Як підключити телефон до телевізора через USB, HDMI і без проводів

788

Доброго дня. Думаю, ви будете згодні зі мною в тому, що дивитися фото та відео у великому форматі завжди цікавіше і простіше. На телевізорі легко відтворювати мультимедійні файли, крім того, телефонну пам’ять можна використовувати в якості флешки. Існує кілька варіантів того, як підключити телефон до телевізора через USB і без проводів, все залежить від вашої техніки і наявності з’єднання кабелів. Давайте спробуємо розібратись з усім цим.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Геть дроти!
 • Просте рішення, як підключити телефон до телевізора
 • Бонуси від виробника
 • HDMI підключення телефону до телевізора
 • Як з телефону вивести зображення на телевізор через MHL
 • А як бути зі “старими”?

Геть дроти!

Підтримка технології Wifi Direct є сьогодні майже у всіх телевізорах, мають функцію бездротового з’єднання, і вже тим більше її мають практично всі телефони. Завдяки цій технології девайси з’єднуються між собою без точки доступу. При цьому TV бачить телефон не як простий накопичувач, а мультимедійний пристрій. Процес сполучення двох цих апаратів відбувається наступним чином:

 • В першу чергу включаємо на мобільному гаджеті Вай Фай Директ. Будь-яка версія операційки цей режим розташований у налаштуваннях бездротового підключення.

 • Далі виконуємо ті ж дії на ТБ. Опцію можна знайти в мережевих налаштуваннях, може трохи відрізнятися її розташування в залежності від марки апарату:

Як підключити телефон до телевізора через USB, HDMI і без проводів

 • Після активації цієї опції на телевізійному моніторі з’явиться список пристроїв, доступних для сполучення. Серед них знаходите свій мобільний апарат, вибираєте його і без проводів переглядаєте що завгодно на великому екрані.

Говорячи про Вай Фай Директ, не можна не згадати про Вай Фай Миракаст. Miracast є вдосконаленої і більш передовою технологією, так що поки її можуть не підтримувати всі девайси. Миракаст, подібно Директу, здатний з’єднувати гаджети без залучення маршрутизаторів.

Головними плюсами Miracast є:

 • Відмінна якість передачі об’ємної інформації (ідеально підходить для перегляду кіно)
 • Пару захищено шифрування WPA2
 • Відображається як екран мобільного пристрою, так і навпаки
 • Легко передає 3D і об’ємний звук
 • Економне заощадження заряду акумулятора.

Інструкція з підключення виглядає наступним чином:

 • Включення режиму Miracast у налаштуваннях TV.
 • Вибір на телефоні в розділі «Екран телевізора у списку доступних для вибору пристроїв.

Як підключити телефон до телевізора через USB, HDMI і без проводів

Як підключити телефон до телевізора через USB, HDMI і без проводів

Якщо у вашого телеприемника немає підтримки Миракаста, але є підтримка WiDi, вам теж крупно пощастило, можна використати і її. Ще одна хороша новина для тих, чиї апарати не підтримують ні перше, ні друге – є спецадаптеры, які легко можуть виконати вищеописані функції. Виглядають вони як прості USB флешки великого розміру, але при цьому їх легко підключати до порту HDMI.

Просте рішення, як підключити телефон до телевізора

Для багатьох більш звичним варіантом вважається підключення телефону до телевізора за допомогою ЮСБ кабеля. У цьому випадку девайс, який працює на платформі Андроїд, буде визначено як USB накопичувач. Через ТВ у вас відкривається доступ до внутрішньої пам’яті гаджета, а також до інформації на картці пам’яті.

Як підключити телефон до телевізора через USB, HDMI і без проводів

Для сполучення необхідно:

 • Вставити в мобільний девайс кабель, що йде з ним у комплекті, мікро юсб, а іншою стороною в телевізійний порт.
 • Якщо телефон запитує вибір режиму підключення, клікаєте на пункт «Накопичувач USB».
 • В залежності від моделі телевізор потрібно перевести в спецрежим читання медіафайлів. Після натискання кнопки виходить меню вибору.
 • Робимо вибір – Multimedia USB, а далі тип файлу: це може бути відео, фото або аудіо.
 • Після того, як файли були переглянуті, ТБ потрібно перевести в початковий режим.

Такий варіант не тільки допоможе подивитися те, що хотілося, але і буде заряджати ваш мобільний пристрій.

Бонуси від виробника

На ринку техніки представлена величезна кількість марок і брендів. Кожен з них намагається «захопити» більш широку аудиторію. Так що деякі виробники створили стандарти, які максимально спрощують пару апаратів одного бренду.

Якщо ви хочете підключити телефон Самсунг до ТВ цієї ж марки, необхідно всього лише включити на обох гаджетах функцію AllShare». У компанії LG є аналог – «Smart Share». У таких фірмових технологіях ви знайдете і інші цікаві нововведення. Приміром, є функції автоматичного поліпшення якості зображення, оперативне перетворення інформації в підтримуваний телеприемником формат, навіть телефон можна використовувати в якості пульта. Але для такого типу підключення пристроїв буде потрібна точка доступу.

Як підключити телефон до телевізора через USB, HDMI і без проводів

HDMI підключення телефону до телевізора

Вас можна назвати справжнім щасливчиком, якщо у вашого апарату є порт мікро-або міні HDMI. З його допомогою можна максимально просто організувати дротове підключення. Природно, можна підключити телевізор, який також оснащений цим портом. У зворотному випадку буде необхідний перехідник-адаптер. Подібний кабель продається в багатьох магазинах, відділах з електронікою, вартість його цілком прийнятна.

Як підключити телефон до телевізора через USB, HDMI і без проводів

Порядок сполучення двох пристроїв буде наступним:

 • Обидва девайса необхідно вимкнути (телевізійний потрібно від’єднати шнур від розетки);
 • Кінці кабелю підключаються до гнізд;
 • Включаються телефон та ТБ;
 • У меню телеприемника в якості джерела сигналу слід вибрати HDMI порт, після чого екран мобільного відображається на TV.

У параметрах даного підключення можна вказувати частоту і дозвіл зображення. Таке підключення дуже зручно, але мінуси все ж є. Самий величезний – швидко розряджається батарея. Так що необхідно буде тримати його на постійній зарядці. Крім цього, є старі Андроїд пристрої, що передають по кабелю не весь обсяг інформації, або ті, що потребують встановлення додаткового додатка.

Якщо у мобільного телефону немає можливості підключення до роз’єму HDMI, слід запастися перехідником.

Як з телефону вивести зображення на телевізор через MHL

Одним з найбільш сучасних і зручних дротових з’єднань сьогодні можна назвати MHL. Таке з’єднання виконується з допомогою спеціалізованих кабелів або перехідників, однією стороною, що підключаються до порту мікро юсб, а другий до HDMI. Таке сполучення здатне забезпечувати не тільки харчування приєднаного девайса, але і найвища якість відтворення, більшу швидкість обміну інформації.

Є два види таких кабелів:

 • Активні
 • Пасивні

У першому випадку необхідно додаткове живлення, тому у такого MHL кабелю є другий юсб порт. Наступний варіант сумісний лише з пристроями, які обидва одночасно підтримують нові стандарти MHL.

Як підключити телефон до телевізора через USB, HDMI і без проводів

Процес такого підключення схожий з об’єднанням по HDMI.

Ще одна нова розробка об’єднання гаджетів і ТБ в одну систему отримала назву SlimPort. Він працює з допомогою спецадаптера, однією стороною підключається до телефонного порту usb, а другий до роз’єму телеприемника. Ось тільки в цьому випадку при підключенні гаджет підживлюватися не буде, та і використовувати його можна лише на апаратах, які взаємно підтримують подібну технологію.

Це Вам знадобиться:

 • Як активувати Windows ReadyBoost 10 / 8 / 7
 • Не включається монітор при запуску комп’ютера: причини й рішення
 • Як підключити ноутбук до телевізора по HDMI
 • Яка нормальна температура процесора ноутбука
 • Сенсорний телефон впав у воду — що робити?

А як бути зі “старими”?

Сучасні телевізори, такі як Lg Smart TV, легко самостійно підключаються до інтернету через них можна говорити по Скайпу, вивести фото, відео з телефону або іншого цифрового пристрою, що має підтримку бездротового протоколу DNLA. Ці можливості є і в Самсунг Смарт ТВ, ось тільки вартість таких телевізорів зазвичай набагато вище. Одним словом, добре мати розумний телевізор – знайдеться маса варіантів підключення до новенького агрегату, але що робити власникам старих телевізорів? Можу вас заспокоїти, варіантів не багато, але вони все ж є.

Зазвичай у ТБ старого зразка є парочка зовнішніх роз’ємів, приміром, «тюльпани», SCART та інші. На телефоні потрібен все той же вихід мікро юсб. Іноді для сполучення використовують порт Джек 3,5, а на Айфонах – 20-контактний роз’єм. Для з’єднання таких апаратів потрібні перехідники, це можуть бути VGA – мікро юсб, RCA– мікро юсб та інші. Ось тільки шукати такий перехідник, швидше за все, доведеться в інтернет магазинах, у вільному доступі вони зустрічаються рідко.

Як підключити телефон до телевізора через USB, HDMI і без проводів

Більш дорога альтернатива таким «шнурки» – ТВ-приставка. Це спеціальне пристосування, що наділяє звичайний телеприймач функціями Smart. Є ті, що працюють на ОС Андроїд, є і звичні системи Windows. Так що на питання – чи можна підключитися до старого ТБ, легко з упевненістю дати ствердну відповідь. Приставка допоможе зробити з будь-якого телевізора цілком сучасний комп’ютерний апарат, що має масу інтерфейсів для сполучення з зовнішніми пристроями.

Як підключити телефон до телевізора через USB, HDMI і без проводів

Це були найбільш популярні і зручні варіанти, так що тепер ви теж знаєте, як підключити телефон до телевізора. Насправді це не складно, і якщо вже ви загорілися цією ідеєю, уважно розгляньте роз’єми на вашому TV, а ще краще подивіться інструкцію до пристрою, тоді відразу стане зрозуміло, який варіант вам підійде ідеально. Ну а для того щоб не пропустити цінну інформацію, підписуйтесь на оновлення блогу і ви завжди будете в курсі новин. Мені було б цікаво дізнатися, яким способом сполучення користуєтеся ви.

З повагою, Віктор!

Як підключити телефон до телевізора через USB, HDMI і без проводів