоча, якщо Ви використовуєте якісне антивірусне ПЗ, то можете сміливо відключити Протект в Яндекс браузері.

Зверніть увагу, що після чергового кардинального оновлення додатка захист може знову включитися.

Як відключити Protect в Яндекс браузері розібралися. Нічого складного! Хочу попросити Вас повідомляти про виявлені невідповідності цієї інструкції реальної картини, оскільки інтерфейс Yandex browser може оновитися з часом, і дане керівництво втратить свою актуальність.

З повагою, Віктор!

Як відключити Protect в Яндекс браузері – систему захисту Протект