Онлайн тести несуть загрозу безпеки особистих даних

451

Упевнений, що практично кожен користувач соціальних мереж хоча б раз проходив онлайн тестування, переходячи по посиланнях, опублікованих у стрічці Facebook. А Ви знали, яку загрозу це являє?

Здавалося б, зовсім безневинне заняття – відповідаєте на питання. дізнаєтеся правду про своє сьогодення/майбутньому, діліться результатами з друзями. Але з точки зору кібербезпеки, ця затія входить в перелік найбільш небезпечних для збереження Ваших особистих даних (і не тільки).

Багато хто думає, що раз подібні тести опубліковані в стрічці Фейсбук, то контент перевірений і надійний. Насправді, такі сайти з онлайн тестуванням мають власний алгоритм обробки даних, що Facebook не у відповіді.

Звичайно ж, всі нюанси описані в “Політиці”, але покажіть мені хоча б одну людину, яка знайомиться з усіма правилами, написаними дрібним шрифтом? Таких практично немає. До того ж, керівництво проектів іноді пише одне, а робить зовсім інше.

Наприклад, Ви погоджуєтесь пройти онлайн-тест, але спочатку потрібно авторизуватися з використанням Вашого особистого профілю Facebook. Ви погоджуєтесь на використання Вашої аватарки, контактів і т. д. (кожен сервіс просить по-різному). Після проходження тесту результати публікуються в стрічці соціальної мережі, і їх можуть бачити всі Ваші передплатники. От саме тут і криється загроза.

У більшості випадків публікується посилання, що веде не на сайт тестування, а на сторонній ресурс, де цілком реально підчепити вірус. Тобто, Ви піддаєте ризику не тільки себе (надаючи доступ до особистих даних), але і своїх друзів.

Результатом неуважності й необережності може стати, як мінімум – участь у розсилці спаму на e-mail, телефон або серед контактів Фейсбук. А як максимум – вірусне зараження комп’ютера.

Варто відзначити, що адміністрація соцмережі Facebook знає про проблему, тому знімає з себе всю відповідальність за можливі наслідки. Про це докладно написано в “Data Policy”. Ось чому не варто робити необачних вчинків, приймати участь у “дитячих” опитуваннях і тестуванні заради розваги. Подумайте про можливі наслідки!